Акт за 0.55% Какво да направя?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот 110afn » Нед 21 дек 2014 19:51


Не си ме разбрал какво искам да кажа. Случва се да не носиш някакъв документ. Затова си има глоба. Просто с едни 10лв си спестяваш неколкократно заверяване, случва се редовно когато акта е от друга област.
А между другото ти отвори дума за талони, заверки и т.н
А на човека става въпрос за работата и хлябът му






Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пет 02 яну 2015 18:59


Когато се пусна темата успях само да я прочета и чак днес се досетих за нея, видях, че са се изписали 5 страници вече и прочетох всичките постове.
Откровено казано съм възмутен от арогантността на някои "колеги", които пожелават на човека да остане без книжка и пр. други гадости. Същите тези човекоподобни същества явно не знаят, че могат спокойно да изгорят за употреба на алкохол без дори да са и близнали благодарение на изпечени КАТ-аджии мошеници. Това се случи преди години с кума на първия ми братовчед. Няма да се учудя ако те грубо и систематично нарушават други правила на ЗДвП, но в случая се изявяват като отявлени моралисти и правораздаватели.
С нищо не оправдавам колегата, че си е легнал чак в 00 ч след 2-3 водки. Просто е имал малшанса да попадне на полицейска проверка за т.нар. "снощни шофьори". Аз например вчера си позволих да седна зад волана и то за малко чак след 18 ч и след, като лъхнах на неупотребявали алкохол дали нямам дъх на джибри.
Направих си труда и ако не е късно съветвам автора на темата да прочете внимателно написаното тук:
http://pravatami.bg/4153
Ако е възможно с помощта на адвокат да се "върне лентата назад", то срока е минимум 45 минути, а в неговия случай съм сигурен, че е повече. Това, че е екипа е бил на "селски адрес", не означава, че не е можел да вземе пробата със закъснение, което както е писано се удостоверява. Лошото е, че според мен е пропуснато пристигането да се впише в амбулаторната книга.


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот nanobanano » Пет 02 яну 2015 19:31


KOKO ГЕОРГИЕВ написа: Същите тези човекоподобни същества явно не знаят, че могат спокойно да изгорят за употреба на алкохол без дори да са и близнали благодарение на изпечени КАТ-аджии мошеници. Това се случи преди години с кума на първия ми братовчед.

С кума на третия брачед,на дядо коледа,по женска линия ли...
Аз като не съм близвал алкохол от 10 години,пак ли ще ми засечат катаджии мошеници ?


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пет 02 яну 2015 19:38


nanobanano написа:Аз като не съм близвал алкохол от 10 години,пак ли ще ми засечат катаджии мошеници ?

Ако обичаш не ме иронизирай!
Потърпевшият не употребява алкохол, но е много нервен. Стига се до скандал, пишат акт и той не поглежда часа. Скандалът е бил предизвикан от арогантното поведение на въпросните "служители на реда". Още обяснения???
Има още 2 начина за подобна измама, но предвид поведението на някои считам, че е незаслужено да ги описвам тук.
Не искам да ти пожелавам и казвам някои неща защото ще затрием темата.

И още нещо за автора:
http://www.adms-pv.bg/spravki/dela/SD/0061d810/45551710.htm
Можело е да ти вземат кръвна проба, но не са поискали да го направят. Вмествал си се в 120 минутния срок. В задачата се пита ЗАЩО??


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот icoico » Пет 02 яну 2015 22:50


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:...С нищо не оправдавам колегата, че си е легнал чак в 00 ч след 2-3 водки. Просто е имал малшанса да попадне на полицейска проверка за т.нар. "снощни шофьори"....


Можеш ли да дефинираш разликата между снощен шофьор с 0,55 промила и сутрешен шофьор със същите 0,55 промила? Ако може да минем без легенди за шкембе чорба, цигари и особено без оная, любимата на камионджиите за памучето със спирт, което куките незабелязано набутвали в мундщука на дрегера. :rolleyes


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот 110afn » Пет 02 яну 2015 23:00


Най-съществената разлика "снощният" и "сутрешният" ще е в кръвната проба


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 03 яну 2015 1:29


icoico написа:Можеш ли да дефинираш разликата между снощен шофьор с 0,55 промила и сутрешен шофьор със същите 0,55 промила?

Аз не съм задължен да ти дефинирам въпросната разлика, но ще ти напомня народната поговорка "Каквото посееш, това ще пожънеш!"
Тоест рано или късно твоята ехидност ще ти се върне жестоко, като бумеранг и ти го пожелавам! Независимо по какъв повод!
Не мога да си спомня името на филма, в който един много обичаше да забива ножове в кръглата мишена и самият той беше убит от хвърлен срещу него нож.
Извинявам се много за нажежаването по темата, но човекът е бил сериозно прецакан. Винаги съм бил справедлив. Как така 30 мин. при минимум 45 мин. Околовръстното ако няма градски транспорт е извън града. Защо не е записан в амбулаторната книга дори със закъснение?
Според мен става въпрос за добре разработена схема за измама.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот icoico » Съб 03 яну 2015 10:02


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Аз не съм задължен да ти дефинирам въпросната разлика, но ще ти напомня народната поговорка "Каквото посееш, това ще пожънеш!"
Тоест рано или късно твоята ехидност ще ти се върне жестоко, като бумеранг и ти го пожелавам! ....


Остави сега божието наказание богу и не забравяй,че ако ставаше въпрос за разработена схема за измама, след думите

Nikolayg21 написа:... кажете какво да направя,хора сме , с това си изкарвам хляба дете имам и т.н.т


отправени от автора на темата към полицаите (виж първото мнение)нещата щяха да добият едно определено цифрово измерение и той изобщо нямаше да пише тук :a045

Nikolayg21 написа:... Но все си мисля,че ако бях дал кръвна проба навреме и бях попаднал на хора нямаше да отчете абсолютно нищо. Доколкото знам, ако не закусиш и изпушиш няколко цигари ( както беше и при мен ) е възможно да ти отчете дори и 1 бира да си изпил. Това е най тъпото в ситуацията а и те не бяха хора като хора...


Aвторът, Коко или някой друг може ли да поясни какво означава "да попадна на хора" в контекста на случката? :rolleyes

P.S. Обединих си двата поста

Последна промяна от icoico на Съб 03 яну 2015 15:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот дърт милиционер » Съб 03 яну 2015 16:14


Доста тъпо изпълнение......Явно не ти е за пръв път. Когато кърка.....не мисли ли за детето и семейството ти ? Евалла на колегите ! Дай боже повече такива полицаи. Нищо лично . Отивай в общината да ти дадат една лопата да копаш общинските градинки.......Ако беше в Германия - дали пак щеше да къркаш и да псуваш полицаите ? А сега бъхтай с лопатата и си бий тиквата в бордюра.....Тъпак. И все пак ми е жал за теб.....Вземи си адвокат и обжалвай акта - сгрешено ти е презимето......дори и една буква да бъде сгрешена - имаш право да се анулира акта. Трябва обаче да е обжалван и да се реши в съдебно заседание. Айде тичай и другия път мисли ......Тъпанар.


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот malin.angelov » Вто 06 яну 2015 20:32


Хаха, колега разбирам възмущението ти, ама си малко грубичък :twisted Това че е постъпил глупаво в ситуацията, не значи непременно че можеш да му даваш такива определения. А и правилата на форума не го допускат :wink


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот silent » Пет 09 яну 2015 13:18


кофти тръпка...в интерес на истината едва ли форума е сбирщина от благородни девици ма ако чете човек тази тема сериозно би се замислил....категорично не оправдавам деянието шофиране след употреба на алкохол ноооо чак да се обеси човека затова че е прескочил границата при това с остатъчен алкохол е меко казано налудничаво....нормален човек с алкохол около тази граница в никакъв случай не е по малко дееспособен на волана да оставя настрана че е много по нормален участник в движението от сума ти откачалници с нула промила но и нула мозъчни клетки в кратуната....така че се надявам колегата да си извлече поука че закона е такъв и трябва да се спазва и да си понесе последствията ..надявам се и да не бъде наказан прекалено тежко в предвид ситуацията..от друга страна съм категоричен че за алкохол над 1 промил наказанието трябва да бъде отнемане на книжка до живот и ефективна присъда зад решетките с принудителен общественополезен труд...там няма ама аз снощи пих ...ама аз без да искам съм прехвърлил и т.н...так целенасочено човека е седнал да пие и целенасочено след това е седнал зад волана....да чукат камъни...защото тези хора са евивалент на човек разхождащ се автоматично оръжие....за такива прошка не трябва да има....


iliikata911
Мнения: 28
Регистриран на: Пет 06 юни 2014 11:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот iliikata911 » Съб 17 яну 2015 2:49


Момчета, ще използвам тази тема за акт за алкохол... когато дадеш кръвната проба... колко дни по-късно, и как можеш да си я разбереш? Защото всеки казва различно... днес примерно е петък срещу събота... мога ли да отида в понеделник в КАТ София и да си разбера резултатите? По принцип знаех за 3 дни, но... не съм напълно сигурен.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 17 яну 2015 22:13


Защо не се обадиш в болничното заведение, където си дал кръвната проба.
По темата исках да попитам "моралистите" гледали ли са българският сериал "Отплата" и как беше подменена кръвната проба на невинен. Има обаче една подробност, че във филма се твърдеше, че е правена в "Пирогов", но всъщност там не се правят проби за алкохол на водачи. Уловката е да не се стигне до съд. :rolleyes
Тези дни се писа, че пробата ще се заплаща, но остава въпросът ако покаже 0.0 ще върнат ли парите на потърпевшия?
Ако е дори 0.05 съм абсолютно съгласен да се плаща и то много скъпо!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за 0.55% Какво да направя?

Мнениеот icoico » Нед 18 яну 2015 1:17


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:...Не мога да си спомня името на филма, в който един много обичаше да забива ножове в кръглата мишена и самият той беше убит от хвърлен срещу него нож...

KOKO ГЕОРГИЕВ написа:... исках да попитам "моралистите" гледали ли са българският сериал "Отплата" и как беше подменена кръвната проба на невинен. Има обаче една подробност, че във филма се твърдеше, че е правена в "Пирогов"...


Човеко... излизай от филма овреме. Ще спестиш излишен труд и на модераторите и на други специалисти :a045



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта