Подбалкански път - състояние и препоръки?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Varbona » Чет 31 юли 2008 15:46


biostrong написа:мдаа затворен е моста за ремонт и през клисура малко по паветата ;) аз пътувах преди 2 седмици от бургас през сливен към казанлък през каролово след това до златица и оттам о майко моя родино мила през прохода до етрополе правец ботевград враца монтана че накрая до лом и отзивите ми не са добри - покрай казанлък е гадничко но се живее с 90 си караш нормално и си блееш после пътя си е добре до карлово и след него с изключение че тук там чоплят по пътя разни майстори златишкия проход е "некаф ужас некаф ад" само камази минават по него и е готино като трябва да се разминете с насрещно идващия камион натоварен с дърва и камъни на път колкото за една кола - има и диви мустанги навързани и управлявани от малцинствените ни събратя натоварени с дърва ЗА БОГА БРАТЯ НЕ МИНАВАЙТЕ ОТТАМ ! след това докато не минеш правец пътя е кофти оттам нататък е готин до монтана - монтана-лом е ужас а навсичко отгоре са решили да го поправят и е нарязан целия и успя да ме изненада малко и аз летях така че ако някой има път монтана-лом да минава през селата отзад че пътя е по добър. Това е от мене инфото за пътната обстановка макар под и над балкана :P


Колегата не робува на препинателните знаци.




Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 31 юли 2008 17:51


Varbona написа:Колегата не робува на препинателните знаци.

Освен, че не робува ни занимава с неща извън въпросната тема, а именно прохода Златица-Етрополе, който отдавна от години е затворен целогодишно по официалните сводки. Това, че е решил да се пробва оттам, не буди съжаление у мен и нека да си троши тиквата. 8)
По темата: Наистина е много неприятна заобиколката през Клисура, но явно това е необходимо. Неприятни на места са участъците Казанлък - Калофер и особен Челопеч - Мирковско ханче, но с внимание се преодоляват. За сметка на това е спокойно и почти без кретени зад волана. :lol:


Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот biostrong » Пет 01 авг 2008 10:36


Обаче ме кефите и 2-мата единия ще ме съди за запетайки, другия за лирично отклонение. Аз предполагам че и двамата ме разбрахте а просто исках да помогна с инфо за пътя по който съм минал за да си направя кефа. Успех ! Аман !


manarata
Мнения: 826
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот manarata » Пет 01 авг 2008 10:44


Преди 2 години се прибрах от морето през него - видя ми се супер пътя, прибрах се за 4 часа от Бургас.
Ако сега е по-добре от тогава - пак ще мина оттам. Единствено както споменахте - около Пирдоп беше малко зле, и ако не са го правили сигурно е по-зле.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пет 01 авг 2008 15:24


Нещата ще се оправят. Може би до началото на зимата. :lol:


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подбалкански път

Мнениеот Andrey » Съб 04 юли 2009 17:50


Колеги, понеже последната информация по тази тема е от преди година - някой има ли актуална информация за подбалканския София, Карлово, Бургас? Миналата година беше отклонен през Клисура и имаше доста ремонти и дупки. Как е сега. Честно казано го предпочитам пред магистралата в момента - адски натоварена е, обаче ако е зле пътя .... Моля за съвет


Потребителски аватар
toman44o
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 10:14
Автомобил: VW VENTO
Двигател: ABS
Местоположение: The Earth

Re: Подбалкански път

Мнениеот toman44o » Съб 04 юли 2009 17:54


зле е работата, мой приятел снощи ходи до софия до летището и каза че по пътя имало много дупки около челопеч особенно плюс тва около казанлък също е много зле даже има участъци в ремонт,мой съвет мини по магистралата :roll:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Подбалкански път

Мнениеот Winner25 » Съб 04 юли 2009 18:06


toman44o написа:... около казанлък също е много зле даже има участъци в ремонт,мой съвет мини по магистралата :roll:

След калофер през казанлък и чак до слвен пътя е в ремонт. Наистина магистралата е за предпочитане :да:


stefo
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 03 май 2007 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подбалкански път

Мнениеот stefo » Пон 17 авг 2009 20:30


Докъде стигна ремонта на пътя Казанлък-Сливен?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Подбалкански път

Мнениеот Winner25 » Пон 17 авг 2009 20:38


stefo написа:Докъде стигна ремонта на пътя Казанлък-Сливен?

До кривата круша :D
На много места се минава от стара към нова настилка и обратно. По мостовете движението е в едната лента - чака се насрещното.
За предпочитане е Стара Загора - Нова загора - Сливен.


Потребителски аватар
kimif2008
Мнения: 564
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подбалкански път

Мнениеот kimif2008 » Пон 17 авг 2009 21:29


Winner25 написа:
stefo написа:Докъде стигна ремонта на пътя Казанлък-Сливен?

До кривата круша :D
На много места се минава от стара към нова настилка и обратно. По мостовете движението е в едната лента - чака се насрещното.
За предпочитане е Стара Загора - Нова загора - Сливен.

:да:


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Подбалкански път

Мнениеот morfei1 » Вто 18 авг 2009 0:02


Пътя е в ремонт и е доста зле :? .


Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Подбалкански път

Мнениеот biostrong » Вто 25 авг 2009 11:17


пътя си е в общи линии наред, има ремонти около казанлък но едното платно си е в час. Оттам в посока София е нормален. и ремонти не видях или поне не помня нещо фрапиращо, след Златица към София покрай Долно камарци до София пътя не е особено кефещ :) защото си е старата настилка и е малко "надупчен" тук там но си минах като пич 2 пъти по него с джанти 17" и гуми на 40, така че няма проблеми. Наложи ми се на връщане да пресека от подбалканския към Петрич, Поибрене, Оборище към Панагюрище и отсечката Петрич-Поибрене е некафффф ужас просто - трапове хълмове че и нападали скали по платното. Как да се насладя на природата ми е интересно като се чудя в коя дупка да не вляза :) "Опознай родината за да я намразиш"


Потребителски аватар
Pec
Мнения: 123
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Подбалкански път

Мнениеот Pec » Сря 26 авг 2009 20:47


В неделя вечер пътувах от Казанлък до Варна и по подбалканския до петолъчката и от там се отделих нагоре... до Сливен ми се стори ад наистина, имах чувството че ако не бях вързан с колана щях да катапултирам през люка. Отзад отпред гледаш само подскачащи фарове нагоре надолу. Навръщане си минах през Търново и Габрово и съм много доволен, нов асфалт, идеален път.


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Подбалкански път

Мнениеот VesMil » Чет 27 авг 2009 6:59


Сливен -Мъглиж е отврат пътя ,нарязан е на много места ,всички мостове и мостчета по пътя са в ремонт и то в 'селски' ремонт, на всякъде се разкарват мангали и палки в ръцете, с 2 думи отвратително е. Казанлък - Карлово е друго нещо , също има ремонти по пътя ,но те са повече отстрани, оправят мантинели ,банкета,отводняването там е ОК ,става за шофиране.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта