Ще има ли глоба? Мнения

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
tishobg
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 06 сеп 2016 2:44
Автомобил:
Двигател:

Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот tishobg » Вто 06 сеп 2016 2:48


Карах си аз градско по главен булевард, 3 часа през нощта.
Уви, спокойно, но една патрулка с включен радар стоеше на тъмно и снимаше. Скоростта ми по километраж - 64-65км/ч. С отклонението на километража, има ли шанс да е било под 60км/ч и да съм се отървал?
Друга случка, еднакво притеснен относно нея: Минавам на стоп знак ,без да спра , точно пред патрулка с радар. Не ме спряха или нещо, но пък заснет ли съм , ще има ли глоба?




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7665
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот goppa » Вто 06 сеп 2016 6:43


За първата случка вероятно ще получиш честитка. За втората не, щом не си бил с превишена скорост камерата не снима.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот phantom_ » Вто 06 сеп 2016 7:09


Дали е било достатъчно светло за да ти снима номера?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4620
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот hvp800 » Вто 06 сеп 2016 8:04


Нищо притеснително не прочетох и при двете ситуации! И шанса за честитка е точно 0 :)


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот gergeto » Вто 06 сеп 2016 8:22


В първия случай си повечко от макс. разр. скорост за градско,но не е и фрапиращо много и понякога спрямо конкретната обстановка(нощно време,празен булевард,с тази скорост не си предизвикал риск за останалите участници в движението и др.) може и да ти опростят нарушението.
Във втория случай пак е подобна презумпцията.Въпрос на снисхождение ,което законодателството позволява.Конкретно за Стоп ,че не си спрял,но не си и карал бързо-мисля че ако нарушението ти е било драстично,веднага щяха да те подгонят на буркан и след като те спрат -проверки за алкохол,дрога и тем подобни.
Основния ти проблем е че си направил две малки нарушения в близък период от време и ако са те снимали ясно -за назидание може да си понесеш санкция и за двете поотделно.
Така че и да гадаем ,всичко е въпрос на грубо казано на "какъв кеф" ще са санкциониращите.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12832
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 06 сеп 2016 8:30


hvp800 написа:Нищо притеснително не прочетох и при двете ситуации! И шанса за честитка е точно 0 :)

Точно, освен това реалната ти скорост е била под 60км/ч.


Потребителски аватар
ел.техника
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 18 май 2012 16:23
Автомобил: GOLF4 TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Северозападна BG

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот ел.техника » Вто 06 сеп 2016 8:37


За първото може и да се отървеш без снимка,но за второто е трябвало да ти смъкнат кожата от гърба.Заради не спиране на СТОП всеки ден умират невинни хора... :thumb_downhttp://www.blitz.bg/news/article/442811


tishobg
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 06 сеп 2016 2:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот tishobg » Вто 06 сеп 2016 12:09


Относно СТОП, има видимост на 500м нагоре . Минаването му без спиране в 1:40 вечерта наистина не предизвиква опасност. Когато има движение абсолютно винаги спазвам това правило.
Булевардът е най-главния във Варна, бул. Княз Борис 1 . Случката се случи до спирка Спортна зала. Нормалната скорост е 80км/ч от всеки един шофьор. Точно малко по-нагоре ме задминаха с 100+км/ч. Това не ме оправдава , разбира се.
Беше доста неприятна вечер, и немаркирана кола ме спря за проверка , защото бяхме спрели на една стоянка, известна с употреба на незаконни удоволствия.

Наясно съм , че съм си направил нарушенията и ще си платя , ако дойде, но попитах, защото реално и двете ми нарушения бяха никого застрашаващи. Всеки кара по нощите доста над ограничението, всички знаем това. С кола 150к.с. доста лесно се отплесвам със скоростта.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот Rat Fink » Сря 07 сеп 2016 8:28


В такъв случай вземи си кола 60 к.с. да не се отплеснеш у някое дете докато си пресича на зебричката вечерта.
Всеки прави понякога нарушения, но самосъзнанието е важно и да може да се контролираш - викаш празна улицата - да ама в тая тъмница може да изскочат деца, пияни хора и т.н. отвсякъде. И това, че всички карат с по 40-60 км над ограничението - то от матряла - може да се бориш за по-добър свят, а може и да си караш с другите. :flag_bulgaria


Liminat
Мнения: 426
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот Liminat » Сря 07 сеп 2016 19:18


Край Спортна зала никъде няма улица, по която скоростта да е 80 км/ч.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот Svetlix » Сря 07 сеп 2016 20:28


За никоя от ситуациите няма да получиш нищо. Но бъди по-внимателен и спазвай знаците!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот инжектопляктор » Сря 07 сеп 2016 20:29


tishobg написа:С кола 150к.с. доста лесно се отплесвам със скоростта.

ХА-ХА.


tishobg
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 06 сеп 2016 2:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот tishobg » Сря 07 сеп 2016 20:37


Има лек наклон. Поддържам леко натиснат педала на 5-та за по-икономично каране. Понякога се качват 5-10км/ч ,в зависимост от терена. Оттогава си карам съвсем различно, стреснах се достатъчно. 4-та и 45-50км/ч ми дава същия разход.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот Strosner » Сря 07 сеп 2016 21:03


Не се коркай, едва ли ще ти пратят нещо, нарушенията ти са нищожни! Минавал съм със 70 край пост на КАТ, без изобщо да реагират, имаха всичко - радар и прочие! Всичко трябва да се преценява, според ситуацията, нерядко, бавната скорост е по-голяма предпоставка за произшествия, отколкото леко превишената, всеки знае защо!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот gergeto » Сря 07 сеп 2016 22:00


За стопа да не изкарваме човека "по-черен от дявола".Айде всеки да сложи ръка на сърце и да каже не му ли се е случвало поне веднъж да премине на знак Стоп в собствения си град,който му е познат наизуст,посред нощите,когато няма грам движение и това се вижда оттдалеч-без да спре,въпреки знака?
Към автора,това :"Карам кола 150 коня и се улисах...." ,не те оправдава,дори на празен път.
Щом си седнал зад волана -отговорността си е твоя,независимо дали колата ти е 50,150 или повече к.с. Имай впредвид че отскоро е научно доказано и прието в цял свят че макс. скорост с която би ударил пешеходец и шанса му да оцелее и да се оттърве с най-малко наранявания е .....30км/ч. За 150 коньова кола тая скорост не я хваща и километража,ама ...



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта