С акт в чужбина

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
topalak
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дулово
Контакти:

С акт в чужбина

Мнениеот topalak » Вто 22 юни 2010 14:48


Здравейте.Имам следният проблем.Преди двайсетина дни ми направиха акт за превишена скорост,сначе като карах с88км в населено ме засякоха и ми направиха акт и ми взеха талона,но предстои ми патуване до Германия(Хамбург) до решението има 2 седмици и карам с акта но дали в Европа ще признаят акта?Полицаят ми каза,че ще го признаят но не съм сигурен и престоят ми ще е един месец как мога да удалжа акта за да се прибера безпроблемно.Или ако ме спрат някаде да не давам акта за проверка дали ще ме питат за талон?Благодаря на всички отделили време. :обичам ви




Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: С акт в чужбина

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 22 юни 2010 14:53


topalak написа:Здравейте.Имам следният проблем.Преди двайсетина дни ми направиха акт за превишена скорост,сначе като карах с88км в населено ме засякоха и ми направиха акт и ми взеха талона,но предстои ми патуване до Германия(Хамбург) до решението има 2 седмици и карам с акта но дали в Европа ще признаят акта?Полицаят ми каза,че ще го признаят но не съм сигурен и престоят ми ще е един месец как мога да удалжа акта за да се прибера безпроблемно.Или ако ме спрат някаде да не давам акта за проверка дали ще ме питат за талон?Благодаря на всички отделили време. :обичам ви


в която и да е държава извън БГ в която ти важи книжката, тя ти важи без други документи (освен може би паспорт или л.к.)
т.е. тоя контролен талон е българска измислица и няма правно основание извън БГ, ако идеш в чужбина и янма да се връщаш никога в БГ повече може си избършеш г*за с него (ако не си го ламинирал)

p.s. полицая ти е отговорил уклончиво за да се почувстваш несигурен и да изприпкаш в КАТ и да си го платиш.. трябва да запомниш никога да не се консултираш с полицай по закона за движение по пътищата и други разпоредби за движението по пътищата, понеже ги четат като дявол евангелие.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: С акт в чужбина

Мнениеот hooligans » Вто 22 юни 2010 15:51


точно така , в чужбина Не ги интересува синия талон , дори и да го имаш
даваш само книжката и това е
успех и дано няма проверки
:beer


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: С акт в чужбина

Мнениеот vasstop » Вто 22 юни 2010 17:29


vw_golf_4_tdi написа:трябва да запомниш никога да не се консултираш с полицай по закона за движение по пътищата и други разпоредби за движението по пътищата
Това трябва да е аксиома в България!


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: С акт в чужбина

Мнениеот nikson85 » Вто 22 юни 2010 17:41


В чужбина ти отнемат точки по друг начин. Там всичко е в мрежата по интернет. Такива талони и хвърчащи лисчета не се срещат много но зависи къде отиваш.


Потребителски аватар
topalak
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дулово
Контакти:

Re: С акт в чужбина

Мнениеот topalak » Вто 22 юни 2010 20:33


Благодаря на всички отговорили и дано пристигна без аварии.пийте една от мен всички :обичам ви :drunk



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта