Пътуване България-Англия и обратно с кола (VW)

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Пътуване България-Англия и обратно с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Пет 03 юни 2011 17:59


Здравейте коолеги. Предстои ми пътуване до Лондон скоро. Сега си търся спътник да не съм сам,защото това ми е първо пътуване в чужбина на запад с кола.Пътувал съм само в Гърция. За това ако някой е пътувал или има информация - полезна и пряко свързана с маршрута нека сподлеи. Предполагам няма проблем да се кара и на газ в чужбина(в смисъл имат си LPG и там по бензиностанциите). Колко пари излиза долу горе едно пътуване от този сорт, проблеми с властите в различните страни и т.н.Също така и ако някой от колегите иска да купува кола от там или просто има път натам да свирка,и да уредим пътуването. Ще съм благодарен на всяка информация която може да ми дадете.




Потребителски аватар
svedbg
Мнения: 185
Регистриран на: Нед 18 апр 2010 15:46
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот svedbg » Пет 03 юни 2011 18:34


Ентусиаст си, доста скъпо ще ти излезе, ако си сам. Проста сметка само за газта по нашенски (балкански цени) излиза 2000 км, среден разход 7, идва в най-добрия случай 200 лв. Отделно имаш тол такси и минаване под Ламанша, минимум още 200 лв, с храна и нормално спане, не в колата, ще излезе към 600 лв отиване :) Май самолетен билет първа класа е по-добре ;) Ако е за бригада или дълго време е оправдан разход, ще спестиш пари от транспорт, който не е никак евтин в Англия. Снабди се с евро преходник за газта, да ти е спокойно и да не се молиш на Сулио и Пулио.


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Пет 03 юни 2011 18:56


Пътувах веднъж до Лондон със самолет но повече няма да се кача.Преходник си взех,случайно стана на въпрос при газаджиите.Но със сигурност няма да тръгна сам.И аз съм направил някаква такава равносметка,но нещо подочух че във евротунела не се допускат коли с газова инсталация и ще се наложи да ползвам ферибот.За мен лично не ми е скъпо и сам да си заплатя разходите,а предполагаемия спътник символично да се включи финансово,повече ще ми е в помощ ако се сменяваме,защото колата ще ми върши работа и там,пък и се очаква след няколко месеца да се преместя в Германия.Без кола не мога,а "обратна" кола не ми се взима.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Ljubon » Пет 03 юни 2011 19:25




Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Haralampi » Пет 03 юни 2011 21:08


svedbg написа:излиза 2000км


До лондон са малко повечко от 2000км ;)

Колега - аз няколко пъти съм пътувал с кола от/до Холандия / северозападна Германия. 2000-те км. до там съм ги взимал сам за под 20 часа, но разбира се това не е приложимо или по-точно казано е силно неразумно до лондон.

Помисли добре колко пъти и къде да пренощуваш! Вземи с теб навигация и още по-добре лаптоп - при нужда винаги ще намериш интернет.


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Пет 03 юни 2011 23:52


Haralampi написа:
svedbg написа:излиза 2000км


До лондон са малко повечко от 2000км ;)

Колега - аз няколко пъти съм пътувал с кола от/до Холандия / северозападна Германия. 2000-те км. до там съм ги взимал сам за под 20 часа, но разбира се това не е приложимо или по-точно казано е силно неразумно до лондон.

Помисли добре колко пъти и къде да пренощуваш! Вземи с теб навигация и още по-добре лаптоп - при нужда винаги ще намериш интернет.

по точно около 2500 км са според Google maps.имам лаптоп,даже и скайп кредит си купих за да ми е по-евтино да звъня до роднините в UK.ако карам сам трябва да го взема на 3 пъти по около 800 км.В навигацията пише през колко км и къде има мотели и бензиностанции,а ако съм с помощник би трябвало за около 30 часа да го вземем.А ти през Сърбия или Румъния си минавал когато си идвал от Холандия.КЪде е по-изгодно и се минава по-бързо?


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот slavi13 » Съб 04 юни 2011 0:04


незнам по какъв повод ще ходиш и колко ще стоиш там, но то си е твой проблем, Важното е да имаш навигация, и карта задължително, ще си сам и затова спирай често за да се увериш, че си на прав път, направи си план от къде ще минеш, вкарвай указанията на сат нава на части, и вземи си кинти, и без паника. Приятно пътуване


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Съб 04 юни 2011 0:10


slavi13 написа:незнам по какъв повод ще ходиш и колко ще стоиш там, но то си е твой проблем, Важното е да имаш навигация, и карта задължително, ще си сам и затова спирай често за да се увериш, че си на прав път, направи си план от къде ще минеш, вкарвай указанията на сат нава на части, и вземи си кинти, и без паника. Приятно пътуване

благодаря за подкрепата,но притеснение е нормално да има,все пак е пръв път.А за навигацията верно,поиграх си с нея и като напиша направо Лондон и ме прекарва през Словения.Постоянно съм под напрежение но мина ли го ще се успокоя.


Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Presian » Съб 04 юни 2011 8:22


В този ред на мисли...
След десетина дена заминавам за Дания. Ще понабера малко ягодки в една ферма и от септември месец нататък ще уча в университета в гр.Хорсенс. Билета София-Копенхаген е 143 euro в едната посока и 200 euro двупосочен. Отиваме аз и баща ми с дъртия таралясник на газ. Определено излиза по-евтино да идем с колата на газ, отколкото да летим.
така че ако намериш някой да си поделите пътните ще ви е екстра :да:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот AmW » Съб 04 юни 2011 10:57


Аз преди години тръгнах за Лондон без навигация и без почти да съм излизал от България.
Беше трудно... отне ми около 48 часа да стигна до УК. Страшно уморително пътуване беше.
Мога да ти препоръчам ферибота до Рамсгейт. Хваща се от Белгия и спестява ходенето до Кале. Пътува се повече време но пък това е хубаво при положение, че си карал повече от 2000км :)
Относно пътните разходи... прибирал съм се и за 250евро и за 350евро, зависи от колата и от маршрута.
Моя маршрут е - София, Белград, Будапеща, Виена, Франкфурт, Кьолн, Брюксел, Остендe, Рамсгейт, Лондон.

Последна промяна от AmW на Съб 04 юни 2011 11:33, променено общо 1 път.


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Съб 04 юни 2011 11:14


AmW написа:Аз преди години тръгнах за Лондон без навигация и без почти да съм излизал от България.
Беше трудно... отне ми около 48 часа да стигна до УК. Страшно уморително пътуване беше.
Мога да ти препоръчам ферибота до Рамсгейт. Хваща се от Белгия и спестява ходенето до Кале. Пътува се повече време но пък това е хубаво при положение, че си карал повече от 2000км :)
Относно пътните разходи... прибирал съм се и за 250евро и за 350евро, зависи от колата и от маршрута.

А каква излиза цената на ферибот без предварителна резервация.Намерих в мрежата че най-евтино излиза с норфолк лайнс http://www.norfolkline.com/ferry/ .Отнема 6 часа ,по 2 за качване и слизане и 2 за път.може би е почивка на ферито ,но при положение че не ти дават да си останеш в колата къде можеш да направиш това


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Ljubon » Съб 04 юни 2011 11:18


Щом веднъж си тръгнал, ще стигнеш! Но появи ли се проблем с колата и нямаш застраховка Breakdown Roadside Assistance, просто не ми се мисли колко здраво можеш да се набуташ, за да си оправиш колата в чужда държава! :horror:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот AmW » Съб 04 юни 2011 11:37


dikanski написа:...


Ето сайта на тези който ползвам аз.

http://www.transeuropaferries.com/

Отнема около 4 часа +- 1
Като корабите са много хубави. През цялото време гледам тв или обикалям по магазини и времето минава бързо.
Последно цените бяха около 30-40 паунда в посока с резервация. Без резервация не помня колко беше, но не е фрапираща сума. Аз предпочитам да дам повече пари за фери и да пристигна в Белгия направо от колкото да карам от Кале до Белгия ;)


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот dikanski » Съб 04 юни 2011 12:06


Ljubon написа:Щом веднъж си тръгнал, ще стигнеш! Но появи ли се проблем с колата и нямаш застраховка Breakdown Roadside Assistance, просто не ми се мисли колко здраво можеш да се набуташ, за да си оправиш колата в чужда държава! :horror:

Това не го знаех,а колко струва тази застраховка,какво покрива и може ли да се вземе от БГ


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване България-Англия с кола (VW)

Мнениеот Ljubon » Съб 04 юни 2011 14:47


dikanski написа:
Ljubon написа:Щом веднъж си тръгнал, ще стигнеш! Но появи ли се проблем с колата и нямаш застраховка Breakdown Roadside Assistance, просто не ми се мисли колко здраво можеш да се набуташ, за да си оправиш колата в чужда държава! :horror:

Това не го знаех,а колко струва тази застраховка,какво покрива и може ли да се вземе от БГ

В чужбина това са елементарни и задължителни неща, които всеки прави при пътуване, за да му е мирна главата. За Англия специално, може да се направи за колкото дни пожелаеш и не е скъпа. Има ограничения за възрастта на колата и номерът също трябва да е от УК. С такава застраховка се движиш спокойно навсякъде из Европа, без да се притесняваш за нищо, защото и на някой връх в Алпите да си, идват до два часа при теб.
За съжаление, в БГ такава застраховка не е популярна.
http://www.allianz.bg/site/index.php?pa ... ce_foreign
Ето едни полезни теми:
viewtopic.php?f=61&t=143269&hilit=%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89+%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0
viewtopic.php?f=60&t=57174&hilit=%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89+%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0
:beer



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 107 госта