Акт за 0.55% Какво да направя?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот dimovip » Чет 18 дек 2014 20:41


Polo6R написа:
dimovip написа:дали само аз видях, че става въпрос за 2-3 водки, които най-вероятно не са били 2-3 , при това до късно, при това с ранно събуждане? Перфектната комбинация за отнемане на книжка.

Разбрахме какво мислиш по въпроса. Сега ако няма какво да кажеш по-добре не спами в темата на човека. Хора сдържайте се от празни коментари, човека иска помощ, не да му четете морал.

По празно и лишено от смисъл мнение от твоето не виждам.Или искаш да ти обясня, че на някой хора и от 1 бира им показва?Не виждам ти какво имаш да кажеш по въпроса освен твоя спам.Или искаш да започна да ти обяснявам защо водка и мастика миришат най- много.Аре ако ти нямаш какво да кажеш недей да спамиш.




m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот m135 » Чет 18 дек 2014 22:15


lz2aii написа:Вариантите пред автора на темата не са много. Всъщност са си само два - или плаща глобата и си търпи лишаването от право да управлява или обжалва наказателното постановление (в седмодневен срок от връчването му). Не съм много сигурен, но мисля, че първо се обжалва пред административнонаказващия орган, т.е, този, който го е издал, а след това и в съответния Административен съд. Там може да се надява, че техническото средство не е било "редовно". Има и риск, че ако съдът потвърди постановлението, юрисконсулта на съответната ОД на МВР, може да си поиска възнаграждение, т.е колегата освен глобата си, да плати и един адвокатски хонорар.


Объркваш колегата, обжалването става пред съответния РС, в случая кюстендилския, като жалбата се подава чрез съответното РУП в три екземпляра. В случая АН Дела са без такса, дори и да загуби не дължи нищо на полиция или съд. Принципа е: съда не може да те накаже по вече от това което е записано в НП. Този който ще му съдере кожата е адвоката, при изрядно НП, първо нарушение, с малко отгоре и.н. може да се действа наказанието да се намали на минималното за в случая.
Дано на колегата да му е за урок това, и да не помисля повече за алкохол зад волана. Че се пие по паркингите вечер като се съберат шофьорите, пие се, те сами си се хвалят, лошото е че собствениците си плащат полицията да не ги спират и резултата е налице. От претоварени тирове пътищата се разбиват и нагъват, карат сякаш на пътя са само те. Пресен пример от вчера, прибирам се от Плевен, на главния път съм и карам след една цистерна с 85-90. Зад мен един нервак с тир тръгва да ме изпреварва но насреща му идва кола, ако не бях скочил на спирачките за да му направя място между мен и цистерната, щеше да ме изхвърли от пътя.
Ако ме питат мен, освен за алкохол и за дрога трябва да ги проверяват.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот dimovip » Пет 19 дек 2014 19:11


ти пък и дрога.... те повечето си употребяват иначе как се карат 20000км на месец по родните пътища.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот lz2aii » Съб 20 дек 2014 8:33


m135 написа:
Объркваш колегата, обжалването става пред съответния РС, в случая кюстендилския.


Не съм искал да го обърквам. Понеже не бях сигурен, точно затова започнах с пояснението "Не съм много сигурен" и имах предвид органа пред който се обжалва. Принципа е същия, органа е различен :mhihi .


Nikolayg21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 дек 2014 19:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот Nikolayg21 » Съб 20 дек 2014 20:22


Благодаря много на колегите които се отзоваха и помогнаха с каквото успяха! Вече минаха месец и 5 дни,но НП така и не е дошло. Ще ви информирам след като е излязло НП и мине цялата дивотия какво се е случило!
Още веднъж Благодаря на всички!


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот vovo6808 » Нед 21 дек 2014 16:16


dimovip написа:ти пък и дрога.... те повечето си употребяват иначе как се карат 20000км на месец по родните пътища.

И как се правят 20000 км. на месец със ТИР във БГ.че аз нещо не мога да се сетя.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот vucata » Нед 21 дек 2014 16:19


Е много лесно...31 грама хероинец, 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, 31 дни в месеца :11 :mhihi


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот 110afn » Нед 21 дек 2014 17:04


365 дни в годината спамец :love.vwclub :love.vwclub
Хайде ако може малко по-сериозно. Всеки, който употребява алкохол му се е случвало да кара на другата сутрин усещайки , че не е цвете за мирисане. Мен лично ме пуснаха по живо по здраво с 0.5% , явно имат това право, а можеха поне на кръвна проба да ме пратят. Мисля, че проблема на колегата е, че не е успял да даде кръв

По никакъв начин не се опитвам да толерирам карането след употреба на алкохол. Такива случаи са малко по-различни примерно от ходенето на кръчма с кола, но законите са си закони и никой не те пита кога и колко си пил


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот vucata » Нед 21 дек 2014 17:44


Говрим за 20 000км на месец, не на година- Спамец :mhihi
Трябва да го развеселим човека все пак...
Сега сериозно. Вариант да отидеш до КАТ Кюстендил и да провериш има ли някакво развитие има ли?
Питам, защото на един мой близък приятел взеха талона заради колан и ходи да се разправя в КАТ София да му връчат НП в София, а не във Враца( по адресна регистрация е от там) . Трябваше да пише някаква молба и така нататък....защото иначе му излизаше златен, да ходи до Враця, да проверява какво се случва, защото му изтичаше акт-а и не можеше да кара така постоянно с него.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот lz2aii » Нед 21 дек 2014 17:58


Мисля, че документите се пращат служебно по адрес, където нарушителя са води на отчет.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот vucata » Нед 21 дек 2014 18:09


Въпроса е кога....че аз до сега НП на адрес изпратено още не съм видял


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот 110afn » Нед 21 дек 2014 18:18


Затова никога не си давайте контролните талони. Забравен в къщи талон е +10лв върху акт-а. В такъв случай не ви интересува в кой КАТ или РПУ ви чака постановлението


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот vucata » Нед 21 дек 2014 18:47


Браво, много си умен!
А случайно да знаеш, че СУМПС без контролен талон е невалиден документ?


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот 110afn » Нед 21 дек 2014 18:56


Не си измисляй глупости! Това си е регламентирано, има си глоба 10лв без отнемане на контролни точки. Правивил съм го и ме устройва, ти като си по-умен ходи да търсиш и заверяваш актове

И по-добре да се върнем на темата, колегата автор да пише резултата


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот vucata » Нед 21 дек 2014 19:12


Първо глупости не си измислям.
2ро тук не става въпрос за талон, а за книжката му icon_idea
3то има още ясно написани неща:
Когато се установи, че водача управлява МПС с връчено наказателно постановление и не е изпълнил задължението си по чл. 157, ал.8 от ЗДП, ще се отнема СУМПС и с датата на отнемане издава заповед за прилагане на принудителни административни мерки по чл. 171, т. 1, б. “д” от Закона за движение по пътищата.
Уместно ли е според теб за 10 мизерни левчета да ти вземат книжката?
Сега ще се почне с разтеглянето на дъвки...ако, ако, ако....
По същата схема колега от бившата фирма в която работех изгоря с книжката си от проста справка с таблет...на другия ден изгоря и с уволнение от работа.
Това как ти се струва?
Чл. 171. За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за
преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни
административни мерки:
1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
............
д) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство в
нарушение на разпоредбата на чл. 157, ал. 8 - до заплащане на дължимата глоба;


Ето ти малко материал за четене...
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=61442
......................



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта