Катастрофи...поуки разни...

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Чет 15 мар 2007 18:51


jaba7a написа:...

:bowdown за позицията и осъзнаването, въпреки "ранната" и "крехка" възраст !




Потребителски аватар
stoickov
Мнения: 88
Регистриран на: Чет 08 мар 2007 14:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Отговор

Мнениеот stoickov » Пон 26 мар 2007 18:40


Дано някой си вземе поука от моя случай! Преди десетина години пътувам за морето да прибера жената и детето (не можах да взема отпуска за да бъдем заедно). В същия ден имаше годишнина от кончината на татко и бяхме на гробища с майка ми. Прескачам подробности, всичко е като се полага. Майка ме помоли да пийна чашка ракийка за "бог да прости" - отказах, под предлог че ме чака път. "само една" -казва, заради баща ти. Отказах. По принцип карам без колан. Слагам колана заради караулката на излизане от София. Слънце, хубава музика. БМВ-автоматик - стара тройка, ама страхонта и забравям да разкопчая колана........ След Стара Загора..... десен завой с трилентово платно (две платна в мойта посокка и едно за насрещното движение, като двете посоки са разделени с двойна линия). В мойта посока изкачване. Карам с около 80-90км/ч. в лявото платно в мойта посока - изпреварвам колона от тирове.
Изведнъж виждам, че срещу мен отсреща кола изпреварва като пресича двойната линия и навлиза в мойто платно. Имам книжка от 1967г. - рутината ми казва, че насрещната кола е достатъчно на разстояние и ще има време де се прибере в платното си. Въпреки всичко намалявам скоростта, но не мога да се прибера в дясното платно заради тировете. Както и предположих, колата се шмугна на скорост в своето платно и.............. о Господи - след нея е тръгнала още една , увлечена от първата и лети срещу мен...... няма време да се прибере... Не казвам, че аз го направих, а просто мозъка, ръцете с волана и краката с педалите - интуитивна реакция... Вместо да набия спирачки( след което едва ли щях да съм жив - челен удар е неминуем - вляво насрещно движение, отдясно тирове) - пълна газ и резък волан наляво, през насрещното движение - в едно лозе.
Добре ако е само това, но наистина това е било единственото ми спасение - почти челен удар, със със завъртане, щото бях навил волана пълно вляво.
Ударът беше посрещнат от дясната част на моята кола, която дясна част беше напълно "отрязана". Таблото се беше завило наполовина и беше опряло плътно в предната дяста седалка. Представете си до вас да има човек и то най-близък.......Предното стъкло отхвърча на двайсетина метра и спрах в едно лозе.
Отсрещната кола (стар Москвич) има късмет, че от удара се завъртя намясто като хеликоптер, но остана без предница. Като на сън откопчавам колана и слизам от колата - само шофьорското място беше непокътнато. Някакви цигани слизат от москвича целите в кръв и представете си, какво казва единия , вероятно шофьора - "Мамка му, току що я бях боядисал, отиде ми боята" или нещо подобно.............
Доста коли спряха и искаха да линчуват циганите, а аз естествено бях в шок.
Имам акт със становище за пълната вина на циганите, който желае с "удоволствие" ще покажа.
Прескачам подробности, щото става за роман - след седмица в София на огледалото виждам някаква синка на рамото и се пошегувах с жената, че е от саковете, които купих на морето да прибера семейството. Тя най-изненадващо ми казва "От предпазния колан е".
Всъщност предпазния колан ми е спасил живота - за части от секундате е задействал и само ми е протрил рамото...Оттогава карам и в града само с колан(както е и задължителното предписание от закона)
Заключения за вас:
1. Карайте винаги с колан, ще се почувствате европейци.
2. Застраховайте колата- преди месец ми беще изтекла застраховката, а и да бях осъдил циганина, щях да влеза в срахотни разходи, защото делото се гледа по закон в съда по местопроизшествие - дали си представяте това.... и какво щях да получа от него - циганин без собствена застраховка(поне на това да се опра)
Загубих 8000 лева, но спасих живота си и доста помъдрях
3. Не пийте и глътка, когато ще карате.
Дано ви бях полезен с нещо.
Та заключенията за вас


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Пет 27 апр 2007 14:26


Днес между Чепеларе и Пампорово стана зверска катастрофа. Двама души от Смолян с бял VW Passat комби се забиха челно в един камион с доста висока скорост. Шофьора на Passat-a е в тежко състояние с много счупвания а пътника до него почина на място. Пътя беше затворен няколко часа а гледката беше доста неприятна.

Карайте внимателно и разумно. Колкото и да сме сигурни в себе си, никога незнаем какво ще ни изкочи от завоя.

Не застрашавайте живота си, за да се докажете на някой, няма смисъл :dontknow:


Потребителски аватар
G-force
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 07 дек 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Айтос

Мнениеот G-force » Нед 10 юни 2007 11:10


Stefan написа:Днес между Чепеларе и Пампорово стана зверска катастрофа. Двама души от Смолян с бял VW Passat комби се забиха челно в един камион с доста висока скорост. Шофьора на Passat-a е в тежко състояние с много счупвания а пътника до него почина на място. Пътя беше затворен няколко часа а гледката беше доста неприятна.

Карайте внимателно и разумно. Колкото и да сме сигурни в себе си, никога незнаем какво ще ни изкочи от завоя.

Не застрашавайте живота си, за да се докажете на някой, няма смисъл :dontknow:

Гадното е че познавам хора, които това не го осъзнават и вероятно няма да го осъзнаят докато не се случи нещо.
От мен само да кажа, нещо което не видях в темата - внимавайте много каква музика си пускате и колко силно защото действа правопропорционално на натиска на десният педал. :roll:


Потребителски аватар
dimy
Мнения: 65
Регистриран на: Чет 12 апр 2007 0:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimy » Сря 13 юни 2007 23:16


Аз сравнително доста патувам и съм се нагледал на катастрофи и простотия по пътищата. Да не говорим , че пътя Самоков- София е целия осеян от некролози и паметници последната година 2 ма приятели загинаха на този път без да имат вина . Веднъж се прибирам от един събор на мото форума в пловдивско С джипа и през целия път на магистралата правех чъдър на моторите да не говорим колко псувни отнесох и колко изпреварвания ми направиха от дясно по аварината лента :evil: . същия ден тръгвам от Сф за Самоков беше пръснал лек дъжд имаше над 6 коли ударини само на едната , имаше човек който лежеше до колата но в съзнания , на всички звънах на полицията , щото явно катастрофите бяха станали сега.

На около 15 км от Самоков беше последната катастрофа и най-тежка един пасат началото на 90-те г. модел беше поднесъл на ляв завой и се беше натресъл в едно камионче мерцедес имаше 2 деца пострадали и един мъж който лежеше на шофиорското място . Катастрофата беше станала явно няколко минути по рано , а з спрях и попитах с тнещо да позогна , казаха ми , че шофиора е зеле но не посмях да го местя и качех децата да ги закарам до болницата в самоков момиченцето беше със счупен нос рака и драскотини по лицето , момченцето май само със с счупена рака .

та в болницата гола вода за нищо не стават направо избеснях 20-30 мин докато ги приемат с някакав човек качихме момиченцето до ренгета без някой да му е промил раните , през тва време дойде бащата и ги пое , а аз си тръгнах.

преди 2 -3 седмици около 24-ти пътувам пак от Сф за Самоков и на един завой едно бмв легнало на лявата си страна на средата на пътя , беше станало току що , че бях 3-та кола, а нямаше как да се мине от другата страна друго бмв и един тир , слядахме от колите като изключим олигофрена от тира мраднахме малко обърнатото бмв , а другото паркира от страни на банкета в същото време тираджията се набута да минава , а от завоя мен щеше да ме нацели друк олигофрен с една г-класа отзад в същото време г-класата излезе в другото платно и взеха да си свирят с тираджията през тва времие ние обърнахме колата на колелетата и я изблъскахме на банкета , на абиторентите вътре им нямаше нищо само уплахата


Потребителски аватар
VW-fenka
Мнения: 3007
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Мнениеот VW-fenka » Сря 20 юни 2007 12:14


Гледайки това клипче ,всеки трябва да си извади поука как да кара и да пема отговорност не само за себе си,а и за околните !!!
18+ http://www.vbox7.com/play:ae9d3c81

пп: Кадрите са ужасни !


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Сря 20 юни 2007 14:10


VW-fenka написа:Гледайки това клипче ,всеки трябва да си извади поука как да кара и да пема отговорност не само за себе си,а и за околните !!!
18+ http://www.vbox7.com/play:ae9d3c81

пп: Кадрите са ужасни !

е*баси мамата :cry:


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнениеот petko5 » Сря 20 юни 2007 23:00


Карайте със "СЪОБРАЗЕНА СКОРОСТ" :bowdown
Скорост, съобразена с пътната обстановка и най-вече с техническото сътояние на ВАШИЯ АВТОМОБИЛ :bowdown

Към младите ШЬОФОРИ :
Не си мислете че сте БОГОВЕ на пътя и че сте НАЙ-ДОБРИТЕ :!: :!: :!:


Потребителски аватар
Cee
Мнения: 1366
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 10:49
Автомобил:
Двигател: AMX
Местоположение: София

Мнениеот Cee » Чет 21 юни 2007 20:06


Ебимо майката начи .... сега като гледам тия хора размазани на асфалта ... незнам явно не си струва :( :roll: :( :( :?: :idea: :!:


П.П и особено се потресох от клипчето :( :idea: :( :!:

Последна промяна от Cee на Чет 21 юни 2007 20:17, променено общо 1 път.


boi4eto
Мнения: 1518
Регистриран на: Нед 11 мар 2007 12:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Чипровци

Мнениеот boi4eto » Чет 21 юни 2007 20:14


hooligans написа:
VW-fenka написа:Гледайки това клипче ,всеки трябва да си извади поука как да кара и да пема отговорност не само за себе си,а и за околните !!!
18+ http://www.vbox7.com/play:ae9d3c81

пп: Кадрите са ужасни !

е*баси мамата :cry:

Потресен съм.Просто, ХОРА -карайте разумно!


Vertriebler
Мнения: 81
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Последно сбогом

Мнениеот Vertriebler » Чет 21 юни 2007 20:59


Днес научих, че едно комшийче над нас, мои адаш е загинало при катастрофа в USA. Набор беше на сестра ми, лека му пръст. Момчето отишло на бригада да изкара някой лев, а някакъв тъп американец ги помел него и още едно момче на място загиват. Те били със скутер, просто не ги е усетил, а и на всичкото отгоре го издирват, избягал е.
Просто призив хора, където и да сте с колите си пазете себе си и околните, защото лошите неща стават за част от секундата, погубват човешки животи, разбиват мечтите на много хора, погубват семейства.


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Dobromirski » Пет 22 юни 2007 8:07


Всички четем, всички се възмущаваме, но когато седнем зад волана забравяме повчето от това. Поне така е при мен , предполагам така е и при Вас.За съжаление карам с доста високи скорости и НЕ слагах колан.Не поради немърливост. Причината е, че при ляв завой накланям тялото си на ляво, колана обира луфта и ако веднага следва десен завой от центробежните сили колана остава "заключен" а аз оставям "вързан" на ляво без възможност да наклоня тялото си така, че да "усещам" колата. Който кара бързо знае за какво говоря. Но човек се учи докато е жив. Ето какво видях, че прави един приятел и от тогава ВИНАГИ съм с колан. Съвета е към всички които не обичат да са "вързани".
Сядате на седалката закопчавате колана, издърпвате с дясната ръка близко до колонката около 10 см. от колана прегъвате го на две (по дължина) и го натъпквате леко обратно назад.Халката в колонката е тясна и колана заклинва. Така остава леко свободен по Вас и при нужда си работи нормално, стига да не сте прекалили с луфта.
Ще се радвам ако с това успея да накарам поне още някой да пътува с колан.


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Dobromirski » Пет 22 юни 2007 8:16


ПС: Това го ползвам когато карам чужди коли и не съм "подготвен".На мойта просто съм щипнал една щипка за пари от тези металните, защото КОГАТО КОЛАНА Е ПРЕГЪНАТ, ПИРОПАТРОНА НЯМА ДА МОЖЕ ДА ГО ПРИБЕРЕ НАЗАД , но е по-добре от колкото без.


LegolasBBS
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 14 яну 2007 19:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сандански

Мнениеот LegolasBBS » Вто 03 юли 2007 22:52


И аз да споделя. Преди около 3 месеца се пребирахме с бившата ми приятелка от София (аз съм от Сандански) в неделя около 18:00 часа. В кресненското дефиле ме подминава някакъв Ситроен, но не с много голяма скорост. Продължава да кара на около 400 м. пред мене и явно не познаваше пътя добре. Няколко завоя по- надоло виждам с ужас как въпросният Ситроен забърсва дясната мантинела, след това рязко се забив в лявата и спира. Спирам и аз на отбивката малко след въпросната машина и казвам на приятелката си "Отиваи на завоя и предопреждаваи колите НЯКАКСИ!" . Нямаше време за триъгълници. Колата стоеше в лявото платно в участак без почти никаква видимост. Изтичах до колата и шофиорът в този момент излезе от нея. Единствените му думи бяха
"Май спуках гума!!!". На дясната седалка седеше момиче не не повече от 15 години и само се даржеше за главата, без да помръдва. "Има ли и нещо?" попитах шофиора които се оказа че е на моита възраст (18 години). "Не." каза тои очевидно още незнаеше каде е. От едно BMW слязаха двама и избутахме колата. Е два след това оспях да я огледам
и с почуда видях че освен издраскана боя , леко огънати ламарини и спукана дясна предна гума на колата и нямаше почти ништо. От завоя се показваше спряла цистрена. Единственото което ги беше спасило беше сравнително ниската скорост. От тогава не съм вдигал повече от 110 км/ч.


Потребителски аватар
patzo
Мнения: 338
Регистриран на: Чет 06 юли 2006 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот patzo » Пон 09 юли 2007 18:03


ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВРАЗУМИМЕ !!!

http://www.zazz.bg/play:dfb61cd0



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта