Пътуване от София до Брюксел с автомобил - върнах се стр. 2

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Пътуване от София до Брюксел с автомобил - върнах се стр. 2

Мнениеот Vlad777 » Нед 18 ное 2012 14:38


Приемам съвети за пътуване по маршрут:

София - Виена - Нюрнберг - Люксембург - Брюксел

Пътят до Германия ми е ясен - пътувах го няколко пъти тази година.

От Нюрнберг има 2 маршрута, по които мога да мина:
1. Виена - Нюрнберг - Франкфурт - Кьолн - Брюксел ми го дава google maps - 1 108 км, 11 часа 5 мин (Google Maps)
или
2. Виена - Нюрнберг - Манхайм - Кайзерслаутерн - Люксембург - Брюксел - 1 149 км, 11 часа 39 мин (Google Maps)


Ще ми се през Люксембург да мина - хем да разгледам, хем да си напълня от евтиния дизел (1.27 EUR в момента). Въпросът ми е някой дали е минавал по този маршрут и дали има някакви такси за тунели от Германия през Люксембург до Брюксел или нещо друго, заради което да не минавам от там?


:arrow П.П. След като вече се върнах от пътуването съм дал кратко обобщение на стр.2.




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот gr_kanev » Нед 18 ное 2012 21:29


Viamichelin е на същото мнение относно разстоянието Виена-Брюксел, но времето е около 14 часа, а не 11 както при Google. По принцип Viamichelin казва, ако някъде има нещо за плащане, но в случая мълчи (става въпрос за двата варианта - през Кьолн и през Люксембург). Този нелош руски сайт казва, че в Германия има само 2 платени участъка - но и двата са на Балтийско море. В Белгия също плащане има само на 2 места около Антверпен. В Люксембург плащане няма никъде, така че моят съвет е смело от там.


vanila_sky
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот vanila_sky » Нед 18 ное 2012 21:30


Колега по маршрут 2 минах преди 3 дена,само че не през Нюрнберг, а Мюнхен-Люксембург.Такси за магистрали,тунели и пр. няма никъде нито в Германия нито в Люксембург.Дизелът е точно 1,27Е,гледай да стигнеш Люксембург с празен резервоар mhihi mhihi
Лек път. :да:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот Vlad777 » Нед 18 ное 2012 23:24


Благодаря колеги :да:

Пътуването предстои около нова година, но аз да съм си подготвен :)

Ще пътувам с пасата на баща ми - 1.9 ТДИ 131 к.с. 6 скорости - 6 до 6.5 разход по магистралите. С едно зареждане минава 1000 км.

Планирам да заредя в София, после във Виена (след 1000 км) на евтината бензиностанция дизел по 1.40 евро и после в Люксембург (след 950 км). На връщане с 20 литра допълване в Германия отново до горе във Виена и карам до София без да зареждам.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот dobrin » Пон 19 ное 2012 0:06


Края на Август пътувах по първия маршрут и ми отне около 12 часа и 30 минути от ферибота на Кале до Виена. Което означава, че е по-малко по този маршрут от Виена до Брюксел през Кьолн. Карал съм с ограниченията, където ги има, може би малко отгоре. Но щом ще е за разглеждане, то не пречи да се мине през Люксембург.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот Vlad777 » Пон 19 ное 2012 0:26


Дай адреса във Виена на бензиностанцията, че го затрих :)


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот PabloEscobar » Пон 19 ное 2012 0:48


Във Виена зареждам на бензиностанция точно на околовръсното - Himberger Str 50, 1100 Wien

Никога не е било по-скъпо от бензиностанцията Oed - Oldtimer на магистралата.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот Vlad777 » Пон 19 ное 2012 9:59


PabloEscobar написа:бензиностанция точно на околовръсното - Himberger Str 50, 1100 Wien


Тук е този адрес, но нещо няма бензиностанция там? Пише, че има сервиз.


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот PabloEscobar » Пон 19 ное 2012 10:11


Там е. От близо година само там зареждам, точно до нея има сервиз - боядисват, сменят масла нещо от сорта. Бензиностанцията е Oil!

http://www.oil-tankstellen.at/index.php ... in=&id=523

Иначе сравнение на цените има в www.oeamtc.at :да: По-удобно място не знам, защото въпроса не е само да е евтино, но и да не се обикаля :mrgreen:


vanila_sky
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот vanila_sky » Пон 19 ное 2012 17:17


Колега Vlad777,една малка подсказка.Нали знаеш,че резевоара на пасата има опция обезвъздушаване?Понеже съм съc същия,изпитано работи :Mr Green Fun
Така го пълня,че стрелката мърда от макс след 300км поне ,така ще спестиш пълнене в Германия :beer

п.п.редактирам си мнението,понеже получих запитване на лично как става обезвъздушаването.Предполагам повечето колеги знаят,но да споделя за тези ,които не са наясно.Във гърловината на резевоара има бутон за обезвъздушаване,една метална пластина,която се натиска със пистолета за зареждане.Пълните на макс,пистолета изключва,натискате пластината и виждате как горивото се смъква надолу в резервоара със специфичния звук от излизащият въздух.И така доста пъти докато престане да потъва горивото,което означава,че вече сте на макс.
:beer :beer


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот velinsl » Пон 19 ное 2012 21:19


Предполагам се намира на задната(лявата, ако си отстрани) страна на гърловината на всички.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот dobrin » Пон 19 ное 2012 22:25


JET Tankstelle
Triester Straße 290-292
1230 Wien, Österreich
01 6999934
Владо, мисля, че това беше адреса и бензиностанцията, намира се съвсем близо до сервиза на Ники. Ако искаш мога да ти дам неговия адрес на ЛС.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот Кайзен » Сря 21 ное 2012 18:18


PabloEscobar написа:Там е. От близо година само там зареждам, точно до нея има сервиз - боядисват, сменят масла нещо от сорта. Бензиностанцията е Oil!

http://www.oil-tankstellen.at/index.php ... in=&id=523

Иначе сравнение на цените има в http://www.oeamtc.at :да: По-удобно място не знам, защото въпроса не е само да е евтино, но и да не се обикаля :mrgreen:

От няколко човека, които пътуват с дизелови автомобили, зная че най-евтиния дизел в Австрия е на JET Parndorf (на Outlet-а).
Точен адрес: Jet, Pannonia Straße 1, 7111 Parndorf
Актуална цена: http://www.oeamtc.at/spritapp/ShowGasSt ... id=1207650
С резервоар зареден там се стига до България. Същото важи и в обратна посока - пълниш в БГ и после JET Parndorf.


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот Quottzot » Сря 21 ное 2012 18:27


Втория маршрут е по-спокоен, докато покрай Франкфурт и Кьолн е лудница. От Nurnberg до Heilbronn ти е почти целия път без ограничения, но преди Heilbronn има участък с ограничение от 100км/ч и често при по-натоварен трафик стават задръствания, покрай Mannheim е по-добре, но покрай Kaiserslautern има редица редуващи се участъци с ограничения от 100, 80 и 130км/ч. Задръстванията са само през пиковите часове, иначе навсякъде се пътува относително спокойно.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Пътуване от София до Брюксел с автомобил

Мнениеот Кайзен » Сря 21 ное 2012 18:39


Вчера пътувах от Дрезден до Щутгарт и назад, като минах по А6 в участъка от Nurnberg до Heilbronn. На отиване (около 10 часа) нямаше много трафик и по спомен само на две места ограничение от 120км/ч, но на връщане (около 17:00) се образуваше колона движеща се със 120км/ч в лявата лента. Тази част от А6 е с две ленти в посока, с малки изключения. Има участъци, където са 3, но там пък се изпреварват камионите и на практика винаги се движиш само в лявата лента.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vocil и 133 госта