Шпилки за главини на Т3

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
arise above
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 05 мар 2011 0:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот arise above » Съб 12 мар 2011 21:58


chato написа:Аз цъм с по-дълги шпилки,които ми направи един стругар.
Нямам никакви проблеми.

Имаш ли някакви координати на този стругар защото на две места ми отказаха.
Единия стругар вика "жена ми има рожден ден " а другия "нямам такъв високоякостен материал :drinking: "
Иначе обиколих всички места където би трябвало да могат да се купят правилните шпилки но без успех.




Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот chato » Пон 14 мар 2011 9:42


arise above написа:
chato написа:Аз цъм с по-дълги шпилки,които ми направи един стругар.
Нямам никакви проблеми.

Имаш ли някакви координати на този стругар защото на две места ми отказаха.
Единия стругар вика "жена ми има рожден ден " а другия "нямам такъв високоякостен материал :drinking: "
Иначе обиколих всички места където би трябвало да могат да се купят правилните шпилки но без успех.


Намира се в Княжево,срещу входа на 26-то училище(при бившия с-з Лада/Жигула).Майстора се казва Кольо-бай Кольо :D .

п.п.Извинявай за закъснелият отговор,дано да съм ти полезен.
Успех.


Потребителски аватар
arise above
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 05 мар 2011 0:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот arise above » Вто 15 мар 2011 23:31


Днес взех готовите шпилки от стругарите които ми препоръча мой колега.
Перфектно изработени едно към едно с оригинала. Горещо препоръчвам тези хора за всичко свързано с метални и пласмасови нестандартни детайли.Фирмата се казва "Зефир" и се намира на "Хладилника" срещу спирката на рейсовете. Ако някой му трябват координати ще го свържа.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот PACH » Сря 16 мар 2011 0:21


arise above написа:Днес взех готовите шпилки от стругарите които ми препоръча мой колега.
Перфектно изработени едно към едно с оригинала. Горещо препоръчвам тези хора за всичко свързано с метални и пласмасови нестандартни детайли.Фирмата се казва "Зефир" и се намира на "Хладилника" срещу спирката на рейсовете. Ако някой му трябват координати ще го свържа.


Имам два въпроса, материала от който ги направихте с каква якост е и каква е цената за 10-те бройки.Може и някоя снимка да качиш.


Потребителски аватар
arise above
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 05 мар 2011 0:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот arise above » Сря 16 мар 2011 21:37


Човека ми каза че е подбрал материал подходящ за такова натоварване. Не запомних числото защото не ми говори нищо. Цената за 12 броя излезна 55лв. Изготвиха ги за 24 часа.
Ще се пробвам да пусна и снимки.


Потребителски аватар
arise above
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 05 мар 2011 0:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот arise above » Сря 16 мар 2011 21:49


Изображение
Изображение


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот chato » Чет 17 мар 2011 10:48


Идеални,и моите бяха много добра изработка,с шлиците му-шлици,но профилактично им капнах по една капка с телоподаващото изотзатзе mhihi .


Потребителски аватар
bat_ivo
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 13:17
Автомобил: Polo
Двигател: AFH 1996
Местоположение: софия (панчарево)

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот bat_ivo » Пон 28 мар 2011 21:54


Ами някои да е проверявал в евроболт за въпросните шпилки? :019:


Потребителски аватар
MrDiesel
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 05 юни 2006 19:14
Автомобил: vw t3 Caravelle
Двигател: SUBARU EJ 25 DOHC
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот MrDiesel » Чет 21 апр 2011 6:13


Колеги някой знае ли дължината на оригиналните шпилки и точния диаметър при шлица.


Потребителски аватар
arise above
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 05 мар 2011 0:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот arise above » Чет 21 апр 2011 20:27


Мога да ги измеря утре и да ти пиша. Имам цял комплект оригинални ако ти трябват.


Потребителски аватар
MrDiesel
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 05 юни 2006 19:14
Автомобил: vw t3 Caravelle
Двигател: SUBARU EJ 25 DOHC
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот MrDiesel » Пет 22 апр 2011 5:50


Аз също сложих лети джанти но гайките хващат само на няколко витки и се налага да правя нови,а за да ги измеря трябва да извадя главината.В саита на "евроболт" има такива болтове но имат два размера с диаметър при шлица 14,6 и 15,4 мм и дължина съответно 50 и 55 мм.Благодаря предварително на колегата за размерите.


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Пет 11 май 2012 12:14


MrDiesel написа:Аз също сложих лети джанти но гайките хващат само на няколко витки и се налага да правя нови,а за да ги измеря трябва да извадя главината.В саита на "евроболт" има такива болтове но имат два размера с диаметър при шлица 14,6 и 15,4 мм и дължина съответно 50 и 55 мм.Благодаря предварително на колегата за размерите.

Здравейте , взех от въпросната фирма шпилки , размер при шлица 14,6mm м14 стъпка 1,5 дължина 50мм , паснаха добре с новите стари лети джанти , оригиналната гайка се нави цялата , дори старчат две витки .


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот PACH » Пет 11 май 2012 17:16


Ivailo G. Ivanov написа:
MrDiesel написа:Аз също сложих лети джанти но гайките хващат само на няколко витки и се налага да правя нови,а за да ги измеря трябва да извадя главината.В саита на "евроболт" има такива болтове но имат два размера с диаметър при шлица 14,6 и 15,4 мм и дължина съответно 50 и 55 мм.Благодаря предварително на колегата за размерите.

Здравейте , взех от въпросната фирма шпилки , размер при шлица 14,6mm м14 стъпка 1,5 дължина 50мм , паснаха добре с новите стари лети джанти , оригиналната гайка се нави цялата , дори старчат две витки .


Каква е цената за 10 шпилки ?


eddie75
Мнения: 95
Регистриран на: Пет 26 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот eddie75 » Пет 11 май 2012 18:40


Пичове, за монтьорска, тенекеджийска, ел. работи и други си мълча и чета, обаче за тази тема абсолютно задължително е да се направи със шпилки , като се спазва накатката, коефициентите за стегнатост (т.е. набиването).
Не искам да анализирам другите предложения, но слабите страни са повече от моето предложение. Успех!


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Шпилки за главини на Т3

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Пет 11 май 2012 20:56


DSC02741.JPG
PACH написа:
Ivailo G. Ivanov написа:
MrDiesel написа:Аз също сложих лети джанти но гайките хващат само на няколко витки и се налага да правя нови,а за да ги измеря трябва да извадя главината.В саита на "евроболт" има такива болтове но имат два размера с диаметър при шлица 14,6 и 15,4 мм и дължина съответно 50 и 55 мм.Благодаря предварително на колегата за размерите.

Здравейте , взех от въпросната фирма шпилки , размер при шлица 14,6mm м14 стъпка 1,5 дължина 50мм , паснаха добре с новите стари лети джанти , оригиналната гайка се нави цялата , дори старчат две витки .


Каква е цената за 10 шпилки ?
Здравейте , една шпилка на цена 3 лв , десет шпилки с доставката по еконт 37,5 лв. /,когато написах първите две мнения по въпроса , бях поставил само пете от десете шпилки , но когато поставих и другите пет се оказа ,`че `четери от тях са различни от другите шест .Шесте шпилки имат леко ушерение в началото на шлица което ги законтря добре в отвора но другите четери се наложи леки заварки .



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта