Разходка в Румъния , как ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
nikolai_1
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот nikolai_1 » Нед 16 ное 2008 16:36


Значи проблема е следния . Аз и мои приятели искам да си направим разходка из "влашко ама не сме сигурни какво ще искат на грницата(моста де) . И само такса мост ли се плаща ?
Ако някой е наясно ще съм много благодарен да ми разясни малко нещата .




Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Мнениеот POLO PAVLETI » Нед 16 ное 2008 16:41


Такса мост , и на първата бензиностанция Винетка седмична :wink: задължително . До 3.5 тона беше 7 евро миналата година,но сега не знам. Другото важно за горивото е че при тях Шел е Мол иначе има и други бензиностанций


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Мнениеот marianchev » Нед 16 ное 2008 16:42


Пари у джоба, лична карта и :drive и зелена карта май.
Червения доста пътува май (Red Guy), на лични предполагам може да ти разясни доста подробно


Потребителски аватар
nikolai_1
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Мнениеот nikolai_1 » Нед 16 ное 2008 16:45


POLO PAVLETI написа:Такса мост , и на първата бензиностанция Винетка седмична :wink: задължително . До 3.5 тона беше 7 евро миналата година,но сега не знам. Другото важно за горивото е че при тях Шел е Мол иначе има и други бензиностанций


Ама аз , винетка имам годишна от тука , трябва ли да я сменям?И за зелената карта сигурни ли сте :? ?


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Layer » Нед 16 ное 2008 16:47


nikolai_1 написа:
POLO PAVLETI написа:Такса мост , и на първата бензиностанция Винетка седмична :wink: задължително . До 3.5 тона беше 7 евро миналата година,но сега не знам. Другото важно за горивото е че при тях Шел е Мол иначе има и други бензиностанций


Ама аз , винетка имам годишна от тука , трябва ли да я сменям?И за зелената карта сигурни ли сте :? ?

винетката ти е за България. mhihi
ах ще падна от стола.
зелената карта -- задължително после да не се оплакваш.


Потребителски аватар
nikolai_1
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Мнениеот nikolai_1 » Нед 16 ное 2008 16:50


da__buzz написа:
nikolai_1 написа:
POLO PAVLETI написа:Такса мост , и на първата бензиностанция Винетка седмична :wink: задължително . До 3.5 тона беше 7 евро миналата година,но сега не знам. Другото важно за горивото е че при тях Шел е Мол иначе има и други бензиностанций


Ама аз , винетка имам годишна от тука , трябва ли да я сменям?И за зелената карта сигурни ли сте :? ?

винетката ти е за България. mhihi
ах ще падна от стола.
зелената карта -- задължително после да не се оплакваш.


Като паднеш да не се удариш само :? За първи път излизам от BG и не знам ко можеда ми потрябва , затова пускам и темета , с надежда някой да м и отговори .


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Нед 16 ное 2008 16:55


Ма колега ако помислиш малко ще се сетиш, че няма абсолютно никакъв начин БГ винетка да важи в друга държава.Звучи глупаво :idea:


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Layer » Нед 16 ное 2008 16:56


nikolai_1 написа:
Като паднеш да не се удариш само :?

без тъпи исказвания ако обичаш,че ми е писнало от силни юзери.


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Мнениеот POLO PAVLETI » Нед 16 ное 2008 17:14


мисля че достатъчно ясно се изразих .. На първата бензиностанция от дясно след границата спираш и си купуваш техна винетка. Най малката е седмична и пази фактурата.Не е лошо да си обмениш Лей защото не винаги взимат Евро пък особенно на монети,просто забрави. Зелена карта задължително и като имаш пари и паспорт или лична карта си , ти :) На връщане отново такса мост имаш :wink: Внимавай с ограниченията щото Полицията им не е като нащата. Спазвай знаците и внимавай по тъмно по малките селца щото нямат тротоари и ходят по улицата. Ако кажеш и в ква посока ще движиш мога и други неща да ти дам като съвет


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Нед 16 ное 2008 18:22


Има и кофти моменти - разни изроди по пътя махат да спреш и да ти искат после пари ...


Потребителски аватар
magician
Мнения: 123
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот magician » Нед 16 ное 2008 19:01


С две думи:
-документ за самоличност /паспорт или лична карта/
-талон на колата +зелена карта /зелената карта ти я издава застрахонвателя, който ти е направил и гражданската отговорност/
-шофьорска книжка /синия талон по-добре не го показвай-не ги интересува/
-винетка-купува се след като преминеш граничния контрол в румънско-задължително си взимаш квитанцията и си я пазиш МНОГО до напускане на Румъния.
-такса за моста /на отиване и на връщане/ пази си билетчетата...
-не спирай на разни измислени субекти-ще си спестиш главоболия...
-румънците на границата знаят добре български /псувай на ум/
-бъди внимателен при вадене на документи и пари /и там, като у нас джепчийте не спят.../
-спазвай правилата, защото при някои нарушения ти взимат книжката и ....не се знае какъв е редът и срока за връщане /изпращане в България/
Успех и да разкажеш после впечатления през погледа на непредубеден и незапознат с тая страна :D


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот morfei1 » Нед 16 ное 2008 20:13


nikolai_1 написа:Значи проблема е следния . Аз и мои приятели искам да си направим разходка из "влашко ама не сме сигурни какво ще искат на грницата(моста де) . И само такса мост ли се плаща ?
Ако някой е наясно ще съм много благодарен да ми разясни малко нещата .


Лични карти на пътниците в колата. Документи на превозното средство, ако собственика не е там - пълномощно. Зелена карта на автомобила. Такса, за преминаване през моста около 30 ~ 40лв май беше :roll: . Като влезете в Румънско си купете винетка от най-близката бензиностанция.

Приятно пътуване :)


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Мнениеот POLO PAVLETI » Нед 16 ное 2008 20:27


lyubobg написа:Има и кофти моменти - разни изроди по пътя махат да спреш и да ти искат после пари ...

колега в повечето случаи те самите си плащат за превоза :wink: При тях градския транспорт е зле а да не говориме за междугрдски и селски, затова и има толкова стопаджий. Като цяло обаче не е препоръчително да качваш непознати в България, камо ли в Румъния :P


Потребителски аватар
PASSAT
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 28 юли 2006 14:57
Автомобил: Passat B4
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Русе

Мнениеот PASSAT » Нед 16 ное 2008 20:44


Трябва задължително зелена карта за Румъния, лични карти на всичките които ще пътувате. Таксата от наща страна е 16лв. Както казаха колегите от горе веднага след контрола има една бензиностанция PETROM там има винетки, цената е 11,11 леи. Продават се САМО СРЕЩУ ЛЕИ, така, че си вземи предварително! Таксата за моста на прибиране в БГ е 9.27 евро. Понякога се на бензиностанцията се правят на ударени и не дават винетка - казват, че няма. Тогава ще се наложи да минеш през Гюргево на пощата или пак на бенз. PETROM винаги има! За издаване на винетка ти трябва малкия талон на колата. Бележката я пази защо ака я нямаш все едно нямаш винетка, на нея пише номер на рама рег. номер на колата и т.н.! Спазваи всички ограничения, че си е ...... там са с едни бели датчии и не всички са обозначени!!!

П.П. Ники ти ли си? Кога ще ходите? Ако има нещо питай по скайпа! Аз съм Малин. :D

Последна промяна от PASSAT на Пон 17 ное 2008 8:40, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
DJ_TOLYO
Мнения: 1244
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 0:05
Автомобил: Passat Variant
Двигател: 2E 1991
Местоположение: Търговище

Мнениеот DJ_TOLYO » Нед 16 ное 2008 21:00


Ходих в Румъния преди 2 седмици. Вече не се иска зелена карта. Само лични карти на пътуващите и документите на колата. Само си вземаш винетка като минеш в Румъния, седмична е минималната, 6 лв български пари е. 12 леи техни пари. Леите ги смяташ бг пари умножени по 2. Плаща се такса за преминаване на Дунав мост. И в двете посоки е отделна. Нещо около 16 лв в едната посока май беше... Не помня със сигурност :oops: В Румъния задължително спазваш всички ограничения, спираш на пешеходни пътеки ако има пътници и т.н. Полицаите им са обикновено в бели Дачии, но самата кола няма как да я познаеш, понеже не е обозначена по никакъв начин. От приятели чух, че се движат и с други цивилни коли. Обичат да спират возила с БГ регистрации. Съвет от мен - ако ще ходиш из Букурещ съветвам те да имаш някой който познава долу-горе града или най-добре с GPS да се движиш. Иначе задължително ще се загубиш из града, огромен е, с огромно движение. Имат и толеранти и примерни шофьори, които ти дават път като те видят с БГ номер, но имат и льольовци. Мен ме закачи някакъв с една Астра на едно кръстовище, изгледа ме и си замина.

Успех! :wink:



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта