Разходка в Румъния , как ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот samo_pechka » Нед 03 юни 2012 7:27


Пътувам редовно....хората преди мен са се изказали какво е нужно за Румъния.Това което ме притесни е ,че на няколко пъти чета "зелена карта не е необходима" или "не се изисква" .Колеги ,без зелена карта в чужбина , все едно сте без гражданска отговорност.Не дай си ,да стане сакатлък - ще разберете дали е удачно, да карате без зелена карта :banghead:




Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот vovo6808 » Нед 03 юни 2012 17:25


Iezekil написа:така е,тръгнете от тук с еврота,там е пълно с чейнчове.Храната е отвратителна,но пък продуктите им са по-евтини.Който ходи с кола да внимава много,там се кара на фарове нон стоп и се взимат книжките за превишена скорост,не като нашите дето не могат нищо да им направят....Зелена карта не се изсиква.Седмичната им винетка е 3 евро,задължително си купете от митницата още.

Kои продукти са по евтини колега щото аз от 7 години пътувам до Румъния и не знам кое е по евтино ,а относно книжката се отнема за неправилно изпреварване , неспиране на пешеходна пътека и отнемане на предимство,а относно храната мога да кажа че колбасите им са много по истински от нашите


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот PabloEscobar » Нед 03 юни 2012 18:01


vovo6808 написа:...относно книжката се отнема за неправилно изпреварване , неспиране на пешеходна пътека и отнемане на предимство...


И за превишена скорост mhihi Общо взето за всякакви нарушения вземат книжки. :)


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот vovo6808 » Нед 03 юни 2012 18:17


PabloEscobar написа:
vovo6808 написа:...относно книжката се отнема за неправилно изпреварване , неспиране на пешеходна пътека и отнемане на предимство...


И за превишена скорост mhihi Общо взето за всякакви нарушения вземат книжки. :)

:да:


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Iezekil » Нед 03 юни 2012 20:36


Вово,отговарям веднага.Преди 5 години при тях памперс"Памперс" беше 17лв. големия пакет по централен курс,а при нас базова цена на едро беше 30,50лв.За в момента е по-евтино свинското,агнешкото живо тегло,ловенето на шаран в частен водоем,марковите стоки,акумулаторите,автогазта,бензина и дизела ако си намериш тънко рони и прочие.Лично познавам човек,който ходи с лека кола всяка седмица и си зарежда няколкото магазина за обувки от тамошните. Верно в много отношения ни догониха в цени щото им вдигнаха ДДС-то,но както е написал колегата за еврото-всичко е въпрос на курс.Колбаси не посмях да опитам,но и евтина бира видях в магазините.
Колкото до зелената карта е желателно,но тълкуването "да не стане сакатлък" е като да си говорим за каско-като се обърне колата е хубаво да го има,ама кой има на такава кола като моята примерно?Та и с зелената карта е така,нито там ще ви я признаят,нито нашите ако нямате каско.Все там е за мен,който има хубава кола ще намери още 20 лв. да си доплати при застрахователя и нея...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот samo_pechka » Нед 03 юни 2012 21:11


:idea: за каското ще го имам на предвид колега , на каква пара е за кола около 6 х.лв , за месец ?


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот vovo6808 » Нед 03 юни 2012 21:28


Iezekil написа:Вово,отговарям веднага.Преди 5 години при тях памперс"Памперс" беше 17лв. големия пакет по централен курс,а при нас базова цена на едро беше 30,50лв.За в момента е по-евтино свинското,агнешкото живо тегло,ловенето на шаран в частен водоем,марковите стоки,акумулаторите,автогазта,бензина и дизела ако си намериш тънко рони и прочие.Лично познавам човек,който ходи с лека кола всяка седмица и си зарежда няколкото магазина за обувки от тамошните. Верно в много отношения ни догониха в цени щото им вдигнаха ДДС-то,но както е написал колегата за еврото-всичко е въпрос на курс.Колбаси не посмях да опитам,но и евтина бира видях в магазините.
Колкото до зелената карта е желателно,но тълкуването "да не стане сакатлък" е като да си говорим за каско-като се обърне колата е хубаво да го има,ама кой има на такава кола като моята примерно?Та и с зелената карта е така,нито там ще ви я признаят,нито нашите ако нямате каско.Все там е за мен,който има хубава кола ще намери още 20 лв. да си доплати при застрахователя и нея...

Aми шарани не съм ловил колега но по 2-3 дни всяка седмица съм там и не можеш да ме убедиш че е по евтино особено пък горивата Верно че някои неща са по евтини но като цяло там е по скъпо ,


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 03 юни 2012 21:32


Колкото до зелената карта е желателно,но тълкуването "да не стане сакатлък" е като да си говорим за каско-като се обърне колата е хубаво да го има,ама кой има на такава кола като моята примерно?


Аз имам Каско,точно заради камъни падащи,хвърчащи,идиоти по паркинги и т.н.И съм доволен-предно стъкло-платено,задна броня-платена.И сега си чакам да ми платят,некои пак ми изТраси задната броня.


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот vovo6808 » Нед 03 юни 2012 21:59


Относно обмяната на евро в леи наи добре е да се сменя във банков клон, такива има във почти всеки магазин от голяма търговска верига като KARREFOUR.IKEA.REAL.и други,


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Iezekil » Нед 03 юни 2012 22:31


Zdravko Zankov щом имаш каско си вземи и карта.
samo_pechka каското на 6 бона е може би 240-400лв за година/може би 4-7%/
vovo6808 някои неща да колега,някои неща не.
Ето сайт кое къде колко струва http://www.eardex.com/cost-of-living/ca ... Mode=false
гледам и цигарите са по-евтини и дизела.Цените са в евро,но не забравяйте,че след врътката лев-евро-рони, цената се променя в наша полза...


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот znainainai » Пон 04 юни 2012 6:29


И като те подпре дори и леко някой румънец и дойдат шапкарите на въпросът Ünde Karta Verde Domnole? Kво ще кажат тия дет викат че не им трябвала зелена карта?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Iezekil » Пон 04 юни 2012 6:45


Принципно картата е ако ти подпреш някой румънец,а не той теб.Става въпрос за щети и дела.Темата е дълбока,който се съмнява в способностите си -да си я вземе.Аз отговарям за себе си-често ходя в Румъния,нямам зелена карта и не мисля да имам.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот passenger » Пон 04 юни 2012 11:23


samo_pechka написа:Пътувам редовно....хората преди мен са се изказали какво е нужно за Румъния.Това което ме притесни е ,че на няколко пъти чета "зелена карта не е необходима" или "не се изисква" .Колеги ,без зелена карта в чужбина , все едно сте без гражданска отговорност.Не дай си ,да стане сакатлък - ще разберете дали е удачно, да карате без зелена карта :banghead:

Е, заради такива изказвания хората се двоумят и се чудят, застрахователите се правят на улави и ти взимат парите със същия мотив, че е добре да имаш.
Имаш номер на полица, а самата полица покрива и ЕС ако си я сключил такава. И на границата питах и техните и нашите и отговора бе че не е нужна.
В този случай ЗК не ти трябва. Необходима е ако се пътува в страни който не са включени в "спогодбата" (или както се нарича) Зелена Карта .. има малки изключения, но за ЕС не ти трябва.
Като пътувам някъде по комшиите се обаждам в посолството и питам трябва или не трябва.
Лично аз някой път си взимам, някой път не. Ако при сключванто на ГО имам пари взимам и ЗК, ако не то само ГО и чак ако се наложи тогава и ЗК.


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот PabloEscobar » Пон 04 юни 2012 12:08


Всеки тълкува закона по различен начин. Точно, когато ще ти трябва ти няма да имаш и тогава ... :banana Който както иска да кара, за неговата глава е :Mr Green Fun

Само да вметна, че книжките ги вземат за по няколко месеца, а може и година да отиде :lol:


Georgi_G
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София / Възраждане

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Georgi_G » Вто 05 юни 2012 7:31


И задължително си пазете бележката за закупената винетка.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта