Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 24 Апр 2014 23:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1915 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 128  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Нед 19 Дек 2010 15:58 

Местожителство: Асеновград/ Пловдив
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.8mi ABS 1992
passatdriver написа:
след 6 месеца ходене по мъките излезе и решението на акта който обжалвах а ето го и него http://picaria1.hit.bg/11.2010/D25/0070 ... 6a1210.htm :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown

Браво, похвално, че си се занимал, а не си си затворил очите и бръкнал в кесията... само защото органите на реда по презюмпция са прави!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Нед 19 Дек 2010 17:20 
Аватар

Местожителство: Chicago, Illinois
Колеги имам един тъп въпрос (може би).
На магистрала възможно ли е полицаи да пускат радарите си или камери ако имат в двете посоки на движението тъй като са само в едната в аварийната лента спрели срещу движението? :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Сря 22 Дек 2010 12:35 
Аватар

Местожителство: Варна
Golfer_pz написа:
...

Питах свако ми, той е полицай, каза че не пускат щото имат само един радар на всеки патрул, неможе да вземат два.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Сря 22 Дек 2010 22:47 
Аватар

Местожителство: Chicago, Illinois
Disturbed написа:
Golfer_pz написа:
...

Питах свако ми, той е полицай, каза че не пускат щото имат само един радар на всеки патрул, неможе да вземат два.

Мерси колега за информацията :wink: :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Чет 30 Дек 2010 16:18 

Местожителство: Sofia
Колеги,

Моля Ви поне да ме насочите:
Писаха ми акт за над 30км превишена скорост Март 2009 година. Бях по чужбина и сега се чудя какво да правя- да ходя ли в КАТ да не ходя ли?

Мерси предварително!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Чет 30 Дек 2010 16:25 
Предупреждение за вечен БАН
Аватар

Местожителство: Казанлък/София
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Талона ти,предполагам е там,така че отивай,че може и да е станал двойно.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Чет 30 Дек 2010 16:42 
Аватар

Местожителство: Varna
feikot написа:
Талона ти,предполагам е там,така че отивай,че може и да е станал двойно.

четворно е станало! направо 10торно..
в/у глоби не се дължат лихви, запомнете го веднъж завинаги т'ва просто правило.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Чет 30 Дек 2010 17:39 
Аватар

Местожителство: Елин Пелин
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Bobkata6706 написа:
Колеги,

Моля Ви поне да ме насочите:
Писаха ми акт за над 30км превишена скорост Март 2009 година. Бях по чужбина и сега се чудя какво да правя- да ходя ли в КАТ да не ходя ли?

Мерси предварително!!

Ходи да си вземеш талона, и не приемай никакво наказателно постановление, защото е минала давноста както на нарушението така и на акта. То е трябвало до 6 месеца да ти се връчи НП, така че отиваш взимаш си талона и си свиркаш. :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Чет 30 Дек 2010 19:10 

Евала. Е това е форум, как пък веднага се намери някой да помогне! :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Вто 04 Яну 2011 9:43 

Да ама не. Днес бях в КАТ сутринта, казаха ми, че такова нещо (изтичане на давността на акта ми) нямало..

Сега се чудя дали да не използвам БАС? Някой да знае нещо за тях?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Вто 04 Яну 2011 10:05 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Акта има давност (3-4 години мисля че беше)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Вто 04 Яну 2011 10:11 
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Аватар

Автомобил: VWGolf GTsport
Двигател: 2.0TDI 170 DSG
Остави ги тези БАС. Само търсят начин да си набират безпричинно членове.
Закон за административните нарушения и наказания написа:
Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:

а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;

в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.

(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.

(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.

(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането й в срока по ал. 1 е образувано изпълнително производство. Това се отнася и за висящите дела, давността по които не е изтекла до влизането на тази алинея в сила.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Вто 04 Яну 2011 10:15 
Аватар

Местожителство: Силистра
Колеги писаха ми глоба,от 15 еуро в Дуселдорф-за закаснение на плащане за синя зона,тогава имах адресна регистрация в германив,а буса беше с бг регистрация и не беше вписан в рецистрите там,като тръгвах насам се отписах от там и така си дойдох,дали ще дойде в бг?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Вто 04 Яну 2011 10:16 
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Аватар

Автомобил: VWGolf GTsport
Двигател: 2.0TDI 170 DSG
Едва ли.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Вто 04 Яну 2011 16:24 

Добрине,

Виждам го това и точно това е причината да отида до КАТ спокойно.

Да, ама на гишето служителката ми намери НП-то, каза такова нещо няма и искаше да ми вземе книжката. Казах и, че ще обжалвам и ми я върна заедно с него като написа 7 дни... сега си нямам идея какво да правя, законно ли е това, което е направила?

На самото НП си пише, че се е случило незнам си кога и че съм го взел днес.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1915 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 128  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа