Еко стикер Австрия N1

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
МиленДимитров
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 26 ное 2017 14:02
Автомобил:
Двигател:

Еко стикер Австрия N1

Мнениеот МиленДимитров » Сря 11 дек 2019 6:21


Попрочетох каквото можах по въпроса и останах със следните впечатления:
1. Стикера е задължителен за всички товарни автомобили, включва и леките с N1.
2. Цяла източна и Долна Австрия е зелена зона, не само Виена и околностите.
3. Цялата история е поне от 2017 година.
4. Стикери се издават за N1 се издават на място от OAMTC и струват около 31 евро (самия стикер струва 2,5 евро, но има и такса за преглед на колата.
5. Могат да се поръчат и онлайн, на цена между 26 и 40 евро според фирмата, отнема две седмици да ти го пратят по пощата
През лятото бях в Австрия и Виена и разбира се не бях чувал за подобни неща. Господ е бил с нас и не сме имали проблеми. Един приятел, също с N1, който често пътува до Виена, също научи от мен за въпроса онзи ден.
Та на въпроса:
Някой знае ли нещо повече и дали информацията ми е вярна? Ще пътувам баш на Бъдни вечер. Звънях на първото OAMTC след границата с Унгария и ми казаха, че издават стикери, но ще работят до 14.00. Тегаво ще е да стигнем до 14.00, но ще се пробваме. За цена не питах. Предполагам, че на Коледа едва ли ще намеря работещ пункт. Колата във Виена я прибирам на паркинг до гарата и няма да я ползвам из града. После пътуваме за планините в работен ден и някъде във Виена ще вземем стикер, ако не сме взели на влизане.
Колата ми е бензин, евро 6, 2018 година.
П. С. Не гледай профила, тук съм от 2006, но не можех дълго време да си вляза в стария профил :banghead
Източници: green-zones.eu, advantageausrtia.org




Потребителски аватар
МиленДимитров
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 26 ное 2017 14:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Еко стикер Австрия N1

Мнениеот МиленДимитров » Съб 11 яну 2020 8:11


Еми... Отидохме, върнахме се и така. Нито съм питал (то на 24.12 вечерта нямаше и кой де) нито съм се занимавал. И така...
Колата не съм я ползвал във Виена



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта