Разходка в Румъния , как ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Дашо » Сря 28 мар 2012 17:24


Тъй като в скоро време очаквам да посетя Румъния, ще съм ви много благодарен ако някой може да ми каже, какви (ориентировъчно) са цените на храните в ресторантите на северната ни съседка.




Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот 1z » Пет 30 мар 2012 5:34


Дашо написа:Тъй като в скоро време очаквам да посетя Румъния, ще съм ви много благодарен ако някой може да ми каже, какви (ориентировъчно) са цените на храните в ресторантите на северната ни съседка.

Не мога да ти кажа точно(не съм ходил скоро),то зависи от града ресторанта,и какво ще поръчаш,като при нас има ефтини и скъпи.

За предният писъл, зелена карта и на мен не са ми искали, но стане ли птп и нямаш все едно си без гражданска!


Потребителски аватар
BOOKO
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 30 мар 2012 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот BOOKO » Пон 09 апр 2012 15:44


Дашо написа:Тъй като в скоро време очаквам да посетя Румъния, ще съм ви много благодарен ако някой може да ми каже, какви (ориентировъчно) са цените на храните в ресторантите на северната ни съседка.

10-15 % по нагоре от София. Това е за заведенията в Букурещ.


Потребителски аватар
hristakis
Мнения: 259
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 16:39
Автомобил: Golf 2 1991 Golf 4 2002
Двигател: 1.8 RP 1.9 TDI ASV
Местоположение: Велико Търново

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот hristakis » Сря 16 май 2012 17:53


и аз планувам разходка до Букурещ!искам да питам хората които са излизали в Руманско,задалжителна ли е зелената карта за там или не е?някой казват да други не!някой някьде изисква ли я тази карта или само е добре да имаш?


Потребителски аватар
BOOKO
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 30 мар 2012 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот BOOKO » Чет 17 май 2012 15:28


hristakis написа:и аз планувам разходка до Букурещ!искам да питам хората които са излизали в Руманско,задалжителна ли е зелената карта за там или не е?някой казват да други не!някой някьде изисква ли я тази карта или само е добре да имаш?

Не ти трябва зелена карта, на Дунав мост ще ти искат само личните карти.


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот gr_kanev » Чет 17 май 2012 15:51


Добре е да я имаш.
То си е писано, при това ТОЧНО в тази тема, ама кой да чете.
The Red Guy написа:1. Вземаш си зелена карта, ако стане мазало някъде по пътя (не дай си Боже) - и като ти каже оня мити люпоцай "Unde carta verde" и ще се пулиш. Ще ти гледа българската гражданска и ще те пита кво е тва.


Това, че няма да ти я искат на границата, не значи (дано не се случва !) че не може да се наложи да ти потрябва.


Потребителски аватар
hristakis
Мнения: 259
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 16:39
Автомобил: Golf 2 1991 Golf 4 2002
Двигател: 1.8 RP 1.9 TDI ASV
Местоположение: Велико Търново

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот hristakis » Чет 17 май 2012 19:27


колеги,някой който ходи в Румания да ми каже,изисква ,ли се зелена карта или не! :x


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 17 май 2012 19:34


Зеленото картонче никой няма да ти го иска но ако при сключването на застраховката си ползвал намаление че ще караш колата само в България ходи си доплати


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот BG_POLICE » Сря 30 май 2012 15:47


Колеги ще използвам темата да попитам нещо: след 2 седмици ще ходим на командировка в Букурещ. Пътуването ще се осъществи с полет София - Букурещ и затова не можах да намеря информацията която ми е нужна. Та интересува ме в какво е по-добре да се плаща там: в евро или леи? Предполагам в леи, даже си мисля, че може да не става навсякъде в евро. Другото, което ме интересува е къде в София мога да обърна пари в леи, защото по обясними причини през Русе няма да се минава? Има ли вариант да взема евро и да го обърна направо в Румъния и курса добър ли е в сравнение с БГ? На последно място се интересувам дали в Румъния може да се обменят щатски долари (странно, но командировачните ми са в долари), за да не ги обръщам веднъж в евро и веднъж в леи след това? А и още един въпрос, за да мога да ги смятам по-добре нещата и да се ориентирам какво е съотношението български лев към румънска лея? Благодаря за информацията :beer


Потребителски аватар
hristakis
Мнения: 259
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 16:39
Автомобил: Golf 2 1991 Golf 4 2002
Двигател: 1.8 RP 1.9 TDI ASV
Местоположение: Велико Търново

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот hristakis » Сря 30 май 2012 17:16


в леи е най-добре,защото не навсякьде имат евро!така казват хора вече ходили!аз сьщо разпитвах, че другият месец планувам разходка с голфа на там! :banana
1 лея е = на 43 стотинки


Потребителски аватар
BOOKO
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 30 мар 2012 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот BOOKO » Чет 31 май 2012 15:55


BG_POLICE написа:Колеги ще използвам темата да попитам нещо: след 2 седмици ще ходим на командировка в Букурещ. Пътуването ще се осъществи с полет София - Букурещ и затова не можах да намеря информацията която ми е нужна. Та интересува ме в какво е по-добре да се плаща там: в евро или леи? :beer

Вземи си от европариците, може и долари. Пълно е с банки в който на нормален курс ще си ги обърнеш в лей


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот znainainai » Пет 01 юни 2012 6:22


По на далавера е да си обърнеш евро към леи там от колкото да си купиш леи от тук :idea:


Потребителски аватар
hristakis
Мнения: 259
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 16:39
Автомобил: Golf 2 1991 Golf 4 2002
Двигател: 1.8 RP 1.9 TDI ASV
Местоположение: Велико Търново

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот hristakis » Пет 01 юни 2012 18:33


znainainai написа:По на далавера е да си обърнеш евро към леи там от колкото да си купиш леи от тук :idea:



защо колега?обоснови се!


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот znainainai » Нед 03 юни 2012 6:30


Заради разликата във курсовете тук и там на малки суми до 20лв не кой знае каква примерно 3-4 леи ама на по големи суми се усеща :wink: Още в началото като ни налази тая напаст от разликата във курсовете моста им излизаше без пари на гадовете мръсни.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Iezekil » Нед 03 юни 2012 6:40


така е,тръгнете от тук с еврота,там е пълно с чейнчове.Храната е отвратителна,но пък продуктите им са по-евтини.Който ходи с кола да внимава много,там се кара на фарове нон стоп и се взимат книжките за превишена скорост,не като нашите дето не могат нищо да им направят....Зелена карта не се изсиква.Седмичната им винетка е 3 евро,задължително си купете от митницата още.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта