Грамотни ли сме?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот Ljubon » Съб 21 май 2011 21:37


futbolist написа:незнам каде да я дам 6те 4акам помо6т от форума
:horror:




Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот Presian » Сря 25 май 2011 15:29


stoyan i написа:Здравей те момчета има голям проблем Имам фоксваген ВЕНТО-1.6 бензин от 93год моноинжекция надявахсе най вече на сервизите но го отнесох.И така малко предистория по случая.Синъ ми кара колата когато несъм в къщи и така пали колата мисля че е били март някаде ходи тук и там през деня връщасе в къщи и пред нас за негово щсте че става пред нас гръмва хланеца на охладителната система там се намира и термостата,облаци от пара тъикато буквално се пръска този пласмасов фланец и така отива на сервиз там му казват колко ще му струва сменят всичко заедно с термостата зареждат с антифрис и тои се качва и се пребира и в растояние на месец два кара колата но не всеки ден пребирам се аз.Колата подлежи на годишен преглед отивам във същия сервиз защото ръчната ми беше скъсана и реших да я оправя.Във същия момент тоя които беше на елкона беше свободен и аз реших че нее зле да проверим и мотора.Момчето ми скочи с номера охо те свещитети са заминали казвам океи сменяи.Смениги ти нямаш предварение взе да бута делкото и така това са негови думу а ето датчика за термостата работи това работи безупречно онова работи и така мих преглед и решаваме да си направим една разходка.Междо другото аз съм от Варна и така по магестралата слет девня на баира колата вдигна 100градоса лампата светна веднага спрях отворих капака и съответно капачката на компинсациония съд иззригна като вулкан но исках да спася двигателя,без да гася двигателя мисля че знаете какво значе.Итака имах вода в колаата за пиене след като изстина реших да долея вода и да се смъкна до първото селце Н.рилски така и стори.На разклона помолих собственика за бода човека ми даде да си долея но след като запалих колата и загря изхвърли течноста през компесационния съд вдигнах телехона и се обадих до сервиза кото бе извършил и двата ремонта по колата,обяснихму какво е станало и че постоянно ми хвърля течноста ;;;;;Ами виж какво от тук немога да ти кажа нищо но имаш въздох във системата трябва да я докараш ;;;; абе човеко на 40 километрасъм от варна как да я докарам ами незнам от тук нищо немога да направя Добре казвам кажими каак да я обезвъздоша зада мога да сепребера поне тя се видя че всичко пропчадна поне да пребера колата и да доида привас ;;;;Ами как да ти кажа то е сложно няма как да се обясни ама няма проблем карешмако като вземе да загрява спираш и така докато се прибереш така и сторих но разликата е че вече в багажника имах точно 110 лтра вода и на всеки 50 метра спирах и доливах така 40 километра.отивам във сервиза нося всички документи а забравих да кажа че бях изкарал термостата и дях без термостат обезвъздошихами колата но наи важното сега колата ми губи течност исках да се сложи термостата сложихами но нов които пак си заплатих отново и отново губи течност а няма течови тоя от сервизами вика виж ето радиаторати е мокар питам го за добре течели не нали а колата седи пред него загрява и дурпа водата от компесациония съд и невръща такава доливам около 1,5до 2 литаа ауспуха е съх маслото се масло каде отива водата и какво да правя сега ми подскачат че е гарнитурата на главата питамго добре кажими ако е гарнитурата каде отива тая виода нямали отзад да пуше но наи лошото е че вчера ми угасна колата със триста зора я закарах пак там защото спря да пали върти но не пали тоя дето ми смени свещите ми каза че е бубината ;;;Какво направи го пита свещи оня ден сега и бубината откога ти разправям че колата неработи нормално от тогава оборотите и се менят на пълен ляв или десен гасни колата като угасни трудно пали ти кво ще се оправи а днес 100 лв за бобина и така колеги знаели някои каво може да и има със течноста каде отива какво става есега пак така загреели трябва да сляза и да долея но тя е гореща и чакам


Медно, медно...


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот nokiangage » Съб 28 май 2011 14:28


седялки
и то в име на тема и в самата тема... седалки ли, седянки ли се търсят :banghead:

Думите "боядиша" или "боядишал" са прекалено разпространени и къртят... :banghead:

съм е карал

съм е рициклирал

клапа съм е чистил

съм е пропуснал

съм е пробвал

и още около 738 резултата като последните...
:bishop


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот Velko » Съб 28 май 2011 16:05


БоядиШам,Шпрей,Шмъркам... Да не съм офф ето колегата, който се е опитал да ми помогне :
trop4o30 написа:какъв ти е модела и нее задалжително ,а е препорачително да си смениш и вилката на саединителя за щото и там има износване и посукжа лагера и го ожлича е от там се получажа този шум , е сержизите го знаят но со траят за да може пак да ти вземат 100 кинта за сваляне и качване.и за се пеках на тоя оган един пат и парен каша духа

Предполагам ,че всичко е заради бързане или хората не са свикнали да пишат на с клавиатура на български.А за Ш-то в българския език нямам обяснение :063:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот hooligans » Чет 09 юни 2011 2:25


stangero написа:вече с почистен колектор сменен N75 и оправени турбо пътища от алуминиеви траби се едно е друга кола :mrgreen: :mrgreen: а има си и буст метарче ще пусна снимки тия дена

:063:


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот RoadRunner » Чет 09 юни 2011 11:21


red_fire написа:ел стАкла; някЪкъв; лаИснички; връШТам; поТгряване; скорустния; сАбрах;


Не знам какво друго да кажа освен :неграмотно ! и всичкото това беше само от 1 пост на колегата :banghead: :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот Nafta » Чет 09 юни 2011 12:06


Писането с грешки не е в следствие на неправилно натиснати копчета, а на неграмотност :wink: .

Последна промяна от Varbona на Пет 10 юни 2011 14:27, променено общо 1 път.
Причина: А ти, поради что написа "вследствие" така?!


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот ivo_555 » Вто 14 юни 2011 19:39


karakachan написа:колега или е бо6он или е реле релето ти е около 10 лв но аз си мисла , че е от бо6он love.vwcluborg love.vwcluborg love.vwcluborg


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот Miki » Пон 20 юни 2011 17:32


Някой видя ли снощи по новините как се пише хан Омуртаг, при това беше и на улична табела - хан Омортаг. А едно дете го написа Умуртак. Нямам думи просто. :shock


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот Nafta » Пон 20 юни 2011 17:48


Varbona написа:А ти, поради что написа "вследствие" така?!


Много добре знаеш за какво става въпрос...
Не смятам, че не ми се разчита какво пиша, за разлика от други, цитирани по-горе.
Браво, хвана ме, че не съм натиснал интервала един път..


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот hooligans » Пон 27 юни 2011 1:17


Граааааамотни сме, максимум :012:

GTI 16V ABF написа:От спортен конусен филтър има фойда и тя е когато филтерът е с цена от 100 лева на горе и се направи добра качествена изулация от двигателя,и във послядствие си има спицялни почиствашти препарати със тях се пере филтерът и при тези суловия вече ще имаш качество и по-добър приток на студен въздух във двигателя,но от такива боклуци по 20-30 лева файдата е никаква освен звук,поне добрата изулация да си направил но пак не е както трябва,събираш 100-150 лева и малко свободно време изулираш слагаш и гас mhihi :beer


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот Traytor » Пон 27 юни 2011 1:59


Miki написа:Някой видя ли снощи по новините как се пише хан Омуртаг, при това беше и на улична табела - хан Омортаг. А едно дете го написа Умуртак. Нямам думи просто. :shock

Просто идея си нямате колко често ги наблюдавам тия грешки... Аз живея в гр. Омуртаг... Всичко изброено съм го чувал прекалено много пъти mhihi


Потребителски аватар
BukTop
Мнения: 503
Регистриран на: Чет 18 мар 2010 21:37
Автомобил: Impreza WRX + Polo 2F GT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот BukTop » Пон 27 юни 2011 16:03


Колата става обийствен, поздрави :да: С интерес следя темата и ас :012: ще минавам през същите процедури скоро


:screwy


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот T.C.T. » Чет 30 юни 2011 23:59


golfmk1 написа:По принцип поло и 17-ки се самоизключват автоматично, но щом на човека му е мерак да не му чупим катъра :wink:

Хатър — съществително име, мъжки род
Значение
м., само ед. Разг.
1. Угода, удоволствие. За твой хатър оставам.
2. Воля, желание, изискване. Всички се съобразяваха с неговия хатър.
3. Проявено внимание, почит, уважение. За хатър на белите му коси.
• Не скършвам/прекършвам хатъра. — Разг. Не се противопоставям на желанието.
• Струвам хатър. — Диал. Отнасям се благосклонно към някого.

Катър, от турското Katır, в съвременния общоприет смисъл се нарича хибридът между кон и женско магаре...

Изображение


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Грамотни ли сме?

Мнениеот hooligans » Съб 02 юли 2011 19:42


даа уееее, минимум mhihi


tashevia написа:Здравейте , можетели да ми кажете точно какви свещти да си взема за полото , като данни за топлинно число и прочие , спрял съм се на марката Денсо вносител фирма косер. незнам какво точно да гледам като купувам. Благодаря.


tashevia написа:страшно много ментета има, ина4е ми се иска NJK да си купя. в магазин АУТОХИТ срещту централна гара в Пловдив са по 6 лв. марка BERU кето е малко съмнително , а магазина е доста сриозен, незнам от каде да търся истенски свещти , за BOSH ми казаха че вече не ги правят качествено. освен директно от вносителя да опитам да се докопам.


tashevia написа:щте проверя за оригинални в фолцваген , ако са се поолляли с цената щте взеМа NJK . междодругото Шкода с какви свещти е , понеже в представителсвото им са много евтини.

tashevia написа:днес ходих до фолцваген и проверих за цената на свещтите оригинал 17.50лв. 4овека зад компютъра ми каза 4е оригиналните нямат аналог/в смисъл ЗАСЛУЖАВАСИ / може и да ме слънгосва, после отидох до АУТОХЕЛП там са по 10,40лв. но доколкото разбрах има зна4ение за "боб4ето"отгоре на свещта, не на вси4ки модели се развива и има опаснос да не пасне на накрайника на кабела.

едит:
а за свещтите в представителството на шкода ми искаха то4ните данни на оригиналната свещт /топлинно 4исло и т.н/ аз не ги знаех тези данни понеже мислех 4е по каталог щте ми ги изкарат според модела на колата ина4е цените са прили4ни, та сега триабва да издиря данните на оригиналната свеш.

едит 2:
така и неразбрах оригиналните триполюсни ли са,понеже в шкода като казах 4е май оригиналните са триполюсни и 4овека отсрещта ми се опули сякаш бях казал нешто лошо по негов адрес

едит 3:
сега схте обобщтя тва което проучих от пбиккаляне по магазините; /и трите модела по долу са триполюсни/
оригинал в фолцваген NGK-BUR6ET цена 17.80лв. същтата свеш в ШКОДА струва 13,50лв. в аутохелп NGK BUR6ET -цена 10.80лв в фирма КОСЕР модел DENSO W20EPBR-S цена8,80лв това което ми направи впечатление е 4е оригиналните свещти в фолцваген и шкода отливките на самата свеш и щтампите по нея бяха перфектни и по разли4ни от останалите по другите магазини


tashevia написа:аз разбрах за какво ми каза,оба4е ако забелязваш съм много педантичен предполагам че ако зимаш нещто за твоята кола едва ли щте се хварлиш на първия магазин


tashevia написа:СЛОЖИХ нови свещти NGK смених и кабелите 4е имаше пробив в два от кабелите, смених дистрибуторната капачка и палеца и колата тръгна като нова , накрая и бензиновия фюлтър / леле колко мръсотия изтече от тоя фюлтър /.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 322 госта