Акт за 0.55% Какво да направя?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Nikolayg21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 дек 2014 19:39
Автомобил:
Двигател:

Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот Nikolayg21 » Пон 15 дек 2014 21:35


Здравейте Колеги! Реших да пиша тук,че направо не знам какво да правя,дано някой от вас се включи с полезна информация. Случаят е следния:
Спират ме преди точно 1 месец на околовръстното на Кюстендил и ми връчват дрегера. Аз съм шофьор на камион и минавам от там на седмица по 3 пъти поне. Предната вечер с колегите пихме по 2 - 3 водки и си легнахме към 00;00 часа. Сутринта в 8;15 си пия кафето,пуша си цигарите карам си и ме спират. Духам на дрегера и показва 0.55%. само с 0.05 над допустимото и съответно келешите пишат акта и ми го връчват за подпис и тъй като ми се случва за първи път аз в паниката се подписвам и ми дават талонче за кръвна проба. Питам ги - кажете какво да направя,хора сме , с това си изкарвам хляба дете имам и т.н.т а отговора - Оправяй се на кръвната проба повече ще ти покаже! И ме оставиха тръгнаха да гонят колегите с другите камиони които минаха,защото "И те били като мен всичките"! В талончето са писали,че в рамките на 30 минути трябва да се явя за кръвна проба-Нито пише къде нито нищо. Докато намеря номер на такси и т.н.т отидох там с закъснение около 40 минути и ми казват че лекарския екип бил на "селски адрес", и трябвало да изчакам още 10-15 минути да дойдат.Като се върна екипа ми заяви че съм закъснял и нямало какво да направят. И така днес става точно 1 месец,още решение няма аз си седя безработен и се чудя какво да правя.Заслужава ли си да се съдя с тях,тъй като това е отпадъчен алкохол от предната вечер а и тези 0.55% могат и от едно шкембе чорба с 3 цигари да се изпишат на дрегера им. Другото което е в акта на едно място ми е сбъркано и презимето а по надоло си е вече така както трябва да бъде.И също така да ви попитам някой знае ли дали околовръстния път на даден град се води във градски условия или извънградски тъй като срока за даване на кръв е различен в зависимост от това къде е съставен акта. Много моля,ако някой е изпадал в сходна ситуация или може да бъде полезен с нещо да пише! Благодаря ви предварително колеги!




Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: АКТ ЗА 0.55% КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот KKamenov » Пон 15 дек 2014 21:44


Да ти вземат книжката дано! Браво на ушевите :flag_bulgaria


Nikolayg21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 дек 2014 19:39
Автомобил:
Двигател:

Re: АКТ ЗА 0.55% КАКВО ДА НАПРАВЯ?

Мнениеот Nikolayg21 » Пон 15 дек 2014 21:51


Мерси! Да ти се връща! Дано да ти се изпече и на тебе на задника това яйце да те видя тогава отворко !


Потребителски аватар
andreygg
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 15:49
Автомобил: Polo 6n2
Двигател: AUA 2000
Местоположение: Кюстендил

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот andreygg » Пон 15 дек 2014 22:07


Изчакай да излезе решението и си плати акта. Не се занимавай, да се разправяш с други глупости. Излишни нерви. Друг път ще пиеш по-малко.


Хри100в
Мнения: 278
Регистриран на: Пет 30 авг 2013 1:39
Автомобил: Golf 3 GTI 2.0 8v
Двигател: AGG 115hp
Местоположение: София/кв.Гео Милев

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот Хри100в » Пон 15 дек 2014 22:08


Човече, не мога да ти помогна относно това какво да правиш, но като за начало е добре да си вземеш поука от случката. Няколко тонен тир в комбинация с алкохол, макар и преди няколко часа, няма как да е приемлива. Знам ли, че ще карам - не пипам. Ако ще да си разваля вечерта - е няма да пийна. Запомни, че никой не е застрахован и белята става веднъж. Жалко, че за малко си прецакан, но може би пък е добре, щото ако беше на 1.55 и беше влезнал в насрещното - нямаше да са ти грижа сегашните проблеми :no Жив и здрав


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот nanobanano » Пон 15 дек 2014 22:14


Доживот без книжка :mhihi
Аз не мога да разбера,как може да те хванат с алкохол и след няколко месеца да ти върнат книжката все едно нищо не е станало.И за да не излезе злобеене искам да кажа,че и аз нарушавам доста правилата и със сигурност трябва да съм без книжка,но с тая скапана система,дори ни предизвикват да нарушаваме законите.Ама пък и ти въобще не се чувстваш виновен :thumb_down


Nikolayg21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 дек 2014 19:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот Nikolayg21 » Пон 15 дек 2014 22:16


Благодаря, че се отзовахте колеги! За акта не е проблема,че ще си го платя - ще си го платя. Въпроса е там,че книжката ми е в тях и немога да работя-следователно няма и пари. А относно пийването КАТЕГОРИЧНО не прекалявам, но нашата работа е такава,че ние живеем в камионите. Не се прибираме след курс,а просто разтоварваме и тръгваме отново. Така, че да пиеш 1 - 2 питиета си е нормално. Човешко си е и никой не е застрахован. Но все си мисля,че ако бях дал кръвна проба навреме и бях попаднал на хора нямаше да отчете абсолютно нищо. Доколкото знам, ако не закусиш и изпушиш няколко цигари ( както беше и при мен ) е възможно да ти отчете дори и 1 бира да си изпил. Това е най тъпото в ситуацията а и те не бяха хора като хора...

Последна промяна от Nikolayg21 на Вто 16 дек 2014 17:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот Mihailov78 » Пон 15 дек 2014 22:29


2 водки след 8 часа 0.55 промила? или часовете са по-малко или водката Много повече...


Nikolayg21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 дек 2014 19:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот Nikolayg21 » Пон 15 дек 2014 22:32


Доколкото съм чувал цигарите и кафето също влиаят, а и нашата работа е предимно каране. Сутринта станахме без да закусим направихме по едно кафе и тъй като съм доста страстен пушач бях изпафкал може би 6 - 7 цигари вече една след друга, и мисля че е възможно до голяма степен това да е повлияло. А относно водките наистина бяха 2 големи водки.

Последна промяна от Nikolayg21 на Вто 16 дек 2014 17:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот kris11 » Пон 15 дек 2014 22:37


Mihailov78 написа:2 водки след 8 часа 0.55 промила? или часовете са по-малко или водката Много повече...

Или водката е в комбинация с друго.
Човек защо не изпи повече вода вечерта ,а рано сутринта малко кросче за натоварване им пак вода.
Не се духа никога след прясна употреба на цигари !!!


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот KKamenov » Пон 15 дек 2014 22:41


https://www.youtube.com/watch?v=oQtTREndJKk

Поздрав за автора.... жалко... на 100% съм сигурен,че няма да можеш да си го преведеш.... иначе... това няма как да попадна в такава ситуация, защото не пия, но виж мога да попадна в ситуация, в която такъв безхаберник, като теб е решил, че може да пие и да кара...

Последна промяна от hooligans на Пон 15 дек 2014 22:54, променено общо 1 път.
Причина: Без обиди, моля!


Nikolayg21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 дек 2014 19:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот Nikolayg21 » Пон 15 дек 2014 22:47


Ама мой човек ти явно се смяташ за хипер интелигентен и подценяваш хората не знам на база професия или нещо друго,но виж нито си интересен нито си попаднал на точния форум,а да не говорим,че дори не си разбрал и това което се обсъжда.Така ,че ще те помоля да се оттеглиш и да пишеш в форум за инженери или свръх интелигентни! Благодаря ти все пак за остроумието! И представи си преведох си го! Успех с учителската кариера ! Довиждане на теб Каменов!

Последна промяна от gr_kanev на Вто 16 дек 2014 10:27, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение. Освен бутон "цитат", има и бутон "нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот vucata » Пон 15 дек 2014 22:48


Радвай се, че не си направил преди това ПТП....че тогава не знам какво щеше да ти е на гъза...не яйце ами не знам какво.
Изчакай, плати си и това е....Повече от това няма какво да се направи, късно е и за възражение.
Не знам как стои въпроса с НП като излезе.


Nikolayg21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 15 дек 2014 19:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот Nikolayg21 » Пон 15 дек 2014 22:50


След като излезе НП имам право в 7 дневен срок да обжалвам, но все още го чакам. И все още не съм решил какво да правя дали да обжалвам или не...

Последна промяна от gr_kanev на Вто 16 дек 2014 10:27, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение. Освен бутон "цитат", има и бутон "нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот vucata » Пон 15 дек 2014 22:57


Виж първо в НП какво ще пише....
Лошото е, че на колега в старата фирма който имаше всички категории му взеха книжката и след това категориите...Но неговия случай беше малко по-тежък...и 1 година беше без книжка.
Прочети закона добре



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта