Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Австрия?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот vucata » Пет 14 ное 2014 23:55


Краванкен го минахме октомви мисля 7 евра платихме. После още един път някакви къси...но не си спомням колко. В момента Караванкен е в ремонт, приготви се да чакаш




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот Vlad777 » Съб 15 ное 2014 0:01


http://www.vinetki.eu/avstria-vinetki-putni-taksi.html

Когато се минава по дискутирания в темата маршрут, не се минава през тунела Караванкен


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот nii » Вто 25 ное 2014 16:57


http://www.viamichelin.com/ ще ти покаже 2 маршрута със съответните разходи.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот Vlad777 » Вто 25 ное 2014 18:53


Ще покаже, но не е най-точен.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот vucata » Сря 15 юли 2015 17:09


Някаква информация как е в Сърбия в момента? На 1ви август тръгвам от Германия за България. Като тръгнах миналата година за Германия, решихме да пътуваме в 3 часа през нощта и имаше леки ядове в Сърбия. Някой да препоръча час на тръгване от Германия, за да съм горе долу през светлата част на дена в сръбско....
Този път ще си мина по царския път- Германия, Австрия, Унгария, Сърбия, България. Градина или Стрезимировци е по-добрия вариант :a045
Благодаря предварително.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 15 юли 2015 17:46


Връшка чука май е най добре, нямам прясна информация обаче иначе от Стрезимировци пътя си е екстра през Перник


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот vucata » Сря 15 юли 2015 20:11


Да зная, че е екстра пътя щото съм минавал до Трън миналата година, и е доста приятен за каране. Въпроса е да не уцеля мазалото от 5-6 часа висене :mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 15 юли 2015 21:51


Ми нямам наблюдения над трафика там, но това са малки кпп-та и примерно около 10-12 часа едва ли ще е нещо огромно като опашка.
Макар че е сравнително близо до Калотина и не знам дали прибиращите се гастербайтери от съседна нам страна няма да избират и през Стрезимировци да влизат.
В неделя ходих до Трън през Драгоман, от София колоната беше непрекъсната до Дрегоман, заети и двете ленти, като се връщах минах през Костинброд щото сигурно още да седя на опашката на бившата люлинска караулка.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Авст

Мнениеот joromnt » Чет 23 юли 2015 21:43


По тоя маршрут и врачка да посетиш няма да може да ти даде точен час на тръгване, на фона на тия тълпи "немци" дето се прибират дома си... Тия дни често го минавам маршрута, но идея по-къс/до Словения/, и да ти кажа, и посред нощ има трафик през Сърбия/Хърватска. Сещай се сам, като има трафик по пътя, какво става на КПП-то... Преди 15 дни горе долу стоях на Калотина един час човече, митничарите се бяха скрили, бариерите вдигнати, никой няма, ама ако смееш мини да го еВа... Преди два дни - от София до сръбската част на КПП Калотина - 3 часа!!!
Иначе, Ода-та е прав за Връшка чука. От магистралата до там през Зайчар пътя е прекрасен! Само в Зайчар да се кара внимателно, не знам защо но е фраш с полиция. На КПП-то "немци" едва ли ще има, но има други проблеми. Пътя от българската страна беше пропаднал осезаемо и беше в ремонт, не знам каква е хавата, не съм минавал откак пропадна/вероятно са го закрепили вече?/. Отделно, сръбските митничари видят ли че имаш нещо в багажника, без да бръкнеш в касичката просто няма да минеш. От там аз поне без да ми вземат "застраховка на багажа" не съм минавал. Най-хубаво им дай малко ЕВРОейска валута, че ще си отвисиш! Да ги еВа, миналото лято едвам си опазих барбекюто :mhihi
Аааа, в Сърбия постоянно отбиват коли на големите КПП-та за 100% тараш на багажа/колата. Прецени какво ще носиш, че оняден видях един чичка до отворения си сак със 10 големи пакета кафе как трима митничари му се караха :screwy Ще каже човек че там дето отива кафе няма...
И не забравяй най-важното - Път срок нЕма! Караш, почиваш, караш, почиваш! Лек път! :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Икономично пътуване България - Сърб - Хърв - Слов - Австрия?

Мнениеот Vlad777 » Сря 07 сеп 2016 12:15


Ъпдейтвам цените за маршрута към южна Австрия към днешна дата:

1. По царския път (линк Google maps).
Общо път: 1 034 км - 11 часа 12 мин
Цена на тол такси (отиване и връщане) и винетки в EUR:
За лек автомобил: 18.00 (Сърбия в 2-те посоки) + 34.15 (Хърватска в 2те посоки) + 15.00 (Словения винетка 7 дни) + 14.40 (Караванкен тунел в 2те посоки) + 8.80 (Австрия винетка 10 дни) = 90.35 EUR
За бус с ремарке: 27.00 (Сърбия) + 76.60 (Хърватска) + 30.00 (Словения) + 14.40 (Караванкен тунел) + 8.80 (Австрия) = 156.80 EUR

2. Алтернативен маршрут - Заобикаляне на тол такси в Хърватска, винетка Словения, Караванкен тунел (Линк Google maps).
Общо път: 1 019 км - 14 часа 20 мин (3 часа повече)
Цена на тол такси (отиване и връщане) и винетки в EUR:
За лек автомобил: 18.00 (Сърбия) + 8.80 (Австрия) = 26.80 EUR (Икономия 63.55 евро)
За бус с ремарке: 27.00 (Сърбия) + 8.80 (Австрия) = 35.80 EUR (Икономия 121.00 евро)

Вече 3 годнии подред посещаваме езерото Worthersee по алтернативния маршрут. В час пик, когато местните отиват на работа (7:00 - 9:00 ч.) в Хърватска и Словения се усложнява движението и се забавя, затова е най-добре тези 2 държави да се минат през нощта и да се влезе рано сутринта в Австрия.

За мен оптималното време за пътуване е:
- Тръгване от София 18:00 ч. (тукашно време)
- Преминаване през Белград извън час пик 22:30 ч. (местно време)
- Влизане в Хърватска (Sid - Tovarnik) 00:00 ч. местно време
- Влизане в Словения 5:00 ч. местно време
- Влизане в Австрия (Dravograd - Pfarrdorf) 7:00 ч. местно време

В Австрия винетки са необходими за магистралите. По посочения маршрут, малко след като се влезе в Австрия в ляво има бензиностанция, от която може да се купи винетка и след това да няма притеснения, когато се качиш на магистралата.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта