Въпрос за дограма "Shuco"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
misho1977
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: novi iskar

Re: Въпрос за дограма "Shuco"

Мнениеот misho1977 » Вто 25 яну 2011 15:27


На мен ми направиха дограмата във фирма Полистрой - shuko-златен дъб.След 3 месеца балконските врати се изкривиха и не можеха да се затворят.С триста мъки и лъжи от Полистрой, че профила бил дефектен и му правели експертизи от фирмата вносител в Германия вратите бяха сменени, но мойта одисея тепърва започна.Нанесах се вече в жилището ми и това ми е първата зима.Вече новите врати се затварят,но от тях духа,а прозорците от задната страна не прилепват добре и става течение.Гаранцията изтече,а аз не мога да я оправя.За това имайте едно на ум за дограмата SHUKO и кой ще ви я прави.Казват,че фирмата вносителка на SHUKO работи само с качествени подизпълнители,но за мен това са пълни глупости.ВНИМАВАЙТЕ МНОГО С ВАШИЯТ ИЗБОР!!!!!!!




black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Въпрос за дограма "Shuco"

Мнениеот black` » Вто 25 яну 2011 19:19


За дограма е най-гот от новата дървена. Евтиното PVC старее от слънцето много и става жълто като препикано, а алуминия тече като река и няма спиране. Особено ако е в кухня където се готви. Да не говорим, че тия обкови дето продават дограмите с тях така "отварят" и духат после, повече от стара еднокатна дървения. И то още на първата година задуха PVC-то. scare Алуминия не духа ама пък провисна на 5тата година и няма оправия вече. Щото е и тежък. scare А като се сетя, че сега има трислойни дървени със стъклопакети и гумени уплатнения малей. Стига хубав матерял да имаш може и на дърводелец по поръчка. Тогава става бижу. Иска само освежаване през 10-20 години с лак, да се затваря по-често, за да не измята и е като нова за цял живот. 8)


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за дограма "Shuco"

Мнениеот calm » Сря 26 яну 2011 0:35


martinvera написа:шуко от Алупласт - 100пъти по добра от саламандър на 5 години.
А за обков сам си помсли рехау в 3ри точки или шуко в 10 точки да се заключва.
аз съм клиент даже леко недоволен от търговците им но от монтаж и изработка :shock добри са а цената е добра защото даси чувал за ШУКО - но ще чуваш


На Алупласт цените не са добри, или може би са добри, но за същите профили може да се постигне икономия със смяна на фирмата. По отношение на обкова- и Рехау имат 10 точки, но по принцип това се води секюрити обков и предназначението ми е да предпазва от проникване, а не да затваря по- добре.


Шуко- от блок с 40 апартамента, за пет години- пет рекламации. Четири за провисване и една за уплътнение. Да турим още пет ей така, за мумиите дето не се обаждат при проблеми. Според мен е добър профила, и това цифрите го доказват. Ама по едно време се говореше че е зле работата и свалили качеството, та се хвърлихме на Рехау- 20 апартамента, за две години нямаме рекламация. Хвърляй чоп.
Утре ще погледна на Шукото как са му цветовете и има ли отконения за това време.

svetlin написа:така че ще пробвам пък ще видя в последствие дали съм сбъркал... :roll:

Що не помислиш за "тунинговане" на дървената дограма. В смисъл, тя е на поне 20, ше държи на поне още толкова. ПВЦ или АЛ- пет до десет години и ще сменяш. През това време все ще си мислиш че си се преебал, шото ще излизат все нови и нови профили, обков, стъкла и пр. Няма по- добро от дървото, погледнато от всяка гледна точка, стига да се поддътржа разбира се.
Като цяло, някои от колегите правилно споделиха, че важно е стъклото, защото площта му е по- голяма и топлообмена става именно чрез него. Профила е от значение до толкова, че да го държи. Обкова също, но дори и най- здравия обков не може да държи некачествено ПВЦ, а в момента вярвам, че качествено ПВЦ, което да има продължителност на живот повече от десет години в БГ няма.

Последна промяна от calm на Сря 26 яну 2011 1:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Данко
R.I.P Madcap
Мнения: 865
Регистриран на: Нед 06 юли 2008 19:28
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: AJM 1999
Местоположение: София/Перник/Радомир
Контакти:

Re: Въпрос за дограма "Shuco"

Мнениеот Данко » Сря 26 яну 2011 1:02


Шуко има представителство в България в лицето на фирма Алукьонингщау но те са само вносители,фирма Камакс няма собствено производство дограма работи на ишлеме,но пък е специализирана в производството на щори ,а колкото до Алупласт бяха силна фирма до преди година докото не потънаха заради кредитите и управителя който продаваше под себестойноста на матеряла готова продукция,така че сам си прави изводи.Мой съвет е неси набутвай парите за скъпа дограма.Всички профили са долу горе на едно и също дередже само дето цените им са различни


toni62
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 13:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Въпрос за дограма "Shuco"

Мнениеот toni62 » Сря 26 яну 2011 9:14


не мога да те посъветвам за дограмата но гледай за стъклопакета да е двоен с "К" стъкло /ако не те излъжат и за него/ гледай и за обкова да е качествен и да може да се регулира при провисване и захващането да е на повече точки.Поставих си ПВЦ дограма преди две години като ползвах кредит "енергийна ефективност" с отстъпката от 20 процента си сложих външни алуминиеви щори които са хванати челно на прозореза на разстояние 15-20см от дограмата .По този начин се образува въздушна възглавница която изравнява външната и вътрешна температура и пази дограмата от атмосферните условия.Също така дограмата не се пробива по този начин.Алуминиевите щори са здрави имат и изолация 2мм .Специалистта който дойде да ми замерва дали стъклопакета е с "к" стъкло ми каза че това е най добрия вариянт за нашите климатични условия тъй като се предпазва дограмата а алуминиевите щори са здрави и издържат на външните влияния.Няма да има пожълтяване от слънчевите лъчи и лятото се спускат щорите и ще е хладно . :beer


zmeev_2
Мнения: 451
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 22:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за дограма "Shuco"

Мнениеот zmeev_2 » Сря 09 фев 2011 9:34


Нека и аз изкажа своето компетентно мнение по въпросЪт....
Изкривяване на дограма-предпоставки защо се изкривява:
-Не е армиран профила с подходящата армировка...
-Профила е рециклиран и външните стени на същия са много тънки...
-Не правилно поставяне на дограмата на мястото си и регулация по осите си...
Във България всяка една фирма работи с профил рециклат,но зависи до колко той влиза в нормите отговарящи за неговата експлоатация...
ТАКА ЧЕ ИСКАМ ДА КАЖА ,КОГАТО РЕШАВАТЕ ДА СИ ПОДМЕНЯТЕ ДОГРАМАТА ОГЛЕДАЙТЕ ВСЕКИ ЕДИН ДЕТАИЛ...И МОГА ДА ВИ ПРЕПОРЪЧАМ ЕДИНСТВЕНО И САМО REHAU НЕ ЗАЩОТО СЪМ СЕ СПЕЦИАЛИЗИРАЛ В НЕГО И МУ ЗНАМ И КЪТНИТЕ ЗЪБИ ,ЗАЩОТО СЪМ СИГУРЕН ЧЕ ЗА БЪЛГАРИЯ СЛЕД КЬОМЕРЛИНГ КОЙТО Е БЕЗБОЖНО СКЪП КАТО КАЧЕСТВО СЛЕДВА REHAU
НА 14,15,16,17,18фЕВРУАРИ СЪМ В СОФИЯ,АКО НЯКОЙ ИМА ПРОБЛЕМИ С ДУРАМАТА ДА ЗВЪНКА...
ТЕЛ.ЗА ВРЪЗКА 0893 93 90 93 Николай Змеев


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Въпрос за дограма "Shuco"

Мнениеот Ivo_Dinkov » Вто 15 фев 2011 23:36


:bowdown :bowdown :bowdown Да изкажа благодарности на колегата- след жестока борба с неграмотно монтираната ми дограма, сега всичко се затваря и нищо не духа от никъде :drunk


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Въпрос за дограма "Shuco"

Мнениеот Peteff » Сря 16 фев 2011 9:08


от моя скромен 5 годишен опит с дограмите мога да кажа добри думи за шуко , кьомерлинг , рехау за пвц и етем за алуминий .
която и да избереш от тях е много важно да бъде изработена качествено и да бъде монтирана по същия начин , но в крайна сметка това зависи само от майстора изработил и монтирал дограмата . една добре монтирана и закамена дограма няма да мръдне и да висне с години.
обкова също е важен - евтините турски обкови не струват , чупят се , развалят се и не затварят така добре както един качествен немски примерно обков .

мисълта ми е че дори да избереш някоя от тези марки не е ли направена и монтирана като хората файда няма .



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта