! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
pavlingm
Мнения: 145
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 16:02
Автомобил: VW Golf
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот pavlingm » Вто 23 авг 2011 14:56


ivo_555 написа:Отдавна се каня да си излея яда(само във форума , разбира се) срещу всички които както карат вкл. аварийни и спират, нищо против, на всеки се налага по някога да свали или качи някой, но скъпи колеги, в дясно на платното се отбива със ДЕСЕН мигач, не аварийни, пък после като спрете си ги пуснете и тях!


Верно, така се спира, ама когато зад теб някой кара с 200, не е ли по-добре да те види по отдалеч че спираш?

Ето на мен какво ми се случи миналата събота: едно хлапе, на няма и 20г., с Алфа 156, тръгва и директно се престроява в най-лявата лента без да гледа на Т.Александров преди светофара на тунела. Аз спрях аварийно, освирих го и той, естествено, спря на следващия светофар и почна да се заяжда. Оказа се, че е пиян на мотика, а возеше с него и няколко други хлапета. После тръгна на червено...




Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот Velko » Вто 23 авг 2011 17:08


ivo_555 написа:Отдавна се каня да си излея яда(само във форума , разбира се) срещу всички които както карат вкл. аварийни и спират, нищо против, на всеки се налага по някога да свали или качи някой, но скъпи колеги, в дясно на платното се отбива със ДЕСЕН мигач, не аварийни, пък после като спрете си ги пуснете и тях!

А какво ще кажеш за тези които спират без какъвто и да е пътепоказател?! Ти се дразниш на тези които пускат аварийни, а на мен всеки ден по няколко пъти ми се случва както си карат пред мен просто да спрат... без аварийни,без мигач :screwy Според мен правилното е преди да спреш да пуснеш мигач и след това АВАРИЙНИ ако си на платното. Така че не се сърди на хората които пускат аварийни, а бъди поне малко благодарен, че поне са пуснали нещо за разлика от другите... :wink:


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот ivo_555 » Вто 23 авг 2011 17:37


Е браво, направо мен изкарахте виновен, че упреквам нарушителите, че трябва да благодаря на някой който нарушава, ама по малко, да мисля че някой зад мен кара с 200!


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот Mihailov78 » Вто 23 авг 2011 20:24


pavlingm написа:...Аз спрях аварийно, освирих го и той, естествено, спря на следващия светофар и почна да се заяжда. Оказа се, че е пиян на мотика, а возеше с него и няколко други хлапета. После тръгна на червено...


Колега, тези за били опасни за движението. Късмет е, че не са убили някой човек. Защо не им записа номера и не се обади в полицията? Районното е близо. Може би не си имал време да го видиш предполагам.

ivo_555 написа:...Е браво, направо мен изкарахте виновен, че упреквам нарушителите, че трябва да благодаря на някой който нарушава, ама по малко, да мисля че някой зад мен кара с 200!..


Колега, това е български форум. Колкото и да обясняваш, все ще се намери някой на който ще му се видиш крив щом си искаш да се спазва точно закона. Иначе си прав. :да:


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот Velko » Вто 23 авг 2011 20:37


ivo_555 написа:Е браво, направо мен изкарахте виновен, че упреквам нарушителите, че трябва да благодаря на някой който нарушава, ама по малко, да мисля че някой зад мен кара с 200!

Не разбирам защо говориш в множествено число а не се обръщаш директно.Никой не те изкарва виновен колега стига глупости.Казвам ти само, че болшинството от водачите не дават никакви светлинни сигнали когато спират, завиват, дават назад и т.н. Та затова ти казвам, че когато ти дават аварийни поне имаш едно наум, дори и да не е правилно според теб! И то споделям моят опит.Никой не те изкарва виновен нито пък те принуждава да благодариш и т.н. глупости :screwy


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот Петър Петров » Вто 23 авг 2011 22:30


Velko написа:...

Що треа да си малко виновен?!? Редно е с мигач и това е!!! Според теб може и аварийни щото другите нищо не пускат, така ли? Или спазваш закона или не, това е положението, вади си изводи и не само ти :banghead:


Потребителски аватар
vnkostadinov
Мнения: 258
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пазарджик

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот vnkostadinov » Вто 23 авг 2011 23:06


СЕФТОСАХА МИ ГОЛФЧЕТУ

Днес към 18:00ч си карам в Студентски в отсечката Зимен Дворец - Фантастико. светофара на кръстовището с ул.8-ми Декември не работеше и аз се движех по пътя с предимство. на 10м от кръстовището виждам едина Е класа, чудеща се дали да навлезе в кръстовището /идваше от посока Миленката/ и ха да тръгне, ха не- реши да тръгне точно когато бях на не повече от 5м от кръстовището и сответно спирачки от моя страна и ... БАм - ударихме се. като видях, че съм откачил бронята на двутонната машина ми стана лошо какви ли ще са моите последствия. слизам си от колата и следва разговорът:

- Абе момче, за къде си се разбързал толкова, не виждаш ли, че бях тръгнал вече.
- Ами аз си карам по пътя с предимство пък и плюс това кръстовището се регулира от светофари и знаци
- А-ааа-а... и кфо казва светофара
- Ми казва, че трябва да си погледнеш знака, който пък ти казва, че трябва да ме изчакаш
- Аз не знам кой какво ми казва, ама ти караше много барзо ...

въпреки че си карах с не повече от 50км/ч /всеки който минава от там знае, че няма и как да се развият повече/

първо пристигнаха мойте застрахователи и го посъветваха да не викаме КАТ, защото ще улегне с 200лв и колко си там точки, ама тои ... не та не, вината била моя и каза че като пристигне негорият застраховател ще направи каквото му каже той. точно няма и минута след като пристигна обаче търчеше към мен и ми казваше "Ми, няма да се разправяме с КАТ, защото още 2ч ще си загубим" :D :D

и в крайна сметка, на голфакията и няма нищо, само малко остатък от неговата боя по връхчето на бронята ми, но ме издразни наглото и самоуверено отношение.

и съветът ми е на път с предимство или не, винаги бъдете нащрек, че не се знае какъв идиот ще ви се нахака
:012:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот Ljubon » Сря 24 авг 2011 11:33


vnkostadinov написа:въпреки че си карах с не повече от 50км/ч /всеки който минава от там знае, че няма и как да се развият повече/

Въпреки че си с предимство, 50км/ч си е доста висока скорост за преминаване през кръстовище, на което светофарът не работи. :012:


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Сря 24 авг 2011 12:08


Ljubon написа:
vnkostadinov написа:въпреки че си карах с не повече от 50км/ч /всеки който минава от там знае, че няма и как да се развият повече/

Въпреки че си с предимство, 50км/ч си е доста висока скорост за преминаване през кръстовище, на което светофарът не работи. :012:

и с 20 да е минал, оня пак е щял да му сече пътя.


BoqnN
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 16:33
Автомобил: Vw Golf 2
Двигател: SB 1991
Местоположение: Пловдив

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот BoqnN » Сря 24 авг 2011 12:15


b0-MaNiAkA написа:Снощи бях свидетел на типичен идиот на пътя. На прав път, без насрещно движение, шофьор на Ауди 80 изпревари микробус и нарочно му засяка пътя, връщайки се рязко обратно в платното. При самото засичане удря предницата на буса, задницата му занася на дясно, излиза от банкета и започва да се върти на таван. Аз шофирах на 30 метра зад тях. Скоростта беше около 70 км/ч., а той направи сигурно 10 превъртания в нивата. Мойта приятелка се шашна. Веднага спрях и се обадих на 112. Набързо обясних ситуацията. Спряха още няколко автомобила, те звъннаха на полицията. Аудито остана на таван. В тъмното едвам се видя как шофьора излезна и легна на земята. Браво на полицията, линейката и пожарната, които се отзоваха на мястото за отрицателно време. Събраха се много хора. Шофьора беше ром, беше сам, в последствие разбрах, че в близкото село е имало ромска сватба. Отказа проба за алкохол, което за мен 100% значи употребил. Рома се размина доколкото разбрах само с счипени пръсти на крака. Пияния и Господ го пази! До като полицая разпитваше рома дочух, че бил спукал гума и за това му поднесла задницата?! Дръпнах полицая на страни, за да не ме чуват останалите роми и му обясних точно каква беше ситуацията. Буса го шофираше едно момиче, което не е усетило удар между двете МПС-та. В тъмното светнахме фенера на полицая и едвам се виждаше лекичко драскотинки по бронята на буса. Явно само толкова му е трябвало да се завърти. Обаче тия ромите след като обърнаха Ауди-то, веднага му свалиха акумулатора :lol:


Колега това да не е на пътя кв. Коматево- с.Първенец. Защото и аз видях катастрофата.


Потребителски аватар
pavlingm
Мнения: 145
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 16:02
Автомобил: VW Golf
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот pavlingm » Сря 24 авг 2011 14:03


ivo_555 написа:Е браво, направо мен изкарахте виновен, че упреквам нарушителите, че трябва да благодаря на някой който нарушава, ама по малко, да мисля че някой зад мен кара с 200!

Длъжен си да се съобразяваш с останалите участници в движението, дори да не ти се иска, с каквато и ще скорост да карат.


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот vladovelin » Сря 24 авг 2011 14:24


pavlingm написа:
ivo_555 написа:Е браво, направо мен изкарахте виновен, че упреквам нарушителите, че трябва да благодаря на някой който нарушава, ама по малко, да мисля че някой зад мен кара с 200!

Длъжен си да се съобразяваш с останалите участници в движението, дори да не ти се иска, с каквато и ще скорост да карат.


За внезапно спиране има стоп светлини отзад.
Изобщо не ме интересува този зад мен с колко, наложи ли се скачам на спирачките.
По-добре да ме ударят отзад,отколкото аз да прегазя някого.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот mupk0 » Сря 24 авг 2011 14:26


Вчера и аз се изявих като идиот на пътя заради светофара ,който исках да хвана за ляв завой.Добре че нямаше никой в кръстовището ,защото го взех на 2 врати,заради шахтата върху която стъпи колата.За щастие нито излезнах от пътя нито успях да бутна нещо.Просто се получи изведнъж,въпреки че и скоростта беше една идея по-голяма.


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот boyan.chav » Сря 24 авг 2011 14:56


BoqnN написа:
b0-MaNiAkA написа:Снощи бях свидетел на типичен идиот на пътя. На прав път, без насрещно движение, шофьор на Ауди 80 изпревари микробус и нарочно му засяка пътя, връщайки се рязко обратно в платното. При самото засичане удря предницата на буса, задницата му занася на дясно, излиза от банкета и започва да се върти на таван. Аз шофирах на 30 метра зад тях. Скоростта беше около 70 км/ч., а той направи сигурно 10 превъртания в нивата. Мойта приятелка се шашна. Веднага спрях и се обадих на 112. Набързо обясних ситуацията. Спряха още няколко автомобила, те звъннаха на полицията. Аудито остана на таван. В тъмното едвам се видя как шофьора излезна и легна на земята. Браво на полицията, линейката и пожарната, които се отзоваха на мястото за отрицателно време. Събраха се много хора. Шофьора беше ром, беше сам, в последствие разбрах, че в близкото село е имало ромска сватба. Отказа проба за алкохол, което за мен 100% значи употребил. Рома се размина доколкото разбрах само с счипени пръсти на крака. Пияния и Господ го пази! До като полицая разпитваше рома дочух, че бил спукал гума и за това му поднесла задницата?! Дръпнах полицая на страни, за да не ме чуват останалите роми и му обясних точно каква беше ситуацията. Буса го шофираше едно момиче, което не е усетило удар между двете МПС-та. В тъмното светнахме фенера на полицая и едвам се виждаше лекичко драскотинки по бронята на буса. Явно само толкова му е трябвало да се завърти. Обаче тия ромите след като обърнаха Ауди-то, веднага му свалиха акумулатора :lol:


Колега това да не е на пътя кв. Коматево- с.Първенец. Защото и аз видях катастрофата.


Да, за същата катастрофа става въпрос. Аз бях през цялото време там, тъй като жената с буса искаше да остана за всеки случай за свидетел.


Потребителски аватар
vnkostadinov
Мнения: 258
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пазарджик

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот vnkostadinov » Сря 24 авг 2011 22:31


Ljubon написа:
vnkostadinov написа:въпреки че си карах с не повече от 50км/ч /всеки който минава от там знае, че няма и как да се развият повече/

Въпреки че си с предимство, 50км/ч си е доста висока скорост за преминаване през кръстовище, на което светофарът не работи. :012:


Имайки предвид че на не повече от 20м от кръстовището/преди сблъсъка/ пуснах едно момче и едно момиче, надали да съм минал и с 40 :) а ти като минаваш през бул.България и бул.Гоце делчев /примерно/ силно се съмнявам, че намаляваш до 30-40км/ч :)
все пак според мен трябвва малко от малко да ли липсва сивото вещество виждайки, че идва кола по път с предимство и когато тя е на 5м от тебе да си правиш опити за потегляне... ако ще и да си с 700HP eusa



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта