Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
vladopsy
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот vladopsy » Пет 23 окт 2009 17:48


Колеги помагайте!!! На 20.10 около 22:00 спирам на светофара на Симеоновско и Никола Габровски. Идвах от Околовръстното посока Семинарията. Спирам в лява лента на червен сигнал. Светва зелено и тргвам, след 30 метра - буркани. Спират ме и ми казват че съм минал на червено - убедиха ме, че съм се подлъгал от светофара за надясно. Написаха акта.
Днес минавам по същия път и какво да видя - занаправо и надясно светват заедно!!!
Някой знае ли режима на работа на този светофар и ако се окаже, че са ме излъгали какво мога да направя!!!




Потребителски аватар
Beatle88
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот Beatle88 » Пет 23 окт 2009 22:20


Можеш да обжалваш акта, но мисля, че вече ти е изтекъл срока. Също така си спомни дали те са изпълнили всички необходими изисвания (дали са се представили, дали са били с жилетки, общо взето дали има нещо за което ти да се хванеш). То според мене е трябвало още тогава да провериш как работи светофата (можеш и сега по същото време обаче) и да обжалваш още тогава.


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот Дашо » Съб 24 окт 2009 8:29


Колега изпуснал си тридневния срок за обжалване на акта :idea:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот vasstop » Съб 24 окт 2009 10:05


Дашо написа:Колега изпуснал си тридневния срок за обжалване на акта :idea:
Това не му пречи да обжалва наказателното постановление после в 7-дневен срок от датата на връчването му. ;)


vladopsy
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот vladopsy » Съб 24 окт 2009 11:50


Благодаря колеги! Сега като се замисля най-добре да си платя глобата и да не се занимавам с обжалвания - ще ми излезе доста по-скъпо (път до Бургас, неплатен отпуск итн.), а и като отида в КАТ тръпки ме побиват.

И нека все пак да напиша имената на любезните полицаи на чиято кукичка клъвнах:
Адриян Пешев Димитров
Венцислав Благоев


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот Дашо » Съб 24 окт 2009 12:27


vasstop написа:
Дашо написа:Колега изпуснал си тридневния срок за обжалване на акта :idea:
Това не му пречи да обжалва наказателното постановление после в 7-дневен срок от датата на връчването му. ;)

Така е Васе ;)
Но ако не се бъркам, когато се обжалва наказателното пстановление, не можеш да обжалваш съдържанието на акта за установяване на нарушение, ами само наказателното постановление (дали са спазени изискванията за издаването на наказателно постановление) и по този начин, няма да може да внесе промени в акта въз основа, на който са издали постановлението :roll: (Ама не съм сигурен на 100%)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот VWGT » Съб 24 окт 2009 19:02


дясна секция със сигурност има момент, в който свети само тя, мисля че се включва отделно от за на право. в този момент тези срещу теб завиват на ляво. Не съм 100% сигурен, но режима е нещо от сорта:
- дясна секция и трите секции на светофара срещу теб
- дясна продължава да работи, но се вкл твоята секция за направо, като в същото време светофара срещу теб спира лява секция.

Може да сменят режима през денонощието обаче...


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 24 окт 2009 22:28


Здравей колега!
На теб ти е направен абсолютно същия гаден номер ,както на мен преди точно 4 години.
Това е хранилка за ченгетата.
Колкото и да ги защитаваме тук това са едни мръсни и долни гадове!
Същата постановка - изненадващо отзад!


vladopsy
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот vladopsy » Пон 26 окт 2009 17:22


VWGT проучих светофара и заключението ми е, че никога няма отделни светлини (направо и надясно) в посока околовръстното-семинарията. И маркировката е в моя полза. А куките даже и за нея ме излъгаха. Ама сам съм си виновен, да бях се върнал да проверя на момента....Така, че колеги преди да се убедите сами, че сте извършили нарушението не подписвайте акта.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот vasstop » Вто 27 окт 2009 10:19


Нищо не ти пречи да обжалваш наказателното постановление. Много е вероятно актът да падне в съда.


Потребителски аватар
cornkiller
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 9:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, VW PASSAT 2.5 TDi, 2004, BDG

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот cornkiller » Вто 27 окт 2009 19:35


Здравейте,колеги!
Всеки ден поне по два пъти минавам през това кръстовище и режима на светофара е следния:
- в посока от Симеоновско към Семинарията: първо светват за направо и наляво(левия е доста къс), дясното свети червено.Лявото изгасва първо,после за направо и чак тогава светва за надясно зелено.
- Когато изгасне за наляво в посока София ленд пуска направо тези дето идат от Семинарията направо и надясно.
- Тези които са наляво от Семинарията към телевизионната тръгват заедно със тези,които идват от Симеоновско към телевизионната надясно.

Дано е полезно инфото :да: .

Отностно актчето,трябвало е на място да пишеш възражения...иначе, както е казал vasstop, постановлението после можеш да си го обжалваш, но дали ще има ефект.....


П.С. на моменти нещо му става на светофара и пуска всички заедно от Симеоновско към Семинарията......


vladopsy
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот vladopsy » Вто 27 окт 2009 23:14


cornkiller мреси, но става въпрос за предния светофар, този преди релсите.


Потребителски аватар
cornkiller
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 9:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, VW PASSAT 2.5 TDi, 2004, BDG

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот cornkiller » Сря 28 окт 2009 10:17


Уф, не съм дочел нещо като хората :dummy:
на тоя светофар като идваш от Симеоновско за Семинарията ако не се лъжа май беше следното:
- за направо към Семинарията тръгват заедно с тези за направо към Околовръстното
- докато те минават, светва зеленото за надясно към Дианабат, малко след това изгасва за направо и продължава още малко да свети за надясно.
- след това пуска за наляво от Семинарията към Дианабат и за надясно от Дианабат към Семинарията
- най -накрая пуска тези за наляво от Дианабат към Околовръстното.

май беше така и сори за предния ми пост :wink:


lyudmil_70
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот lyudmil_70 » Пон 27 авг 2012 17:11


Здравейте колеги
Тъй като намерих в тази тема едно познато име, бих искал да се включа с коментар.
След издаване на акт, излиза наказателно постановление, което може да бъде обжалвано в 7 дневен срок.
Проблемът е че такива нарушения за светофар по ЗДВП се наказват с глоба от 50 лв., а в същия закон е записано че за да се обжалва, глобата трябва да е над 50 лева!!!
С други думи колега нямаш никакви шансове дори да обжалваш.

За нещастие аз имах подобен проблем със същите двама.
Младши автолйор(не съм сигурен поради грозния почерк): Адриян Пешев Димитров
и свидетелят (негов колега) - Венцислав Благоев

В моя случай ми написаха акт за пресичане за червено, въпреки че бях навлязъл в кръстовището на зелен сфетофар, и се наложи да изчакам колата пред мен. Разбира се глобата е 50 лева и съответно нямам никакви шансове да обжалвам в съда, въпреки че мога да докажа фактите.

Не съм сигурен как точно обикновените граждани могат да си защитават правата, ако попаднат на господата Адриян Пешев Димитров и Венцислав Благоев?
Има ли някой някакви идей?


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Режим на светофара на Симеоновско шосе и ул."Никола Габровс"

Мнениеот vasstop » Пон 27 авг 2012 22:25


Мдам,
Ето как:
http://dnes.dir.bg/news.php?id=10666045&nt=14

10:13 | 3 март 2012 | Общество / Редактор Надежда Христова

Конституционният съд отмени като противоконституционен текста от Закона за движението по пътищата, според който шофьорите не могат да обжалват наказателни постановления и електронни фишове, с които е наложена глоба до 50 лева.
Висшите съдии са взели решението единодушно и без особени мнения с аргумента, че с разпоредбата се нарушават правата на гражданите и няколко текста от Конституцията, съобщиха в. "Сега" и Медиапул.

"Дали нарушението е маловажен случай се определя, както показва законодателството, с оглед на други обстоятелства – най-вече дали е първо нарушение от този вид и дали настъпилите вреди са незначителни или въобще липсват. Казано най-общо, дадено поведение, което представлява нарушение, е маловажен случай, когато засяга в незначителна степен ценностите, с оглед на чиято защита то е било обявено за наказуемо", пишат конституционните съдии в решението си.

Разпоредбата бе атакувана пред Конституционния съд от омбудсмана Константин Пенчев в края на октомври м.г. Според Пенчев, принципът на необжалваемост на административните актове, въведен с атакуваната норма и основан единствено на критерия "размер на наложеното административно наказание", противоречи на основни конституционни разпоредби.
Омбудсманът смята, този принцип на необжалваемост за нарушаващ човешки права.

С вчерашното си решение КС не само отмени спорния текст, но и в мотивите си обяви, че и наказателните постановления, издадени въз основа на заснемане с камера или на радар, също трябва да подлежат на обжалване.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта