Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 01 Ное 2014 11:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1952 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 131  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие:  Публикувано на: Нед 23 Сеп 2007 8:00 
Аватар

Местожителство: София
Huizel написа:
Добре де,аз имам акт за превишена и утре трябва да отида да си взема наказателното постановление,150 лева ми е глобата и 1 месец без книжка,ако не си платя глобата какво ще стане,оставам с книжка ли? А ако си я платя ,ще ми кажат дай си книжката.Как мога да си продължа акта,евентуално след като не съм го обжалвал навреме.Дайте акъл някакъв :roll:

Аз имам същия акт за 46 отгоре, но при мен е различно че не им дадох синия талон - бях го забравил... Интересно ми е какво могат да ми направят :?: :?: :?:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 09 Окт 2007 1:04 
Аватар

Местожителство: Пловдив
И аз имам същия за 32км. в час над допустимото и то от 21 август.Аз сам ли трябва да отида да проверя за НП в кат? Аз си мислех,че трябва да ми пратят нещо по пощата....и си карам така с акта вече почти два месеца. :shock И на мен ще ми взимат книжката за 1 месец.... :(

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пон 15 Окт 2007 10:02 
Аватар

Местожителство: Плевен
Автомобил: A4
Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

В Плевенския КАТ има инструкция:
При подновяване на свидетелство за управление е необходима да носите
1/документ от НАП за платени глоби преди 31.12.2005г.
2/ банково бордеро за платени глоби след 01.01.2006г.
Къде отива давностния срок???
Как да процедираме в този случай?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пон 15 Окт 2007 10:07 
Аватар

Автомобил: KIA Carnival
Двигател: 2.9 CRDI
K22 написа:

не знам и аз това се чудя, имам колеги, които имаха нови актове за плащане и като им искаха да плащат стари глоби им бяха казали за 5-годишна давност, което май беше по друг закон, а не по ЗАНН....
но може би и това е по вътрешна инструкция, както действат повечето Държавни учреждения в България при пълно несъобразяване със закона :evil:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пон 15 Окт 2007 10:51 
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Аватар

Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
K22 написа:

Взимаш документ от НАП за изтекла давност на глобите при наличие на такива... демек че са изтекли по чл.82 ...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 17 Окт 2007 21:41 
Аватар

Местожителство: Бургас
Не се карайте момчета, имам за миналата година около 30 акта, и ще чакам да им изтече давноста 2008 година. Изгубих си документите октомври 2006 и не съм си изкарал книжка. Имам да давам 32 точки, т.е. взели са ми 39, не са стигнали и съм на -32. За 10000000 път повтарям не съм против правилата, а напротив.
Трябва някаде на някава екселска таблица да излиза името ми и колко точки имам към настоящия момент и като станат нула, сутринта в 06:00. някакъв си полицай да ми звънне на врата и да ми поиска книжката, а като го попитам защо, той да ми каже ти си знаеш.
Ще изтърпя 6 месеца без книжка и повече никога няма да си позволя да карам с 240 на магистралата и да ме хванат с 198 км/ч., защото взимат по 20 точки и 200 кинта глоба / по време на нарушението, сега май повече взимат/.
Край на цитата

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 30 Окт 2007 15:44 
Аватар

Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL 1999
Winner25 написа:
Huizel написа:
Добре де,аз имам акт за превишена и утре трябва да отида да си взема наказателното постановление,150 лева ми е глобата и 1 месец без книжка,ако не си платя глобата какво ще стане,оставам с книжка ли? А ако си я платя ,ще ми кажат дай си книжката.Как мога да си продължа акта,евентуално след като не съм го обжалвал навреме.Дайте акъл някакъв :roll:

На мене ми написаха същия акт. И понеже ме снимаха с камера, реших че е безмислено да се занимавам с обжалвания. Ако ти е пристигнало НП в кат отиваш даваш си книжката и след 1месец може да си я вземеш, но искат да им покажеш платежно нареждане че си платил глобата. Единствения начин да ти върнат книжката предварително е да обжалваш наказателното постановление.

Колега, понеже ситуацията при мен ще е такава, в смисъл ще обжалвам със сигурност акт за 150 лева и 1 месец без книжка/ което е убийство за мен по отношение на работата ми :evil: /, мислиш ли, че ако закона е на моя страна и съдът се произнесе в моя полза, това ще се случи до 1 месец, в смисъл имаш ли някакви наблюдения от практика?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 30 Окт 2007 15:57 
Аватар

пак са го измислили като изтече валидността на книжката отивоаш в КАТ да си подмениш книжката и веднага на гишето обратно в банката да си платиш старите актове и обратно в КАТ с бележките така на един приятел-отива и му казват че има глоба от 2000г докато не я плати няма книжка

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 31 Окт 2007 10:21 
Аватар

Местожителство: БУРГАС
За истичане на валидноста на книжка каква ще е санкцията ,що съм си мислил че е 10 г тя била 5 :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 31 Окт 2007 10:27 
Аватар

за валидност на книжка нищо не могат да ти направят все едно не си си подновил междун паспорт - не си имал пари и се измъкваш никои не може да те задължи да ги подмениш навреме

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Актове, давности закони - разяснения Публикувано на: Нед 18 Ное 2007 19:05 
Темерут
Аватар

wili98 написа:
проблема тук, е НП може да е съставено но да не е придвижено до вас..в този случай не знам кой закон се гледа!!! 'двокатите да кажат

Айде в тая връзка да попитам за моя случай:
Писаха ми акт на 28.04.2007 за превишена скорост в Дупница, когато бях зад камион и не са засякли мен. Писах възражение в акта, а после изпратих и писмо по-пощата с възражение до наюалник КАТ Дупница. Веднага след това заминах за чужбина и се прибрах съвсем скоро. Несъм получил нищо по пощата във връзка с обжалването, а по разбираеми причини случая съвсем го занемарих. Та въпроса ми е какво мога да направя сега? Нямало ме е толкова време и несъм имал възможност да доизпълня процедурата по обжалване(каквато и да е тя).
Най-вероятно в КАТ има НП, но не ми е връчено вече близо 7 месеца. Ако искам да обжалвам него ще имам ли право? Две години ли трябва да минат за да падне това НП по давност? Имам американска книжка, но тя ми дава право да карам само 3 месеца след влизането ми в БГ.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пон 19 Ное 2007 9:43 
Аватар

ти си заплетен случай :twisted: За да ти върнат талончето трябва сам да си търсиш НП.След като го получиш текат 7 дни за обжалване...А това че си карал 7месеца с акт , си е друга бира...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пон 19 Ное 2007 15:17 
Темерут
Аватар

K22 написа:
ти си заплетен случай :twisted: ...

и психолозите така казват та го знам ... :lol:
...ама какво да правя незнам :roll:
неискам да престъпвам закона, а и тогава(когато ми писа акта) не го направих :?
просто искам да видя дали има дупка, в която да се шмугна(става дума за закона :lol: )
най-ме е яд, че вече немога да обжалвам самия акт, а само наказанието :roll:
каква е процедурата при обжалване на акта, след като съм писал писмо на шефа на кат не би ли трябвало да ми пратят поне отказ ?
знам, че има правно-културни та нека помогнат :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пон 19 Ное 2007 15:36 
Аватар

Ами провери , анулирането на акта, или отказът за анулиране-под формата на Наказателно постановление ти е изпратен в твоя КАТ, сигурно още преди 6 месеца :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: акт Публикувано на: Съб 24 Ное 2007 10:48 
Аватар

Местожителство: София/Плевен
Пичове само да питам че станах луд имам акт за винетка писан на магистрала хемус водя се в кат Плевен два пъти си ходя специално за акта и не е дошъл сега интересното :акта изтече и оня на гишето ми вика че не удължавали актове??????да съм си карал спокойно ??? имали си няква заповед и не удължават а талона ми не е дошъл още а тука в София голям зор да ми пишат нов акт та се да ги черпа деби и клошарите

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1952 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 131  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа