Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот maxpayne » Сря 19 яну 2011 12:41


Моето мнение е, че няма смисъл да се занимаваш да обжалваш, ще загубиш много време, някакив пари, проблеми с работодател, а положителен за теб резултат в този конкретно случай не мисля, че ще има. В крайна сметка наистина си спрял там, нали? Радвай се, че си минал с 100лв, че някои го ядяха с по 200. И повече не спирай на "зелено":-)




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот vasstop » Сря 19 яну 2011 12:46


nosex написа:Струва ли въобще да хабя време, пари и нерви за тия 100 лв.? Ето това е въпросът, който ме човърка.
Струва си. Можеш да обжалваш и документално и да пратиш жалбата по пощата, без това да те задължава да ходиш на място.


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот icemans » Сря 19 яну 2011 18:51


icemans написа:И аз имам едно питане - Чета на няколко места, че са приели закон според който КАТ вече няма да отнема книжки при превишаване на скорост а само когато това стане системно. Някой наясно ли е дали това нещо е влязло и ако "ДА" с кой закон. Предстои ми издаване на НП за превишена скорост :oops:

Днес чета, че са го гласували това. Какво означава и кога ще влезе в сила? Някой има ли идея?


naydenov23
Мнения: 139
Регистриран на: Пон 18 окт 2010 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот naydenov23 » Сря 19 яну 2011 18:56


Като излезе ДВ в петък ще видим ;)


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот filipov » Сря 19 яну 2011 21:17


Бих искал да попитам дали може да се обжалва акт направен за говорене по GSM. Санкцията който казаха полицайте е 50лв и 8т.
Тъпото е, че в момента на говорене според тях колата беше в спряло положение и в ръката си държах нещо. В тъмнината /19.00 часа/ незнам как са установили, че е телефон и е говорено по него. Всичко това съм описал във възражението към акта, но може ли да се обжалва ако това възражение не го приемат в полицията?


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Сря 19 яну 2011 21:26


въобще се чудя с какъв акъл си ходил да си го вземеш?? тоя кмет да си го завре в г... това НП


Потребителски аватар
disela
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот disela » Сря 19 яну 2011 23:18


Здравейте, в неделя ми писаха фиш, за без колан, опитах да платя онлайн, пише ми, че "Не е намерен фиш с този номер, серия и сума " http://fish.mvr.bg/

Та питането ми е, някой ползвал ли я е тази система за онлайн разплащане? Утре мисля да хода в банката да направя превод, но ме притеснява, да не е станала някаква грешка, та не ми намира фиша и да стане акт..


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот hooligans » Сря 19 яну 2011 23:23


disela написа:Здравейте, в неделя ми писаха фиш, за без колан, опитах да платя онлайн, пише ми, че "Не е намерен фиш с този номер, серия и сума " http://fish.mvr.bg/

Та питането ми е, някой ползвал ли я е тази система за онлайн разплащане? Утре мисля да хода в банката да направя превод, но ме притеснява, да не е станала някаква грешка, та не ми намира фиша и да стане акт..


На мен ми писаха преди време фиш за телефон и си го платих през epay и нямах проблем...


Потребителски аватар
disela
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот disela » Чет 20 яну 2011 16:59


hooligans написа:
disela написа:


На мен ми писаха преди време фиш за телефон и си го платих през epay и нямах проблем...


Оказа се, че услугата е активна само за София-град..


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот nosex » Пет 21 яну 2011 20:36


nosex написа:...Струва ли въобще да хабя време, пари и нерви за тия 100 лв.? Ето това е въпросът, който ме човърка.

Платих го... майната му да сме живи и здрави! :oops:


plamen_1607
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 10 фев 2010 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот plamen_1607 » Пет 28 яну 2011 21:53


plamen_1607 написа:Здравейте, колеги извинявам се предварително ако съм пропуснал някъде да пише това което искам да попитам, но 44 страници към темата не са малко :lol: . Та имам акт за 101 при максимално допустима скорост 50(тоест градско). Постановлението е 3 месеца лишаване, 250лв и 12 точки, все още се мъчат да ми го връчат :lol: :lol: :lol: . Обжалвах, но загубих. Докато течеше обжалването си извадих нова книжка, защото добавих категория. Интересното е че имам талон за новата книжка, а гореспоменатият акт е на старата книжка и в КАТ ми е стария талон. след 20-на дена изтичат 6 месеца от излизането на съдебното решение. Няколко пъти са ме търсили господата от КАТ вкъщи, но аз живея в чужбина :lol: . Та въпроса ми е какво ще стане, когато се прибера лятото и да кажем не си платя акта. Другото което ми се върти в главата е да си сменя българската книжка с холандска, защото живея в Холандия и имам право да го направя, но тогата нямам идея какво ще стане с този акт и да не вземат да ми приберат книжката и да стана Джони пешеходеца. Благодаря предварително за отговорите :) :) :)


Здравейте,

Преди време написах горния пост. Тогава и адвокат ме посъветва щом съм извън България не е проблем да не си давам книжката и 9 месеца след излизане на съдебното решение лишаването отпада, остават само точките и глобата. Вчера са ме търсили отново в нас да ми връчат наказателното и са казали, че появя ли се по границите ще ме задържат. Та бих искал да попитам чували ли сте за това което ми каза адвоката ми тогава и има ли вариант да не си давам книжката, акта е съставен на 01.06.2009 съдебното решение е излязло на 19.10.2009. Благодаря предварително. :)


Потребителски аватар
zagorql
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 23 апр 2008 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Въпрос за наказателно постановление

Мнениеот zagorql » Пон 31 яну 2011 10:17


Здраавейте колеги ,работата е там че преди време ми писаха акт с доста нарушения които са :
1:говора по гсм
2:без предпазен колан
3:без поставена регистрационна табела на определеното за това място (нямах предна броня и бях поставил номера си ясно на предния прозорец)
4:неспира на ясно подадена стоп палка

и глобите ми са както следва.
1:50лв
2:50лв
3:200лв и 6 месеца лишаване
4:200лв и 6 месеца лишаване
въпроса ми е ако реша да обжалвам имам ли някъкъв шанс да спечеля , не ми е толкова за глобите знам е сам нарушил закона,но да ми вземат книжката за 1 година ми се вижда малко нереално про положение че на 1 приятел бащаму катострофира с 2.7промила алкохол и наказанието му е 300 лв и 1год лишаване
кажете си мнението какво да правя.че е кофти без книжка.


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Въпрос за наказателно постановление

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Пон 31 яну 2011 10:32


консултирай се с адвокат по административни нарушения

ако е имало други коли около теб при подаване на палката може да се спори до колко ясна е била, за говоренето по телефон и колана ти трябва свидетел, за номера - ако е нямало кдъе да го поставиш би тр. да отпадне


Bobkata6706
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 30 дек 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот Bobkata6706 » Пон 31 яну 2011 17:10


xalerrelax написа:Малко да изровя темата имам 3 въпроса.
Трябва ли възражението към съставен акт да има входящ номер(вписан при моето подаване)?
Трябва ли да е написан на ръка или може разпечатан?
В свободен текст ли е или е с образец(до колкото рових явно е в свободен текст)
Благодаря.


Колега да кажа за теб и ако някой друг се интересува случайно. Предполагам имаш предвид възражение към наказателно постановление. Свободен е текста, но на мен не ми се занимаваше и станах член на тези срещу КАТ дето те дебнат и на входа и те ми написаха възраженията за 2-3 часа. Отиваш там не си спомням на кое гише, деловодство, опашка няма и жената е доста вежлива. Като си дадеш там не си спомням, май в 2 екземпляра жалбата и НП-то, тя ти издава номерчето (едно картонче) и ти го защипва за НП-то и така си караш до призовката. Все още не ми е дошла призовка, но трябва да им я занеса пак на същите за да отиде адвокат.

На страницата на БАС има разни примерни жалби и така горе-долу по памет, не мисля, че мойта беше кой знае колко различна. Предстои да видим дали са тотални шарлатани ... :)


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за наказателно постановление

Мнениеот mely » Пон 31 яну 2011 20:29


Хората където си чел че са обжалвали са имали основание затова.А сега ти изложи твоето за да ти дадем конкретен отговор.Ама като гледам единствено на 3 -тото може би ще намериш смислено ,но казвам -може би.Дано не съм прав.
Давай ,ама като знам как се "толерират"нарушунията/само да не стане накрая че си и пил/ в този форум......



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта