Не пазарувайте от get.bg!!!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Не пазарувайте от get.bg!!!

Мнениеот myrshavija » Съб 06 окт 2007 20:43


Бях го пуснал в друг раздел, но ми се ще да разбера какво мислите по въпроса:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... msg5159083




Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Re: Не пазарувайте от get.bg!!!

Мнениеот mr_bush » Съб 06 окт 2007 20:52


myrshavija написа:Бях го пуснал в друг раздел, но ми се ще да разбера какво мислите по въпроса:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... msg5159083


Даже и прес ума не ми е минало да влезна там па камоли да им дам пари :lol:

П.п. Измамници навсякъде по всяко време :!:


Потребителски аватар
ruskia
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ruskia » Съб 06 окт 2007 20:57


В този ред на мисли - не пазарувайте от 2be. Купих преди време телефон от тях, чисто нов - оказа се повреден. Не ми го смениха, взеха го за ремонт. 3 пъти ходи на ремонт в разстояние от 3 месеца и пак не го смениха, доплатих си за друг телефон и повече не се видяхме.
Така че преди да купувате телефони се информирайте как седи въпросът със сервиза и с подмяната, ако е дефектен!


Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Съб 06 окт 2007 21:08


ruskia написа:В този ред на мисли - не пазарувайте от 2be. Купих преди време телефон от тях, чисто нов - оказа се повреден. Не ми го смениха, взеха го за ремонт. 3 пъти ходи на ремонт в разстояние от 3 месеца и пак не го смениха, доплатих си за друг телефон и повече не се видяхме.
Така че преди да купувате телефони се информирайте как седи въпросът със сервиза и с подмяната, ако е дефектен!


А при твоя случай можеш ли да пишеш рекламация за нередовна стока или :?:


Потребителски аватар
ruskia
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ruskia » Съб 06 окт 2007 21:18


Нямам идея, беше отдавна. Става дума за К700, когато беше нов модел.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 07 окт 2007 1:48


Виждам, че хората от ГЕТ.БГ са си направили труда да отговорят в темата на съпругата ти... В крайна сметка какво стана, смениха ли телефона или не? Защото подобна тема може да се пусне за произволен търговец- просто си заплюй някой и смени името на фирмата... Реално погледнато, дали съществува производител на света, който гарантира 100%, че няма да има дефектни продукти, или търговец който никога да не е продавал неработеща стока? Че те ако не се чупеха нещата, производителите щяха да фалират, а и нямаше да има толкова много сервизи за техника :idea:

Всъщност в какво са те прецакали Гет.бг, че молиш колегите да не пазаруват от там? Лично аз купих преди 5-6 години от там един ГСМ за около 2000 лева и си работеше. И да не забравяме, че все пак пичовете са едни от пионерите в електронната търговия в БГ и точно тях да обявяваме за мошенници някакси не върви.


teodorp написа:АЗ съм от GET.BG и мога да ви кажа, че явно жена ви не ви е предала правилно какво е станало. Понеже аз говорих с нея и и казахме, че трябва да остави телефона за да го сменим. Причините за това са две:
1. Ние не държим стоки в офиса и няма как да го подменим веднага;
2. От доставчика трябва да се види какво му се връща, ние не сме технически лица и няма как да преценим, дали някой не ни връща празен панел от телефон с обяснението, че не работи.

Госпожата отказа да остави телефона. Като се позовава грешно на закона за защита на потребителите. Там е дадено правото за отказ в 7 дневен срок, но това не се отнася до стока с която е работено и ползвана.

Аз и предложих да пише жалба до комисията за защита на потребителя, понеже тя не ми повярва за тези 7 дни от закона.

Така, че донесете телефона в Понеделник да го видят доставчиците и да се смени както и предложихме.



monda написа:В седемдневен срок могат да се върнат стоки с ненарушена опаковка, навсякъде го пише. А след този период, за дефектирали стоки си има гаранция, която е от 6 м. до 2 години за техниката обикновено.

По чл.52, т.7 на Закона за Защита на Потребителя имате право да върнете закупената от нас стока в рамките на 7 работни дни, като трябва да са спазени следните условия:

стоката е неувредена
стоката не е използвана
неразпечатана и ненарушена вътрешна и външна опаковка
да заплатите доставката обратно до нас
да ни бъде предоставена банкова сметка, за да преведем обратно парите ви.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Нед 07 окт 2007 2:01


Добре бе аз си взех телефон дето има гумени копчета(още,като ги видях разбрах,че ще дадът фира) Та след една година ползване ми се скъсаха(в нета хората със същия телефон се оплакват от това,значи вината не е в мен,а в тъпия немец дето го е измислил :evil: )Отивам в германос,казвам си какъв ми е проблема и оня лонгур се изсмя.Разправя: -Еми ще го дадеме да го подържат една седмица в сервиза и ще ви дадеме отговор.
Хаха на мен никак не ми е смешно амаааааааааааааа... :evil:


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Нед 07 окт 2007 2:03


Ама баце и аз бих ти отговорил така. Изтъркали са ти се копчетата.. разбирам нещо да не хващат или нещо такова.. ама изтъркани ?
ако ти седи на секцията 10 години ще се изтъркат ли ? не нали ? неможеш да кажеш абе.. бях на един строеж.. и ми се напълни телефона с буклуци и нещо се развали .. искам да ми дадете нов.. не става така


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Нед 07 окт 2007 2:07


Vizor написа:Ама баце и аз бих ти отговорил така. Изтъркали са ти се копчетата.. разбирам нещо да не хващат или нещо такова.. ама изтъркани ?
ако ти седи на секцията 10 години ще се изтъркат ли ? не нали ? неможеш да кажеш абе.. бях на един строеж.. и ми се напълни телефона с буклуци и нещо се развали .. искам да ми дадете нов.. не става така


Да прав си ама,когато на сто човека им се скъсат копчетата на шестия месец работата понамирисва :x


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Нед 07 окт 2007 2:08


kaiser666 написа:
Vizor написа:Ама баце и аз бих ти отговорил така. Изтъркали са ти се копчетата.. разбирам нещо да не хващат или нещо такова.. ама изтъркани ?
ако ти седи на секцията 10 години ще се изтъркат ли ? не нали ? неможеш да кажеш абе.. бях на един строеж.. и ми се напълни телефона с буклуци и нещо се развали .. искам да ми дадете нов.. не става така


Да прав си ама,когато на сто човека им се скъсат копчетата на шестия месец работата понамирисва :x


п.п Телефона го пазя много!


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 07 окт 2007 2:10


Бе не разбрахте ли че новите телефони и новите коли са ялови.Карайте със старото докато не умре окончателно ,а със спестените пари :drunk :guinnes :drinking: :BBQ :seeex :търсачкаа


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Нед 07 окт 2007 6:40


Сър, ще си позволя да не се съглася с Вас :D
Това за ненарушената опаковка са глупости и го пише само в телешопинг програмите. И смятам, че щом клиентът не е останал доволен, значи има проблем. Наистина има клиенти, на които не може да се угоди, но ми се струва, че случаят не е такъв. Не познавам лично нито едната, нито другата страна - просто ми се стори, че ще е добре повече хора да го прочетат и да си кажат мнението. Което само ти направи, всички останали се отплеснаха някъде из къра :D
В повечето цивилизовани държави има срок до изтичането на който може да върнеш стоката в магазина само защото НЕ ТИ ХАРЕСВА. Може би не е практика навсякъде, но да ми се карат и да стават учтиви чак когато проблемът придобие известност ... Склонен съм повече да вярвам на клиентите, поне в този случай. А, че мамите в тоя форум са от важни нагоре не споря :D


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 07 окт 2007 7:43


myrshavija написа:В повечето цивилизовани държави има срок до изтичането на който може да върнеш стоката в магазина само защото НЕ ТИ ХАРЕСВА.


Съгласен съм, че е така, но примерно в САЩ имат фабрики за преопаковане на такива върнати стоки, докато в БГ- постави се на мястото на търговеца за момент - кой ще купи скъп телефон (примерно) със скъсана кутия и липсващи парчета от нея?

А и в конкретния случай, който се зачеква в темата в мама-бг форума, останах с впечатление, че господата от ГЕТ.БГ вече са сменили телефона и то не заради шумотевицата във форумите :wink:

И като цяло смятам, че не е хубаво заради някакви недоказани оплаквания, да разубеждаваме колегите да използват дадена услуга.... Човек е градил име дъгли години и накрая, заради някаква подобна негативна кампания (която може преспокойно да е плод на конкурент), губи страшно много.

Преди време си мислех, че може да се угоди на всички клиенти, а сега вече знам, че това е невъзможно. Човек да си скъса задника, няма как да няма някой недоволен...


Потребителски аватар
N0rdisk
Мнения: 101
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 10:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот N0rdisk » Нед 07 окт 2007 13:13


Аз пък супер доволен от ГЕТ.БГ - досега съм купил 5 телефона от там, отделно хиляда други неща и никога не е имало проблем - отделно цените са им доста ниски, обслужването е на ниво.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Нед 07 окт 2007 13:20


musura написа:... докато в БГ- постави се на мястото на търговеца за момент - кой ще купи скъп телефон (примерно) със скъсана кутия и липсващи парчета от нея?

А и в конкретния случай, който се зачеква в темата в мама-бг форума, останах с впечатление, че господата от ГЕТ.БГ вече са сменили телефона и то не заради шумотевицата във форумите :wink:
...

Да се поставя, ама какво да правя, ако не ми работи телефона и как да разбера, че не работи без да го отворя?
За конкретния случай - телефонът не е сменен - обещано е в понеделник и то точно заради шумотевицата.
А и са те налазили там :D



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 286 госта