Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот vasstop » Пон 10 яну 2011 15:47


daniel_gpower написа:Здравейте! Ноември месец ме спряха полицайте написаха ми акт. След 20 дена ми изезе НП и решението е 6 месеца лишаване, 300 лева глоба и 10 точки. Както си е по закон обжалвах в 7 дневен срок към съда чрез кат и до ден днешен няма нищо. По-запознатите нека кажат кога долу горе да чакам и доколкото съм запознат наказанието лишаване тече от времето от когато е взета книжката, а не от излизанете на НП.
Точно така - наказанието започва да тече от момента на изземване на СУМПС, а не от момента на издаването на НП.
Принципно трябва да ти изземат СУМПС и да ти връчат НП, но ако обжалваш ти връщат СУМПС, докато тече процедурата. А кога ще бъде насрочено дело - само съдът знае... :roll: ако въобще е стигнало до тях.




Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот LILO&STICH » Пон 10 яну 2011 15:59


а някой знае ли какви са наказанията за напускане на ПТП-о ?
Наложи се да го гоня и да му обяснявам/показвам какво е направил.
Реши,че не му дреме и си тръгна :twisted:
Викнах си кат и мобилните по каско.Имам си всичко,ама ми е интересно,като го намерят ,какво го очаква mhihi


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот bobocamaro » Пон 10 яну 2011 19:04


LILO&STICH написа: какво го очаква mhihi

Нищо страшно mhihi , ако го намерят, или реши да отиде сам: водят го в "сепарето", срещу парадния вход. Там има един майор, любезно ще му поиска полица-гражданска, ще му състави акт по два члена за около 150 лева, точки няколко, един месец без книжка. Няма да го таксуват "употребил". Та така, горе долу. Зависи от фактическата обстановка, виновен ли е, рапортувал ли си номера му. Добре си го наредил mhihi


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот LILO&STICH » Пон 10 яну 2011 19:09


bobocamaro написа:
LILO&STICH написа: какво го очаква mhihi

Нищо страшно mhihi , ако го намерят, или реши да отиде сам: водят го в "сепарето", срещу парадния вход. Там има един майор, любезно ще му поиска полица-гражданска, ще му състави акт по два члена за около 150 лева, точки няколко, един месец без книжка. Няма да го таксуват "употребил". Та така, горе долу. Зависи от фактическата обстановка, виновен ли е, рапортувал ли си номера му. Добре си го наредил mhihi

да.Дал съм всичко на полицаите.Даже му се зарадваха.Веднага почнаха издирването mhihi
Интересно ми е,ако се окаже,че ги няма те неща.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот xalerrelax » Пон 10 яну 2011 20:51


Малко да изровя темата имам 3 въпроса.
Трябва ли възражението към съставен акт да има входящ номер(вписан при моето подаване)?
Трябва ли да е написан на ръка или може разпечатан?
В свободен текст ли е или е с образец(до колкото рових явно е в свободен текст)
Благодаря.


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот nosex » Вто 11 яну 2011 20:20


Добра вечер, тия измекяри па ме зачесаха. :banghead:
Тоя път, кмета на СО Район "Триадица", да му береш лайката :evil:
Получих покана за явяване в район Триадица, за връчване на наказателно постановление, въз основа на установено административно нарушение от 11.02.2010 :shock :shock :shock
Извъобще, ама грам нямам нищо общо с община Триадица... :shock
Тия п%$#%#ли са си @$#^%$^$%&$%Т$##@ майката!!!
Как да се сетя какво съм правил преди 1 година, по дяволите?
Как по дяволите да знам, за какво се явявам, какво съм съгрешил и пр.?
Търсих в Интернет информация за номера на това постановление и нищо не мога да намеря :roll:
Трябва да се ява след седмица на Алабин 54, ет.2, ст. 211 - какво връчват там, тия плужеци ньедни?!?
Плащането ставало в Общинска банка, да им го НАобщиниш на всичките :banghead: :banghead: :banghead:
Не е в Сибанк... :roll:
Пише, че при отказ, глобата ще бъде събрана ч/з Агенцията за държавни вземания :roll:
Някой колега получавал ли е подобно нещо и за какво става въпрос евентуално? Какво да очаквам?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот hooligans » Сря 12 яну 2011 11:02


паркиране върху тротоар или тревна площ в района на община Триадица


Потребителски аватар
snoopgod
Мнения: 670
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот snoopgod » Сря 12 яну 2011 15:01


и паяци плъзнаха яко из община седика :roll:


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот didkoltd » Пон 17 яну 2011 2:41


Някой може ли да каже кой член урежда въпросите с шумозаглушителните устройства на автомобила?Къде са описани нормите и начина на измерване нивото на шума на тази система по време на случайна проверка на катаджии?Благодаря предварително! :beer


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот nosex » Вто 18 яну 2011 18:01


nosex написа:...Какво да очаквам?

100лв. за паркиране в тревна площ до ПИБ на бул. България и Д. Несторов. :screwy :Mr Green Fun
Въз основа на констатираното нарушение от 11.02.2010, ми се съставя наказателно постановление от 22.11.2010, за което получавам покана с дата 05.01.2011, да отида и да ми го връчат днес - 18.01.2011.

Дотук добре, ама в наказателното постановление е записан ДК номер на колата - СА....ВР. Интересното е, че на мястото на многоточието, цифрите са изписани с натиснат Shift, като не е използван Num Lock-a на клавиатурата. Получава се нещо от сорта СА!%$#ВР - смял съм се с глас. mhihi :063:
Чудя се, дали да обжалвам или да си платя и да пия една студена бира, ще го мисля - имам 7 дни :roll:
Сега ще видя, кога ме дига паяка пред банката, защото тогава плащах и за вдигане и за 8 часа престой, че и фиш ми писаха общинарите на място и го платих в "Паркинги и гаражи" срещу пазара Иван Вазов, a май става въпрос за същия ден. :screwy

To be continued :screwy


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот bobocamaro » Вто 18 яну 2011 18:25


nosex написа:Получава се нещо от сорта СА!%$#ВР - смял съм се с глас. mhihi :063:
Чудя се, дали да обжалвам

Да, ако наистина така е объркан номера. По тоя начин изписан може да е бил всеки друг с такава кола.


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот nosex » Вто 18 яну 2011 20:21


bobocamaro написа:Да, ако наистина така е объркан номера. По тоя начин изписан може да е бил всеки друг с такава кола.


Няма 6-5 :wink:
Гърбът не съм го снимал, там, където стои подписа ми и датата на връчване.
Изображение


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот bobocamaro » Вто 18 яну 2011 20:56


Ами това му беше на тоя акт. Странно изписан номер, цвят неупоменат, модел неупоменат. Обжалвай го в срок на тея основания, пък ще видим.
От друга страна, набирайки тея символи като цифри в търсачката на форума.... :roll:
Излиза някакъв Фолксваген, ма пак не е твоя. mhihi


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот nosex » Вто 18 яну 2011 21:42


Мерси за коментара и подкрепата, bobo :beer
Като се замисля, обаче (замисляйки се се убеждавам, че съм на кота нула в тази ситуация) монетата в конкретния случай има не две а три, че може и повече страни :roll:
От една страна ми съставят наказателно постановление, срещу мен (физическо лице) извършено с определена вещ, в случая кофторо, която вещ обаче е с несъществуващ ДК номер, като той във въпросното постановление. Тук, в този случай, аз съм виновното лице, защото съм извършил нарушение с тази моя вещ.
От друга страна, ако бях примерно юридическо лице, притежаващ, но не управляващ вещта по време на установяване на нарушението, пак аз като собственик на тази вещ, щях да го ям... Надявам се, че разсъждавам правилно.
От трета страна - явно, че освен с вдигането от Паркинги и гаражи през въпросния 11 Февруари 2010 (струващо ми към 60лв.), го изяждам и с това постановление от Община Триадица. Мисля си и се чудя, защо по дяволите, тогава не съм получил акт от общинарчетата, въз основа на който да ми бъде съставено сегашното постановление?
Защо ме пускат да си тръгна от Паркинги и гаражи, без да ми връчат такъв или подобен документ, чрез който да ме предупредят, че ще бъда санкциониран в бъдеще?
Защо... (ще кажете - "защото така", и може би ще сте прави)

И т.н. и т.н.

Жалко, че жената е изхвърлила въпросните квитанции с касови бонове от въпросната дата, издадени от Паркинги и гаражи.
Пазете си такива документи, хора!

Работодателят ми със сигурност няма да ми даде отпуск (платен), за да се занимавам с обжалвания и простотии. Особено пък в тежки времена, като днешните (по-скоро ще ми посочи вратата). От друга страна 100 лв. са си 100 леФа - това е.
Струва ли въобще да хабя време, пари и нерви за тия 100 лв.? Ето това е въпросът, който ме човърка.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот bobocamaro » Вто 18 яну 2011 22:00


Плащаш тая смрад и им пожелаваш да си купят тамян.
Обжалваш я, и както сам каза ще си докараш беля в работата. Но пък ще отпадне.
Заеб*ваш я да изсъхне две години и се правиш на луд.
При последния вариант: внасяй си данък мпс, данък имот и целата смрад за общината по банков път.
Да, набутваш се такса превод, но по гишетата няма да ти мрънкат за това неплатено постановление.
Как да ти кажа да избереш? Аз съм играл криеницата...на мой гъз. Твоя е твой. :beer



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта