Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
ivan212
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 03 юли 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот ivan212 » Пет 25 дек 2009 20:04


Здравейте колеги. В понеделник ми се налага да пътувам до София до Министерството на околната среда и водите което се намира на адрес бул. Мария Луиза №22. Ето и карта за ориентир къде е точно това министерство. - http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=C116 ... 6819CB3978
Понеже ще нося една камара тежки папки и други документи ми се налага да стигна с кола възможно най-близо до този адрес. Не познавам добре София а и съм чувал само страшни неща за ужасното движение в центъра и големите задръствания затова искам да ви попитам две неща -
първо- по кой маршрут да мина за да избегна задръствания и изобщо как най-безпроблемно да стигна до този адрес. Ще влизам в София по Цариградско шосе откъм Пловдив.
и второ - като стигна къде да оставя колата за да не я вдигнат с паяк или да я заключат. ще се бавя доста в това министерство - може би почти цял работен ден ще съм там и трябва да оставя някъде колата... нямам понятие къде наблизо има паркинги и места за паркиране които да не са безбожно скъпи защото колата ще стои там най-малко 7-8 часа...
Благодаря ви предварително и Весела Коледа и Честита Нова Година :)




Потребителски аватар
deocfc
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 29 юни 2009 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот deocfc » Пет 25 дек 2009 20:14


В София паркирането по София е много проблемно, защото има синя зона и това значи, че нямаш право да паркираш за повече от 2 часа. Аз лично бих заложил на софийското метро, но не знам в твоя случай дали с папките можеш с метрото, иначе спирката на метрото е синьото "М" най-отдолу на картата, дето си дал.


ivan212
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 03 юли 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот ivan212 » Пет 25 дек 2009 20:32


Аз също когато ми се е налагало да ходя в центъра на София винаги избирам метрото и оставям колата някъде в началото на Младост и нямам никакъв проблем. никога не съм държал да стигна в центъра с кола и затова не познавам централните улици. Но точно в тоя случай наистина няма как да ползвам метрото или градския транспорт защото багажа който нося наистина е обемист и много неудобен да го мъкна по автобуси или метрото... затова съм на зор да стигна до този адрес с колата... обаче къде ще я оставям там хич не знам.. все някъде трябва наблизо да има някакъв паркинг или нещо подобно. чувал съм че до Централни хали имало платен паркинг - вярно ли е. там дали ще мога да оставя колата си.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот Ivailo » Пет 25 дек 2009 23:09


50 метра по-надолу (в посока центъра) са халите, до тях има един платен паркинг, не знам каква му е цената и не знам дали ще има места, но е вероятно...


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот hooligans » Пет 25 дек 2009 23:22


на халите паркинга...
2лв на час , но за мен не е уферта...
колега , към колко чеса пристигаш в софията и към колко трябва да тръгнеш ?
имам нещо в предвид... :beer


Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот BastunSelski » Пет 25 дек 2009 23:58


Улица Струма не е синя зона. Не съм 100% сигурен. Там може да има места,все пак повечето софиянци са по родните си места.


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот dafi » Съб 26 дек 2009 0:22


Привет колега,в този район има няколко платени паркинга.Не им знам цените,но мисля че са приемливи.Първият който се сещам е ето тук.Място сигорно ще има и мисля че не е много пари.Има и един още по-наблизо,той е закрит само че немога да се сетя точно къде беше или тук или тук.Или в най-лошия случай следващата пряка надолу :roll:.За там като цена нищо немога да ти кажа,но сигорно няма да са много евтини,защото са закрити.И последния вариянт който мога да ти предложа е този.Малко по-далечко от целта ти,но ако папките могат да се земат с някой сак и да ги носиш :lol:,иначе знам че този паркинг там е доста изгоден.

А как да стигнеш най-лесно предлагам ти следния маршрут.По Цариградско си караш,минаваш Орлов мост,на СУ правиш десен и караш надолу по Васил Левски.Минаваш Донкуков и по-надолу има сфетофар с ул.Искър цък.Даваш на ляво там после веднага дясно,ляво(виж на картата как са улиците) и като излезнеш на Раковска виж от къде ще ти е най-удобно да минеш за някой от изброените паркинги.
Горе долу мисля че това ще доста бърз маршрут,поразгледай картата и виж от къде да се въртиш,но гледай ако излизаш на Мария Луиза посока Сливница да се върнеш в уличките преди да си слезнал твърде надолу и да няма десен,че опреш ли до светофара да правиш десен ще почакаш там.
Ако имаш някакви въпроси питай,че тука малко куцо го обясних ама карай.

П.С. ул.Струма да не е синя зона силно ме съмнява,попринцип цялото това каре от улички го направиха синя зона


ivan212
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 03 юли 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот ivan212 » Съб 26 дек 2009 22:09


Благодаря на всички. Ще се огледам за тия паркинги които предложихте особено Дафи :)
дано няма проблеми щото ще ми е за пръв път из центърна на София с кола и то да трябва да я оставя накъде...


blazerbg
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 29 юни 2006 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот blazerbg » Нед 27 дек 2009 7:37


Доколкото си спомням доста улици от страната на Раковска не са синя зона - Сердика, Веслец, Поп Богомил. Ако пристигнеш рано преди 9 ще можеш да паркираш без да плащаш нищо.


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот Muncho » Пон 28 дек 2009 18:38


Защо не използваш такси?
Паркирай някъде ( където ти е удобно ), после се метни на едно такси до там и на връщане пак с такси.
Ако паркингът е 2лв/час и ще седиш повечко време, ще ти си вържат горе долу същите пари.

Бтв виж какво ти е писал hooligans


Потребителски аватар
chinadracon
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 14:10
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот chinadracon » Вто 29 дек 2009 11:19


Може да се счете от някои колеги за офф-топик, но ако колата ти е по-лачена и няма каско, задължително на охраняем паркинг я остави :!: :idea:


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да стигна до един адрес в София и къде да паркирам

Мнениеот batmilko » Вто 29 дек 2009 11:23


ivan212 написа:Здравейте колеги. В понеделник ми се налага да пътувам до София...


chinadracon написа:Може да се счете от някои колеги за офф-топик, но ако колата ти е по-лачена и няма каско, задължително на охраняем паркинг я остави :!: :idea:


да, май се счита за офф-топик мнението ти :deal



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта