10 = 11.6? Според OMV - да.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

10 = 11.6? Според OMV - да.

Мнениеот Ivailo » Нед 01 юни 2008 16:51


Ами колеги, да ви се похваля. Нашите любимци OMV измислиха нова математика. Според тях в 10 литрова туба се събират 11.6 литра дизел :)
Днес го пробвах. Ако бях наклонил тубата щеше да събере още.
Защо пускам темата ли?
Ами защото ми писна.
Писна ми освен с качеството на горивата, с цените на същите, да ни цакат и с количеството.
В моя блог спретнах една "статия" по въпроса, сложих линк към svejo.net и се надявам темата да се разгласи максимално.
Току що изпратих мейл към всичките журналисти, които открих.
Който има 2 секунди нека пише тук че иска линк към форума и ще му изпратя. Ако не е проблем ще пусна линк към статията и тук, но не съм сигурен, че няма да наруша правилата и за това го правя така.

Моля ви, ако имате и вие подобен "опит" пишете тук, аз ще кача и вашите резултати там.
Благодаря.




Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Мнениеот SpeeDLine » Нед 01 юни 2008 16:52


на лукойла в Самоков миналта година на един приятел полото събра 70 литра бензин 8) 8) 8)


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Мнениеот Glove » Нед 01 юни 2008 16:57


Да колега, защо мислиш по бензиностанциите не разрешават да се налива в прозрачни съдове.

При мен редовно в газова бутилка 25л се наливат 28л така че какво да ти кажа. Решил съм някой ден да я сваля и да и премеря обема!

Когато си купих колата пристигна с половин резервоар бензин от Италия, изгорих го с кеф, въпреки че колата си имаше проблем с карбуратора направи 10/100 разход, след като налях български бензин разхода стана 16/100. После не бяха ремонти и т.н.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Нед 01 юни 2008 17:01


За съжаление не казваш нищо ново... :? Сичко гледа да те :seeex колкото се може повече.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Нед 01 юни 2008 17:06


Glove написа:Да колега, защо мислиш по бензиностанциите не разрешават да се налива в прозрачни съдове.

При мен редовно в газова бутилка 25л се наливат 28л така че какво да ти кажа. Решил съм някой ден да я сваля и да и премеря обема!

Когато си купих колата пристигна с половин резервоар бензин от Италия, изгорих го с кеф, въпреки че колата си имаше проблем с карбуратора направи 10/100 разход, след като налях български бензин разхода стана 16/100. После не бяха ремонти и т.н.


Пък аз съм решил да направя клипче как точно в прозрачна 10 литрова туба (от ония за вода) наливам дизел, хем ще се види пяната.
Днес на бензиностанцията бензинджиите си стояха вътре на климатик и никой не ме и видя, че зареждам, камо ли да гледа какво зареждам. Съвсем спокойно можах даже да си запаля колата и да си тръгна сигурно.
Ако пък някой ми каже че не може да зареждам в прозрачен съд ще искам обяснение защо. Мамка им даже и господари на ефира ще викна!
Всъщност сега като се сетя - на тях не съм писал. Отивам :)


Потребителски аватар
T.Spark
Мнения: 309
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна VW Golf III 1.8 ABS GT

Мнениеот T.Spark » Нед 01 юни 2008 17:09


Има камери. Снимат номера.


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Нед 01 юни 2008 17:13


Aууууууу, малеееееее. любимата ми тема, всичките лъжат, мамка им! На толкова бензиностанции вече направо издивявам - не могат да ме заредят догоре, скапана нафта. На една нова чисто лукойлска бензиностанция в Русе на международното в посока моста, зареждах 15 к км, само от там, вадя горивният филтър 1 пръст клей! НЕ Е ФРАНЧАЙЗИНГ - ИСТИНСКИ ЛУКОЙЛ! Колата ми отзад миришеше на лайна, сега почнах само на ОМВ в Букурещ, смени си звука моторът, не мирише на нищо от тръбата отзад. Кавали, мамка им!


Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот oSViRePql » Нед 01 юни 2008 17:15


На мен газовата бутилка ми събира най-много 33л. а вече 2 пъти ми сипват 45 на ЛукОйл-а :lol: Вече си ходя на определени бензиностанции на които все още не лъжат(чак толкова) ;) Но ако видя да прескача 33-34л. и му казвам да спира.


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Мнениеот propparo » Нед 01 юни 2008 17:16


T.Spark написа:Има камери. Снимат номера.


Е и?
Друг е въпроса че на ВСЯКА бензиностанция трябва да има прозрачен оразмерен съд,който ВСЕКИ може да използва за да сравни показанията на колонката със еталонния съд.
А това ако е вярно че на 10л показва 11,6,то тогава на 1000 литра /които са много по-малко и от 1 тон/ са си 160 литра печалба за бензиностанцията,а на 1 тон колко се получава направо не ми се говори.


Потребителски аватар
kiko
Мнения: 799
Регистриран на: Чет 30 ное 2006 14:30
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот kiko » Нед 01 юни 2008 17:16


колега ,сигурен ли си,че тубата ти е 10 литра-просто си мисля да не от онези от минерална вода -10 литра + 1 л бонус...иначе ако наистина в 10 л обем си засякъл че колонката отчита 11,6 л много жалко за тази държава...направо е пълен ад тук вече-не се трае


Потребителски аватар
T.Spark
Мнения: 309
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна VW Golf III 1.8 ABS GT

Мнениеот T.Spark » Нед 01 юни 2008 17:20


propparo написа:
T.Spark написа:Има камери. Снимат номера.


Е и?
Друг е въпроса че на ВСЯКА бензиностанция трябва да има прозрачен оразмерен съд,който ВСЕКИ може да използва за да сравни показанията на колонката със еталонния съд.
А това ако е вярно че на 10л показва 11,6,то тогава на 1000 литра /които са много по-малко и от 1 тон/ са си 160 литра печалба за бензиностанцията,а на 1 тон колко се получава направо не ми се говори.


Колегата сподел, че ония от бензиностанцията не го видели като наливал и си помислил, че може да си тръгне без да плати.... абе защо не четете внимателно постовете......


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Мнениеот propparo » Нед 01 юни 2008 17:26


T.Spark написа:Колегата сподел, че ония от бензиностанцията не го видели като наливал и си помислил, че може да си тръгне без да плати.... абе защо не четете внимателно постовете......


Мисълта на колегата бе,че ония ''работещите'' в бензиностанциите не си изпълняват задълженията и са се омързеливели.Не вярвам с 10 литра нафта колегата да забогатее.
Абе защо не следите мисълта на постовете.


Потребителски аватар
T.Spark
Мнения: 309
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна VW Golf III 1.8 ABS GT

Мнениеот T.Spark » Нед 01 юни 2008 17:35


ISRalien написа:....зареждам. Съвсем спокойно можах даже да си запаля колата и да си тръгна сигурно...


Аз ли съм кьорав? 8) Ти ли не довиждаш?
Да ти сипят по-малко у нас е узаконена измама, но да си тръгнеш без да си платиш за това си е престъпление. ЗАЩО? ЗАЩОТО
T.Spark написа:Има камери. Снимат номера.


hanks
Мнения: 261
Регистриран на: Съб 17 ное 2007 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот hanks » Нед 01 юни 2008 17:38


не че защитавам някой ама няма туба която да събира точно толкова колкото е написано на нея винагаи хващат повече пример 25л. пластмасови туби събират към 28 29 литра


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Нед 01 юни 2008 17:41


Защо не вземеш да разграфиш една прозрачна туба с чертички и да идеш пак на същото ОМV. Кажи им да ти сипят точно 10л. като в същото време им сочиш най-горната чертичка :wink:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 228 госта