Отново мизерия - този път Еконт

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Отново мизерия - този път Еконт

Мнениеот dan40 » Сря 07 ное 2007 19:16


Здравейте колеги! Първо искам да се извиня за това , че ви занимавам с проблеми като този , и за някои изрази които ще употребя по-надолу по адрес на ВИНОВНИКА заради който седнах да пиша.
Значи цялата история е следната : Харесах си една решетка KAMEI заедно с Bad Look от форума на tuning.bg , за доста прилична цена и много се зарадвах , че най-накрая ще си имам такава комбинация , каквато м/у другото търся от доста време насам . Всичко ОК , свързах се с пича който продава решетката (той е от Пловдив) , разбрахме се чрез куриер да ми я изпрати и дотук добре ! Оттук вече се намесва небезизвестната за всички нас спедиторска фирма ЕКОНТ ! Качват я те на бусчето (или там каквото и да е) , и някой СУЛЬО , който му е крив целия свят , че трябва да си мръдне малко гъза да поработи , мятка решетката при целия куп кашони и пликчета пътуващи за София , и въобще даже не си е направил труда да погледне , че на опаковката е залепена ОГРОМНА лепенка - ЧУПЛИВО !!! И познайте какво става ?!?! ... Хубавата решетчица вече е на парчета :( Звънят ми те днес по обед , и ми заявяват - "Ами стоката ви е вече тук , но е СЧУПЕНА при пренасянето " . К'во прайме, питам аз ! Отговора: "Ами трябва да дойдете в централата ни (Хаджи Димитър) за да напишеме там някви протоколи и секви такива шитни за рекламация . ОК , отивам аз .. и след 1 час чакане на студа , идва някъв ПАРЦАЛ , който им се води управител , и започва да ми обяснява , как трябва да си заплатя стоката , и чак тогава да пусна такъв ИСК , а най интересното и нагло нещо беше , че трябва да я платя , за да я отворя да вида дали ония ТУПАН при пренасянето не е счупил още нещо :shock . В крайна сметка след 2 часа нерви и разправии ... едно че си платих за СЧУПЕНА РЕШЕТКА , и второ сега трябва да чакам 14 дни за да получа някъв отговор дали ще ми я изплатат или не . Е ТВА Е ПИЧОВЕ - ЖИВЕЕМ В НЕГЪРСКА ДЪРЖАВА И ВСЕ ПО ЗЛЕ ЩЕ СТАВА !!! Колкото до ЕКОНТ - ясно ми е че нито ще съм първия нито последния с такъв проблем , но имайте едно наум !! освен ако не пращате винкели или пирони .. те поне немогат да се счупят .. Всъшност знае ли човек - все пак живеем в БУЛГАРИСТАН . Благодаря за вниманието !

Последна промяна от dobrin на Съб 22 яну 2011 12:44, променено общо 1 път.
Причина: Без главни букви в заглавието!




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Сря 07 ное 2007 19:24


Пич ако искаш обади се мога да се опитам да поправя решетката ти (в момента правя моята и се получава доста добре .. даде имам в предвид че няма да експериментирам на твоята.).. а за еконт е ясно че са буклуци.. не е първия и последния случай това .. и сигурно няма да бъде.. за това пускайте по една застраховка някакви левчета беше да ви е мирна главата..

това мога да направя аз за теб .. ако искаш обаждай се ще ударим по едно рамо!


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Сря 07 ное 2007 19:27


благодаря ти пич , но първо нали се сещаш че трябва да си я зема ... трябваше да я оставя при тях като някво доказателство за щетата - с 2 думи много кофти ситуация за мен ... много ме е яд , наистина , но ше го преживея някакси

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... t=bad+look
за това става въпрос


Потребителски аватар
Jogo_1
Мнения: 845
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот Jogo_1 » Сря 07 ное 2007 19:36


Ако питаш мен и пича пуснал решетката е за бой /преносен смисъл/, при положение, че ще я пускаш по куриер е било необходимо да бъде обвита доста солидно, иначе вероятността да бъде счупена е доста голяма. Лично аз съм пускал скенери и тфт монитори в неоргиналните опаковки по еконт и всичко беше ок. А за разправията след това с еконт нямам думи пълна глупост но както се казва имат си правилник и бачкат по него /боли ги *.* за тебе, нали шефа им няма да им мърмори/, но и другите не са за мирисане, особенно лео - тези са абсолютни аматьори неми се говори за една пратка колко ядове брахме.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 07 ное 2007 19:38


Куриера е отговорен :idea: дори и да не е опакована добре трябва да не я приема и т.н.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнениеот petko5 » Сря 07 ное 2007 19:38


Централния офис е в Русе, там са и баш шефовете на "Еконт" :wink:
Адреса и телефоните, ще ги намериш в нета :wink:
На твое място, бих се обадил още утре, за да получиш най точен отговор, на твоя проблем, че тези "ПРИНЦЕСИ", тук в София, ще те мотат 2м :?


п.с.
Изкренно ти съчуствам :(
Пожелавам ти успех, да имаш търпение и да си нахален :wink:


Потребителски аватар
Jogo_1
Мнения: 845
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот Jogo_1 » Сря 07 ное 2007 19:48


Дам прав си колега, че куриера е недогледал, погледни да не би да ти пише, че пратката е с недостатъчна опаковка на товарителницата. В Плевен обикновенно така се застраховат.


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Сря 07 ное 2007 19:50


м/у другото сега погледнах на товарителницата и точно така пише :((


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Сря 07 ное 2007 19:51


Vizor написа:.. за това пускайте по една застраховка някакви левчета беше да ви е мирна главата..


Нестига че използваш техните услуги ами и застраховка да им плащаш отгоре на това :dummy: Щом са я счупили, да се оправят. Чупи - купи :dontknow:


Потребителски аватар
Jogo_1
Мнения: 845
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот Jogo_1 » Сря 07 ное 2007 19:57


Застраховката е стотинки, жена ми работеше в спиди и от преките ми наблюдения пратките не ги галят, а в разпределителните центрове е още по голяма лудница. В бившата фирма още чакат от еконт пари за един монитор /две години/.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Сря 07 ное 2007 19:57


Счупена пратка е равна на счупен нос. Поне аз така бих постъпил ако очакват да си плащам за неразборийте им...


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Сря 07 ное 2007 20:05


Това е като да ги питаш дали са им застраховани джамовете на офиса тъй като не си на кеф и си решил да им изпробваш здравината :dontknow:


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Сря 07 ное 2007 22:40


Екот Пловдив са големи мизерници ! Почти всяка седмица ходя там. Вътре помещението им прилича на ергенска квартира...мизерия, мизерия....една голяма кочина !


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2044
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Мнениеот Glove » Сря 07 ное 2007 22:53


Колега издири си телефона на защит на потрбитела и се обади. Опиши им всичко и ако е необходимо занеси или направи снимки на решетката. Куриерската фирма е отговорна за стоката която транспортира, затова е и разписката, това е еди вид застраховка на стоката.


Потребителски аватар
Green_Madness
Мнения: 847
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Green_Madness » Сря 07 ное 2007 22:55


Glove написа:Колега издири си телефона на защит на потрбитела и се обади. Опиши им всичко и ако е необходимо занеси или направи снимки на решетката.


:да:

Това е, иначе Господ да ти е на помощ.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта