Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот Svetlix » Вто 20 апр 2010 12:16


Решили сме за Гергьовден да се разходим до Видин (Крепост баба Вида), Магурата и Белоградчишките скали (в тази последователност). Понеже на скоро ходихме до Враца и ми е ясно, че пътят от Искър до Борован е ад, ако може някой да даде идея за алтернативен маршрут.

Тук из форума четох, че пътят през Луковит-Роман-Мездра не бил толкова лош. От друга страна ми се върти като идея да минем и по този маршрут - Плевен-Кнежа-Оряхово-Козлодуй-Лом-Дунавци-Видин. От тук пътят даже е най-къс до колкото знам но състоянието му никой не го знае какво е. За на връщане със сигурност няма да ни е удобен. Като трети вариант ми е Плевен-Луковит-Ботевград-Мездра-Монтана-Видин. За него знам със сигурност, че е без забележки ... като изключим, че е с 60 км по-дълъг. Той не ни е толкова удобен защото сме и леко притиснати от времето и финансите.

За камери ако се сещате да има някъде по пътя също приемам съвети :)

Та какво ще ме посъветвате Вие?
Вариант 1: Плевен-Кнежа-Бяла Слатина-Криводол-Монтана-Видин
Вариант 2: Плевен-Луковит-Роман-Мездра-Враца-Видин
Вариант 3: Плевен-Кнежа-Оряхово-Козлодуй-Лом-Дунавци-Видин
Вариант 4: Плевен-Луковит-Ботевград-Мездра-Монтана-Видин

Приемам забележки и корекции :)




Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот vanko_VW » Вто 20 апр 2010 14:05


аз съм за номер 4 :arrow: по дълъг но "Царския път"
камера има на с.Скравена и някъде покрай Монтана имаше ама колегите от Монтана да кажат

за пътя през Роман :arrow: пътувах го преди 3-4 месеца и мога да кажа,че не е толкова лош,внимавай в учасъка от Яблъница до Мездра,няма много дупки,но имам много неравности :wink:


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот rosen79 » Вто 20 апр 2010 15:39


Маршрут 1 е най-кратък и приемлив.Имаш малко лош път при Кнежа и Бяла слатина,но не е много.Само не знам защо трябва да минаваш през Криводол за Монтана?Цепиш си по пътя Враца-Монтана,широк и хубав път.Камери има на изхода на Монтана,след нея не знам.


Потребителски аватар
vlast_vd
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 26 фев 2008 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот vlast_vd » Вто 20 апр 2010 18:26


Аз да отбележа, че пътищата между Монтана и Видин са 2, естествено единия е добър(през Ружинци-Димово),а другия е отвратителен(през Арчар). Сам прецени , като знаеш, че по-добрия е по-дълъг с около 10км.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот Svetlix » Вто 20 апр 2010 18:58


Ами през Криводол ми е по-кратък пътя от Борован до Монтана, а и миналата година като минахме Септември месец беше почти без никакви забележки. Кофти моментът е от Искър до Борован. Там лунният пейзаж си е пълен.

Колкото до Вариант 3, въпроса не е в 10-те км по-малко, а просто не го знам в какво състояние е. В случая търся най-малкото зло :) Сега в последствие разбрах, че е в ремонт даже.

Очаквам още мнения :) Ще са ми полезни!


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот vanko_VW » Вто 20 апр 2010 19:26


само да спомена,че и от с.Борован до с.Девене пътя е отвратителен(поне за мен), а също така и от Криводол до с.Крапчене



vlast_vd написа:Аз да отбележа, че пътищата между Монтана и Видин са 2, естествено единия е добър(през Ружинци-Димово),а другия е отвратителен(през Арчар). Сам прецени , като знаеш, че по-добрия е по-дълъг с около 10км.


:да: :да: :да:


колега Svetlix или аз не съм в час или ти не си разбрал правилно

в момента до колкото знам правят пътя през Арчар,а този през Димово е много добър


Потребителски аватар
vlast_vd
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 26 фев 2008 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот vlast_vd » Вто 20 апр 2010 21:24


В края на март пътувах през Арчар и вече беше закърпен, но пак е перфектен за трошене на камъни в бъбреците.Докато на другия път има малко неравности след Ружинци , но те не са нищо с тези на Арчар.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот Svetlix » Вто 20 апр 2010 21:50


vanko_VW, разбрах аз какво ми се написа но исках просто да кажа, че 10-20 км отгоре не са проблем принципно :)

Това, че от Монтана за Видин са 2 пътя не го знаех ... но вече знам, че ще се минава през Димово явно. Вече почти се отказах от Вариант 3, след изписаното по-долу :roll:

Благодаря за мненията до момента! Очаквам още мнения и коментари :)


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот mircho82 » Вто 20 апр 2010 22:05


Колега... :screwy откъдето и да минеш все в един и същи филм ще попаднеш. Аз го минавам всяка седм по 2 пъти този маршрут. Така че ловиш този от Плевен - Искър - Кнежа - Бяла Слатина - Борован - Баница - Враца - Монтана и от тука на влизане в колелото си само направо през няколко светофара и пътя те води до второ колело което е елипсовидно и излизаш от него посока Белоградчик, от там кев ти да се отбиеш от Ружинци за скалите в Белоградчик - кев ти да продължиш направо за Видин през Димово. Това е грешка няма 265км +/- 5км mhihi Пътя през Искър тази неделя го пооправиха малко, Е малко е било избирателно за дупките, но карай леко. Камера има само на изхода от Монтана до "Петрол" Успех


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот titi7707 » Сря 21 апр 2010 20:44


mircho82 написа: Така че ловиш този от Плевен - Искър - Кнежа - Бяла Слатина - Борован - Баница - Враца - Монтана -Видин

колега това е точния маршрут :да:


Потребителски аватар
Sportakus
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот Sportakus » Пон 26 апр 2010 12:22


Който и да избереш все става само не минавай м/у Козлодуй и Лом, защото е направо отврат, има дупки с такива размери и дълбочина, че дори автобусите си закачват пода!!!


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот stefarata » Пон 26 апр 2010 12:32


вариант 4 без да се замислям


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот Svetlix » Чет 06 май 2010 20:08


Благодаря за всички мнения :)

В Събота живот и здраве ако не завали тръгваме! Вече нямам търпение. На отиване ще минем по пътя от Вариант 1. Успяхте просто да ме убедите въпреки, че бях леко скептично настроен ;) На връщане след като няма да бързаме за никъде може и по Вариант 4.

После ще споделя с Вас как е било и за в бъдеще да има инфо :)


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот Svetlix » Нед 09 май 2010 10:54


Завърнах се! Ето и впечатленията ми:

И на отиване и на връщане използвах Вариант 1: Плевен-Кнежа-Бяла Слатина-Криводол-Монтана-Видин. Пътят не е върха но бива. Между Искър и Бяла Слатина е правен ремонт и голяма част от дупките са запълнени. Пътят позволява почти постоянно поддържане на скорост от 90 км/ч. От Монтана до Ружинци имаше 7539783489 знака с ограничение 60 км/ч и това ми скъса нервичките. За щяло и нещяло са ги наслагали но поне пътят е супер. Спазвал съм всички ограничения уж .. дано не пристигат честитки :oops:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Избор на Маршрут от Плевен до Видин

Мнениеот Ivailo » Съб 12 юни 2010 1:13


Svetlix написа:Завърнах се! Ето и впечатленията ми:

И на отиване и на връщане използвах Вариант 1: Плевен-Кнежа-Бяла Слатина-Криводол-Монтана-Видин. Пътят не е върха но бива. Между Искър и Бяла Слатина е правен ремонт и голяма част от дупките са запълнени. Пътят позволява почти постоянно поддържане на скорост от 90 км/ч. От Монтана до Ружинци имаше 7539783489 знака с ограничение 60 км/ч и това ми скъса нервичките. За щяло и нещяло са ги наслагали но поне пътят е супер. Спазвал съм всички ограничения уж .. дано не пристигат честитки :oops:

Ех, че сега виждам темата... (говоря за Монтана-Видин през Димово)
Да, тия ограничения са малко досадни, ама съм гърмял 1-2 пъти и си ги спазвам mhihi Даже там дето пише колко метра важи знака си ги броя по километраж.
Пътя е супер, няма никакъв трафик, автобусите минават през хАрчар.
Толкова е спокойно, че е чак досадно. За това винаги си взимам кафе на Монтана, за да не заспя на волана.
От време на време се появи някоя кола, та чак ми иде да го спра да си поговорим малко, да живна малко...
Една вечер ме спират кат-аджии към 23:00.. ама не съм видял знака.. Ей като си отворих устата ония не могат да ме накарат да млъкна mhihi че и минах гратис (имах 7 лв в джоба, влезнаха ми в положение) mhihi
Все едно, мисълта ми беше НИКОЙ да не прави грешката да минава през арчар, просто няма смисъл. Преди там беше единствения път, щото тоя го ремонтираха..има-няма 10 години :)
Но го отвориха, а автобусите си въртят през арчар, щото возят и до там хора. Аз си минавам през царския път :banana



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта