Разходка в Румъния , как ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Пон 17 ное 2008 2:41


Бла бла бла, бла бла бла.....

1. Вземаш си зелена карта, ако стане мазало някъде по пътя (не дай си Боже) - и като ти каже оня мити люпоцай "Unde carta verde" и ще се пулиш. Ще ти гледа българската гражданска и ще те пита кво е тва.
2. Такса мост от българската страна - 16 камъка. Лични карти за всички!
3. Винетка на Петром няма. Минаваш през Гюргево след моста, не през обиколния път, първата безностанция е Mol, втората е PetromV, като нашето ОМВ, джойнт венчър на ОМВ и Петром. Там има винетки (ровинета). Струва 11.11 ЛЕИ (колегата с "Й"...... нямам думи) и си даваш и талона на колата. Пазиш касовата бележка.
4. За Букурещ - честно и навигация да имаш... а бе може и да се оправиш.... Не знам къде искате да ходите и кво искате да й гледате.....
Там с белите дачии - и жълти са, и червени, и джети има.... Всякви цивилни коли с камери имат.
5. Глоби на чужденци се събират на място. За превишение на скоростта с над 50 км в час - 3 месеца лека нощ и си получаваш книжката през посолството.
6. Кучета, баби, идиоти по пътищата много, всеки изкача отвсякъде, нищо общо с движението в България, камо ли в Разград.
7. Спазвай дистанция и бъди готов за всичко. Не се прави на състезател.
8. На връщане на моста плащаш 31 леи, леи си обърнете някъде в някоя банка по пътя или Букурещ, най-изгодно идва. Едно евро в момента е(курс от петък) 3.67 леи.
Успех! Ако има нещо телефонът ми го има във форума, звънкай!

НЕ СПИРАШ НА НИКАКВИ ТИКВЕНИЦИ С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ТЕЯ С БЕЛИТЕ ШАПКИ И ТЪМНИТЕ УНИФОРМИ! ТАМ НА МОСТА ОТ РУМЪНСКАТА СТРАНА СЛЕД КПП-ТО ИМА НЯКВИ ЦИВИЛНИ ЧЕКИДЖИИ, ДЕТО СЕ ПРАВЯТ НА ПОЛИЦАИ И МАХАТ ДА ИМ СПРЕШ, ПОНЯКОГА И ДРЪНКАТ ХОРАТА ЗА ПАРИ. НАСКОРО НЯКАКВИ ШАРАНИ ОЛЕКНАЛИ СЪС 100 ЕВРО!
В БУКУРЕЩ КАРАШ СЪС ЗАКЛЮЧЕНИ ВРАТИ, ЗА ДА НЯМА ИЗНЕНАДИ, МНОГО БЪРЗО ПРОВЕРЯВАТ ДАЛИ Е ЗАКЛЮЧЕНО ИЛИ НЕ И АКО ЩИПНАТ НЕЩО ВЪРВИ ГИ ГОНИ В ЗАДРЪСТВАНЕТО!




Потребителски аватар
PASSAT
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 28 юли 2006 14:57
Автомобил: Passat B4
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Русе

Мнениеот PASSAT » Пон 17 ное 2008 8:51


колегата с "Й"...... нямам думи)


колега поправих се мерси за поправката :D :D


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plehi » Пон 17 ное 2008 14:45


Колегата The Red Guy даде най-ичерпателна информация до тук.Все пак Русе си е в Румъния.А да добавя,че през уикенда, до колкото помня от преди няколко месеца, чейндж-овете не работеха :roll:


Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот los_tigros » Пон 17 ное 2008 15:05


Plehi написа:Колегата The Red Guy даде най-ичерпателна информация до тук.Все пак Русе си е в Румъния.А да добавя,че през уикенда, до колкото помня от преди няколко месеца, чейндж-овете не работеха :roll:


Не всички в Русе сме румънци :!: Все още сме в България доколкото знам.Червения ги знае тези работи щото ходи всеки ден до Букурещ.


golfman
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 10:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот golfman » Пон 17 ное 2008 15:41


тук може да се види информация за доста хотели в Румъния - доколкото виждам могат да бъдат резервирани и онлайн :roll:


golf_3_gti
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот golf_3_gti » Пон 07 сеп 2009 8:36


от месец работя в Румъния, и по-точно в Тимишоара, реших и аз да добавя нещо към темата:
- първото нещо при влизане е да се вземе винетка - нарича се Ровинета. Проверките са веднага след граничните пунктове и наказанията са соленички.
- второто по важност е да ЗАКЛЮЧВАТЕ вратите. колкото и забавно да ми е сега като се сетя, имах случай една баба да ми се метне на задната седалка докато чаках на червен светофар :screwy . просяците по кръстовищата са голяма напаст - не им давайте нищо, за вратите знаете вече 8)
- при шофиране в града спазвайте дистанция и спирайте на пешеходните пътеки. Румъния в това отношение е доста по-близо до Европа от нас :oops:
- ако решите да идвате в западна Румъния през Калафат или Оршова, откажете се - пътят ще е в ремонт сигурно до края на 2010. Минаването през Белград е значително по-бързо и по-удобно.
Ако някой го интересува нещо повече, да пита на ЛС.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот kiril_bulgaria » Пон 07 сеп 2009 14:52


Преди седмица минах Румъния, посока Украйна и след седмица обратно.
1. Международен паспорт и паспорти на пътниците в колата (казват, че може и с лична карта, незнам)
2. Шофьорска книжка
3. Малкият талон на колата
4. Зелена карта
5. Такса мост от българската страна - 12лв, от румънска страна - 6 Евро
6. Винетка седмична румънска 5 Евро от първата бензиностанция. Вземат евро. Залепи я на предното стъкло.

Като цяло никой не ми провери документите нито на българската нито на румънската граница (и на отиване и на връщане). Плащаш такса мост и продължаваш. Но при спиране от страна на КАТ - Румъния тези документи (1,2,3,4 и 6) се изискваха за проверка.

Има полицейски коли, които следят за ограниченията на скороста в населено място.
Радар-детектора писука на честота К,Това ми беше грешката, очаквах на Х, както е в Бг.
Карах с 78км, при ограничение 50км/ч. Полицайте се държаха много любезно. Показаха ми дисплея на радара, пред мен направиха снимка на дисплея и го приложиха към фиша.Показаха ми таблица, написана на английски с различните глоби, с подпис и печат. С удоволствие платих глобата от 18Е. Дадох 20Е, върнаха ми 2Е. Абе, коректни, говореха малко и английски.

Пътя е в много добро състояние. Всички карат бързо. 780км ги изминах за 7.15часа.
Единствено околовръста на Букурещ е в лошо състояние.
Радар детектора е задължителен, и помни, че честотата е К
Ако имаш GPS вземи го, но следи и табелите. Купи си карта на Румъния, 3.80лв от бензиностанция. Ако ли не-от някой приятел.Ако си от Бургас-ще ти дам моят.
Спирането на пешеходна пътека е задължително, пешеходците преминават направо смело и безотговорно! Често след пешеходната пътека, в населени места, има полицейска кола без опознавателни знаци, но с униформени служители.

Другите неща колегата The Red Guy ги е описал точно.
Лек път и не се безпокой, ще се оправиш.
Да не забравя, тризвезден хотел е около 50Е/стая с вкл. закуска, от 7до10ч. Може да плащаш е евро, администраторката има обявен курс за деня, който много малко се различава от официалният. На отиване спахме.


Потребителски аватар
zorro
Мнения: 33
Регистриран на: Вто 12 окт 2004 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот zorro » Чет 27 май 2010 9:46


Здравейте,
Понеже ми предстои пътуване след около месец, та да питам някой минавал ли е наскоро (през последните 2-3 месеца) по този маршрут:
Видин - Калафат - Турно Северин - Тимишоара - Унгария

Четох разнопосочни мнения и не мога да разбера какво е положението в момента.
Разбрах, че миналото лято е било в ремонт почти цялото трасе и се е пътувало мн. бавно - 11-12 часа. А сега май е паднало времето на към 8ч.
Та ако може някой да уточни как е пътят в момента:
- ремонтите приключили ли са?
- Има ли участици с трапове или без асфалт?
- Ако знаете подходящо място - хотелче за пренощуване някъде към Тимишоара и горе долу на какви пари са стаите.

Това, че се минава през села и градчета го разбрах и се примирих до някъде, обаче ако и пътят е оф-роуд мисля, че по-скоро ще мина през Русе или ще се жертвам да чакам един два дни опашките за паспорт и през Сърбия.


lolo_popo
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 14 юни 2006 10:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот lolo_popo » Чет 27 май 2010 15:39


През Сърбия, ходи си вади паспорт и не се мисли,
хубави пътища и липса на полиция аки си спазваш ограниченията


Georgi.Enchev

Re:

Мнениеот Georgi.Enchev » Чет 27 май 2010 16:20


The Red Guy написа:...


Като допълнение ще кажа към всички колеги!!!

Извадете си по една международна книжка иначе и ако ви спрат давайте нея, вместо нормалната българска. Същото важи и за личната карта. Ако имате паспорт по-добре дайте него.

НЕ давайте абсолютно всички документи НА КУП, когато ви ги поиска полицай/кпп-ец Давайте само това, което ви искат. Не се знае, кой иска да ви направи мръсно и да прибере я талон, я нещо друго :да:

Всичко, което каза The Red Guy е така. Това беше най-изчерпателният отговор :да:

zorro написа:Здравейте,
Понеже ми предстои пътуване след около месец, та да питам някой минавал ли е наскоро (през последните 2-3 месеца) по този маршрут:
Видин - Калафат - Турно Северин - Тимишоара - Унгария

Четох разнопосочни мнения и не мога да разбера какво е положението в момента.
Разбрах, че миналото лято е било в ремонт почти цялото трасе и се е пътувало мн. бавно - 11-12 часа. А сега май е паднало времето на към 8ч.
Та ако може някой да уточни как е пътят в момента:
- ремонтите приключили ли са?
- Има ли участици с трапове или без асфалт?
- Ако знаете подходящо място - хотелче за пренощуване някъде към Тимишоара и горе долу на какви пари са стаите.

Това, че се минава през села и градчета го разбрах и се примирих до някъде, обаче ако и пътят е оф-роуд мисля, че по-скоро ще мина през Русе или ще се жертвам да чакам един два дни опашките за паспорт и през Сърбия.


Април, когато минавах оттам имаше светофари на железни врати и пътя преди Лугож беше изкъртен до долу. Това са лошите участъци. Останалото си е добре


ikonoma
Мнения: 419
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот ikonoma » Съб 19 мар 2011 13:02


Сега пътя е перфектен от Унгария - Сегед минавате през Ченад, от там 82 км до Тимишоара стар асфалт, но хубав, в града малко са поразбити улиците и от там започва чисто нов асфалт над 200 км до Оршова. Пътувах покрай Дунава до Джердап 1 около 10-15 км, има малко неравности, но като цяло не е лошо и влязох в Сърбия. Целият път го минах за 4:30 часа. В градовете и селата съм спазвал ограниченията, иначе малко бързичко 110-120 км/ч. Към Видин не знам как е, ферибота нямам желание да го ползвам. Минаването по язовирната стена е безплатно поне за леки коли, за камиони не знам. От там имате 80 км до Брегово добър път. Само преди границата след Неготин 4-5 км е поразбит пътя.


diabolik
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 14:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот diabolik » Вто 03 май 2011 15:03


Така и не разбрах, четох и други теми, но всеки казва различно. Мисля и аз да отскоча до Румъния, та последно пълномощно ще ми трябва ли, ако колата не е на мое име или няма да ми трябва??? И за къв **й ми е това пълномощно, кой го изисква? :screwy


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Barboukov » Вто 03 май 2011 15:42


Не ти трябва пълномощно. Карай смело.


Потребителски аватар
blagoykata
Мнения: 620
Регистриран на: Пон 23 окт 2006 22:05
Автомобил: Пасат
Двигател: АФТ 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот blagoykata » Сря 22 юни 2011 10:12


diabolik написа:Така и не разбрах, четох и други теми, но всеки казва различно. Мисля и аз да отскоча до Румъния, та последно пълномощно ще ми трябва ли, ако колата не е на мое име или няма да ми трябва??? И за къв **й ми е това пълномощно, кой го изисква? :screwy


През 2009, на КПП-то румънеца ми поиска пълномощно за колата - нямах такова.
след повечко обяснения реши да ме пусне - късмет май имах!
Та, според мен е добре да имаш пълномощно.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот passenger » Вто 30 авг 2011 8:21


Само за сводка, към дата 25.08.2011, за Румъния зелена карта не са ми искали.
По думите на 5 човека, които пътуват редовно натам, не е необходима и никога не са им искали.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта