"Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот buller » Сря 08 авг 2012 7:45


batko_miro написа:...Днес минавах от там, отдалеч се виждаше светкавицата на камерата как не спираше да осветява кадри mhihi
За пореден път се почувствах като житената питка пусната по баира и подскачаща по хълмовете... :cry:


В коя посока снима? Само посока тунела на Правец или и в двете?
Над какви КМ е настроена, според вас?




Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 08 авг 2012 7:55


Според мен снима основно от Ботевград към София и е настроена над 100km/h,аз примерно минах с 90,но основно хората си караха с 120 че и повече :idea:


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 09 авг 2012 22:50


MITKO_DVD написа:Според мен снима основно от Ботевград към София и е настроена над 100km/h,аз примерно минах с 90,но основно хората си караха с 120 че и повече :idea:



Въртят я!Никога не можеш да бъдеш сигурен накъде снима.А за толеранса на камерата............????


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот VWGT » Пет 10 авг 2012 18:49


знаци с ограничение и край на магистралата има, но знаци за край на ограниченията няма ... така че кога и къде почва отново магистралата не е хич ясно. Друго което прави впечатление е, че тези крави пресичат основно около камерата, явно не са случайни. Трето, наскоро продъниха с ПР ушите на хората, че скоростта вече е 140 по магистралите, при поява на крави и ограничение от 90, автоматично "нарушителя" попада в графа +50 км/ч с дебелите глоби, ако е бил и без фарове, майка му жална, ще плати месечната заплата на поне едно ченге, така че ... търкулила се питката и спукала гърнето


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот buller » Нед 12 авг 2012 13:05


VWGT написа:знаци с ограничение и край на магистралата има, но знаци за край на ограниченията няма ... така че кога и къде почва отново магистралата не е хич ясно. Друго което прави впечатление е, че тези крави пресичат основно около камерата, явно не са случайни. Трето, наскоро продъниха с ПР ушите на хората, че скоростта вече е 140 по магистралите, при поява на крави и ограничение от 90, автоматично "нарушителя" попада в графа +50 км/ч с дебелите глоби, ако е бил и без фарове, майка му жална, ще плати месечната заплата на поне едно ченге, така че ... търкулила се питката и спукала гърнето

Знак за "край на магистрала" има точно преди моста за тунела "Правец" (посока София). Има знак за ограничение 90 км/ч. и пояснителна табелка под него, че важи следващите 20-тина км. (23 мисля). Знак за начало на магистрала има пак след спускането на Витиня. Т.е. Хемус отдавна не е магистрала в истинския смисъл на думата :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот Fifa » Нед 12 авг 2012 22:16


Накратко: ограничението в най-високата част на планината е 90 км/ч


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот DundyTheCroc » Нед 12 авг 2012 23:49


Вече правилното изписване е "автомагистрала" "Хемус" :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот Barboukov » Пон 13 авг 2012 9:24


Smeagol написа:Знак за "край на магистрала" има точно преди моста за тунела "Правец" (посока София). Има знак за ограничение 90 км/ч. и пояснителна табелка под него, че важи следващите 20-тина км. (23 мисля). Знак за начало на магистрала има пак след спускането на Витиня. Т.е. Хемус отдавна не е магистрала в истинския смисъл на думата :Mr Green Fun

110 км/ч е ограничение за тези 20 км. То започва малко преди бензиностанцията на Лукойл посока София. Само не знам камерата дали е пренастроена на 110 или си стои на 140.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот VWGT » Пон 13 авг 2012 11:44


аз ограничението го видях посока Правец, и доколкото си спомням нямаше табелка с продължителност, само крави, но както и да е, важното е да се знае, че около тази камера трябва да се кара с 90. Навръщане към София минах с толкова, но масово хората взимаха засилка за баира с по 100+.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот Svetlix » Чет 30 авг 2012 16:12


Ограничението е заради разкъсаните огради на магистралата. Виновни за това били дърветата, които от тежестта на снега се счупили и скъсали оградите. В момента се подменят с пълна пара, уж до края на Октомври всичко трябва да е готово. Ще поживеем и ще видим.


Потребителски аватар
me4oka_rz
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот me4oka_rz » Чет 30 авг 2012 17:00


По БТВ имаше репортаж точно за тея знаци и някакъв господин (не знам кой беше) каза че скоро ще оправят оградите и ще премахнат знаците... :drunk


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот batko_miro » Чет 30 авг 2012 17:27


Като оправят оградите, може би ще махнат знаците, предупреждаващи за излизащи по платното животни, но ще ги заменят с такива за неравности и ограничението ще остане докато не ремонтират магистралата може би. Безумие е да се кара по тия трапища със скорости от порядъка на 130-140 км/ч :talk:


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот Krasi » Чет 20 сеп 2012 18:04


От много време не съм виждал "Хемус" без ограничения или ремонти. Всяка година кърпят, мажат и всичко така се прави,че догодина пак да трябва да се кърпи и маже...да се усвояват средства в правилните подизпълнители. Душата ми е загоряла да видя направен път, който с години няма нужда от ремонт...но не съм виждал. Правило ли ви е рпечатление как се прави маркировката - след няколко месеца и износена и пак трябва да се прави - така се харчат пари за труд по няколко пъти, вместо да се направи един път със свястна боя и да трае поне 2-3 години..


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот Svetlix » Нед 30 сеп 2012 10:08


Вече знаците от бензиностанция ЛукОйл до първия тунел в посока София ги няма. Оградата е подменена. останалите обаче са си все още на лице.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: "Нова" сигнализация на АМ "Хемус"

Мнениеот Милослав » Вто 02 окт 2012 17:40


Krasi написа:От много време не съм виждал "Хемус" без ограничения или ремонти. Всяка година кърпят, мажат и всичко така се прави,че догодина пак да трябва да се кърпи и маже...да се усвояват средства в правилните подизпълнители. Душата ми е загоряла да видя направен път, който с години няма нужда от ремонт...но не съм виждал. Правило ли ви е рпечатление как се прави маркировката - след няколко месеца и износена и пак трябва да се прави - така се харчат пари за труд по няколко пъти, вместо да се направи един път със свястна боя и да трае поне 2-3 години..


Ааааа, защо бе?
Хората си бачкат, перат си паричките :)

Трагедия.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vuichovanio и 138 госта