лаптоп или настолен компютър

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот galaboff » Пон 14 дек 2009 8:27


.. И накрая - къде живеете и кога не сте си вкъщи :)

За да съм по темата - лаптопите греят много от прекомерно натоварване - игри и мощни програми. Все пак това голямото нещо е събрано в едно доста по-малко нещо... И охлаждането куца, независимо от марка и модел.
Бих си взел стационарен, ако искам да върша с него каквото ми е кеф без да се притеснявам, отделно смяната на какъвто и да е компонент е МНОГО по-евтина и възможна...




Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот Stoi » Пон 14 дек 2009 8:52


лаптоп за мобилна работа
настолен за домашна работа и други сериозни приложения

P.s Незнам каква е тази мода само за гъзарията да си вземеш лаптоп за домашно ползване :banghead:


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот theultimate » Пон 14 дек 2009 9:55


Ползвам настолен компютър. Защо? Защото за същите пари е 2-3 пъти по мощен, екрана ми е 22", което е немислимо за лаптоп.

Лаптоп си струва само ако наистина трябва да го ползваш навън. Също така ако живееш на квартира/общежитие. За собствено жилище - няма смисъл. Даваш 1000лв+ и имаш нископроизводителна машина с едва 15" екран. Освен това лаптопа ако се счупи и не е гаранционен в повечето случаи заминава за части, защото ремонта му е неизгоден. Настолния компютър се оправя още същия ден с една платка за стотина лева.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот andro_ » Пон 14 дек 2009 19:46


Аз работя през седмицата в един град, през уикенда съм в друг град. В бащинската къща си имам настолен, за квартирата в другио град си взех лаптопче. На мнение съм,че като удобство и цена/качество/производителност е много по-добре човек да си вземе настолен комп. Но пък да взимам 2-ри настолен в моя случай ми се струва неподходящ вариант.
На хората,които нямат комп по принцип и си имат що-годе постоянно жилище бих препоръчал настолна машина.


boi4eto
Мнения: 1518
Регистриран на: Нед 11 мар 2007 12:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Чипровци

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот boi4eto » Вто 15 дек 2009 20:15


По-добро от настолния комппютър няма,обаче ако човек има нужда от повече мобилност лаптопа е перфектен.Имам и двата,но настолния е несравним!


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот theraven » Сря 16 дек 2009 1:43


Всичко зависи от това за какво ще се ползва компютъра. В момента ползвам едно лаптопче, което по нищо не отстъпва по производителност на масовите настолни компютри. Разнасям си го из нас, в университета, в колата често си говори с VAG-COM-а и като цяло удобството е несравнимо. Дисплеят е 17 инчов, което е напълно достатъчно за гледане от около половин метър при стандартна резолюция 1440. Единственото неудобство е, както казаха колегите - че грее на м*дурите :mhihichr:. Ползвам го за документи, изображения и тук таме някоя цъкалка (последно време преродих Старкрафта, даже си го купих оригинален и Battle.NET в момента е мой :mhihichr: ) А най-новите и засукани игри отдавна съм се отказал да ги играя на PC. X-BOX-a няма кво да го бие в това отношение - теглиш, записваш, не се чудиш дали ше ти тръгне на курника, дали няма да иска нови драйвери, кви настройки на видеото да направиш, алиасинги, филтри, сенки, детайли и още и още и още и още....
Имам и един настолен компютър отпреди известно време, на който активно играх и е с все още сравнително добри характеристики, но напоследък го ползвам за експеримент с някоя дистрибуция на *NIX, някое сървърче да пусна ей така за занимавка и тем подобни глупости, от които се итересувам.
Да не говорим и за мястото, което заема настолния кашон - за него трябва да се отдели място за бюро/маса, което, ако си в апартамент понякога може да представлява неудобство.

Абе всичко е според конкретния случай и според ПАРИТЕ


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот theultimate » Сря 16 дек 2009 21:56


Правилния избор попринцип е плазма+конзола+лаптоп. Хем игри, хем голям екран, хем мобилност. Проблема е че е много скъпо, докато хубав компютър+монитор или хубав лаптоп са около 1500лв, но винаги правиш компромис с нещо.


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот skotis » Сря 16 дек 2009 23:24


плазма+конзола+лаптоп
A, взе ми думата :)
Аз съм с лаптоп, не за гъзарията, ами защото събота и неделя си го нося на вилата. Ползата е огромна. Проблемът е в производителността, който се отстранява с пари. Иначе ако не си гейм маниак, лаптоп. Ако ти малее винаги може да си вземеш 22' монитор и да си хем с голям екран, хем с лаптоп. Ееединствения проблем на лаптопите за мен е видеокартата :( Колкото и пари да хвърлиш никога не може да си с карта убиец. Харда малко бави все пак е на 5400 оборота, спрямо 7200 на нормален харддиск. Хубаво е като спре тока и лаптопа си ти работи :banana
Най-добре е и двете по принцип. Ако няма кинти по-добре десктоп, ако има малко повече и не си прекомерно запален по игрите - лаптоп :)


Потребителски аватар
worldcoolesdude_
Мнения: 88
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 1:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот worldcoolesdude_ » Чет 17 дек 2009 3:48


skotis написа:плазма+конзола+лаптоп
A, взе ми думата :)
Аз съм с лаптоп, не за гъзарията, ами защото събота и неделя си го нося на вилата. Ползата е огромна. Проблемът е в производителността, който се отстранява с пари. Иначе ако не си гейм маниак, лаптоп. Ако ти малее винаги може да си вземеш 22' монитор и да си хем с голям екран, хем с лаптоп. Ееединствения проблем на лаптопите за мен е видеокартата :( Колкото и пари да хвърлиш никога не може да си с карта убиец. Харда малко бави все пак е на 5400 оборота, спрямо 7200 на нормален харддиск. Хубаво е като спре тока и лаптопа си ти работи :banana
Най-добре е и двете по принцип. Ако няма кинти по-добре десктоп, ако има малко повече и не си прекомерно запален по игрите - лаптоп :)

Я някои да ме светне откъде намирате толко кинти за нови игри за конзолата постоянно($60кинта при мен, в БГ предполагам пове4е)? Ако има вариант за безплатно сваляне, моля просветлете ме. Бих искал да споделя всеобщото благо. :roll:


Потребителски аватар
Dj_Tiesto
Мнения: 328
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Пловдив и там до Писта Дракон.

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот Dj_Tiesto » Чет 17 дек 2009 4:37


И двете


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот Peteff » Чет 17 дек 2009 5:44


Ползвам и винаги съм ползвал настолен сбирщайн . Жената има лаптоп "ацер" и го ползвам ако ми трябва за работа .


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот skotis » Чет 17 дек 2009 9:50


worldcoolesdude_ написа:
skotis написа:плазма+конзола+лаптоп
A, взе ми думата :)
Аз съм с лаптоп, не за гъзарията, ами защото събота и неделя си го нося на вилата. Ползата е огромна. Проблемът е в производителността, който се отстранява с пари. Иначе ако не си гейм маниак, лаптоп. Ако ти малее винаги може да си вземеш 22' монитор и да си хем с голям екран, хем с лаптоп. Ееединствения проблем на лаптопите за мен е видеокартата :( Колкото и пари да хвърлиш никога не може да си с карта убиец. Харда малко бави все пак е на 5400 оборота, спрямо 7200 на нормален харддиск. Хубаво е като спре тока и лаптопа си ти работи :banana
Най-добре е и двете по принцип. Ако няма кинти по-добре десктоп, ако има малко повече и не си прекомерно запален по игрите - лаптоп :)

Я някои да ме светне откъде намирате толко кинти за нови игри за конзолата постоянно($60кинта при мен, в БГ предполагам пове4е)? Ако има вариант за безплатно сваляне, моля просветлете ме. Бих искал да споделя всеобщото благо. :roll:


Aaa моята конзола е Play Station 2 и игрите са без пари :) Не е кой знае какво, но става за начесване :)


Потребителски аватар
dragnev
Мнения: 308
Регистриран на: Сря 15 апр 2009 16:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pomorie

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот dragnev » Чет 17 дек 2009 9:54


Ползвам Лапточе - HP !


Потребителски аватар
Momot
Мнения: 267
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 9:54
Автомобил: Passat 1.9 tdi
Двигател:
Местоположение: чайна таун

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот Momot » Чет 17 дек 2009 10:00


лаптоп Acer TIMELINE 5810
и 1 настолен


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: лаптоп или настолен компютър

Мнениеот skotis » Чет 17 дек 2009 11:29


То въпроса не е кой какво ползва.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта