Маршрут Монтана-Хисаря

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1897
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот stefarata » Чет 14 окт 2010 16:48


Колеги, може ли някой с GPS да ми каже кой най-подходящия маршрут ,щото bgmaps-a и google earth ми дажат разли4ни предложения .




Потребителски аватар
ivan_nenchev
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 0:22
Автомобил: Pasat B4
Двигател: 1Z 1994
Местоположение: Карлово

Re: Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот ivan_nenchev » Чет 14 окт 2010 17:53


колега софия карлово хисаря си е горе доло добре пътя ама имах баир с доста завои софия пловдив магистралата и тя е горе доло добре от плд прафиха нов път до калояново които е идвал на сабора знае какво беше тогава сега е чисто нов и калояново хисаря пак е добре . така че от кадето и да минеш горе доло се тая


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот gr_kanev » Пет 15 окт 2010 18:17


Имам 2 GPS-а (единият е "виртуален" - на компютъра). Настройките им би трябвало да са еднакви, картите са идентични. Предлаганите маршрути :
1. Монтана-Враца-Мездра-Ботевград-магистралата до Витиня (разклона преди третия тунел - "Витиня"), от там през Горно Камарци до подбалканския път до Карлово, от там Баня-Михилци-Хисаря. Като разстояние го дава, че е 235 км; времето няма да ти го пиша, защото със сигурност не може да се спази дори и от шофьора на Бойко Борисов.
var1_1.JPG

Най-високата точка е на 1099 метра надморска височина, средната височина е 516 метра. Изкачванията (като разлики в надморските височини) са 3136 метра, спусканията - 2915.

2. Като 1., но по магистралата до околовръстното на София, после по магистрала "Тракия" до Пловдив, на второто отклонине за Пловдив хващаш за Карлово (с. Труд, Граф Игнатиево), при с.Дълго поле се отклоняваш за Калояново, Дуванлии, Хисаря. Разстояние - 310 км, време за път - около 3,5 - 4 часа.
var2_1.JPG

Най-високата точка е на 989 метра надморска височина, средната височина е 427 метра. Изкачванията са 2622 метра, спусканията - 2396 метра.
Данните за височини и изкачвания са от Google Earth.
И не на последно място - за момента никоя карта в България не може да ти каже в какво състояние е пътя, къде е по-натоварено от към движение, задръствания.
Лично аз може би бих избрал вторият вариант - при еднакви карти и настройки излиза с около 60 км по-дълъг като разстояние и 25 минути като време (но това за времето е много относително), но има повече движение по магистрали и няма "къдрене" по рядко използвани проходи.
var3_1.JPG

Дал съм само тази част от маршрутите, където има разлики. Със синьо е вариант 1, с виолетово - 2.

Има и много други варианти и подварианти. От тези, които може би си заслужават, е през Троян-Кърнаре. Ако приемем този през Горно Камарци за "базов" (като най-кратък като разстояние), то през Троян-Кърнаре (но магистралата - Ботевград-Правец-Ябланица, тъй като доколкото знам през Роман не е за препоръчване с лек автомобил, по-скоро за офроуд; и не през Гложене-Тетевен-Рибарица-Шипково, по същите причини) удължението на разстоянието е около 50 км, на времето - двадесетина минути.
var4_1.JPG

По отношение на височините - максимална 1522 м., средна 443 м., 3254 м. изкачване, 3034 м. спускане.
var5_1.JPG

Ако не бързаш, и имаш желание да разглеждаш забележителности, може би това е най-добрият вариант - дори и да се наложи да пообиколиш малко повече заради тях. Но всеки сам решава за себе си според желанието и възможностите си.


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот garsona » Пон 18 окт 2010 15:53


Че къв ще го дириш в хисар по това време , всеки ден вали !


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1897
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот stefarata » Пон 18 окт 2010 15:56


garsona написа:Че къв ще го дириш в хисар по това време , всеки ден вали !

къв'то го дирех намерих го,наистина валеше ама закрития басейн си е закрит :lol:


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот gr_kanev » Пон 18 окт 2010 17:29


Позволявам си да публикувам това, което автора на темата ми писа на л.с. (надявам се, че няма да се сърди) - просто мисля, че ще е полезно и за други, ако решат да пътуват натам :
stefarata написа:благодаря за изчерпателната информация. Избрах първия маршрут. Единствено след като се слезе от магистралата в посока Витиня е мн зле, по-нататък е поносим.


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот garsona » Вто 19 окт 2010 10:55


На кой комплекс беше ? Как са отзивите ?


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1897
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот stefarata » Вто 19 окт 2010 13:41


garsona написа:На кой комплекс беше ? Как са отзивите ?

Отзивите са мн добри. Определено ми хареса градчето.наехме си апартаментче ,много сносно,близо до центъра,ново строителство. Иначе ходихме на закрития басейн в хотел "АУГУСТА". Че даже и дискотеката Хисарската пробвахме :drunk (нямаше го само хисарския поп).С удоволствие бих отишъл пак


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Маршрут Монтана-Хисаря

Мнениеот garsona » Вто 19 окт 2010 15:38


Той попа си има собствен семеен хотел , Аугуста е доволно да , там си правим баловете от Сопот !



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта