Историческият Asus ;( С КЗП Напред и пак греда

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот musura » Сря 28 юли 2010 15:32


Ljubon написа:НР или Compaq, за да си нямаш проблеми.

:screwy :lol

Наясно ли си какъв процен от ХП-тата се чупят през първата година, че даваш такива "мъдри" съвети?




Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот Ljubon » Сря 28 юли 2010 15:55


musura написа:
Ljubon написа:НР или Compaq, за да си нямаш проблеми.

:screwy :lol

Наясно ли си какъв процен от ХП-тата се чупят през първата година, че даваш такива "мъдри" съвети?

Абсолютно! Покрай мен са минали стотици такива, а оплакванията се броят на пръсти! Най-често изгорял LAN по вина на потребителя и дефекти в диска много рядко.

musura, гледам, че се явяваш рекламен агент на ASUS:
musura написа:В БГ и региона Асус за миналата, а мисля и тази година, са с най-много продажби ;) Иначе принципно под здравина разбирам прецента проблеми по време на гаранцията. Примерно при Асус през първата година около 6% от лаптопите им се появява някакъв проблем, за сравнвнив - при HP този процент е над 20 ;) Друг важен елемент е, за колко време реагира сервиза и си получавате лаптопа обратно - ремонтиран или заменен? При Асус с редки изключения това става за около 4-5 работни дни в провинцията и около 2 дни в София. За другите марки не знам, но съм виждал Сони да ходи до Холандия за смяна на клавиатура и ХП да чака за дъно 2 месеца...

Хубаво го хвалиш ASUS, ама реалността е съвсем друга и точно е описана от автора на темата. :beer

Последна промяна от Ljubon на Сря 28 юли 2010 21:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот stefan4o » Сря 28 юли 2010 20:42


Истината при техниката вече е една (изключая хай-енд марките). На каквото попаднеш, всичко е до късмет. Майка ми също си взе Асус лаптоп чистак нов по моя препоръка - досега никога не е правил проблеми. Тя сборно го е ползвала сигурно неповече от 20 часа ама както и да е. Той вече май направи година и нещо, че може и две.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот musura » Чет 29 юли 2010 16:12


Аз защото съм прост и искам да ви набутам за да ви е гадно, за това препоръчвам Асус... не че парите с които ми плащат клиентите са различни... Дали ще им продам Asus, Acer, HP, Dell или нещо друго, все един и същи $$$ печеля.

линк 1

линк 2

За автора на темата- накарай колегите от Русе да ти дадат номера на ремонт на Мост Компютърс, обади се после в София на тел. 02/91823 и искай да те свържат със сервиза. Там обясни за кой номер на ремонт става въпрос и обясни на тях какъв ти е проблема. Реално колегите в Русе играят роля на куриер до Мост и в най-добрия случай правят диагностика на проблема. Вече в София могат да вземат решението да ти заменят дънна платка, харддиск, рам или целия лаптоп и го правят без проблем. Въпроса е дали твоя лаптоп е ходил до София или стои в сервиза в Русе?

Също така тези сини екрани може да ги дава при прегряване на лаптопа. Да не би да го ползваш на място където не може да се охлажда добре? Примерно на мъхеста покривка, легло и т.н.?


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот znainainai » Пет 30 юли 2010 11:32


Преди час ми се обадиха от сервиза най-накрая диагноза: HDD-тоталка
Ще го сменят и си чакам машинката :roll:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот musura » Пет 30 юли 2010 15:36


Радвам се, че евентуално ще има щастлив край ;) Проблема най-вероятно е в това, че диска почва да прави проблеми след като позагрее (примерно 2-3 часа работа), а в сервизите им пускат по едни бързи тестове, за да не се бавят и като мине теста казват, че диска е ОК... ама той не е. Дано да нямаш други ядове с машината.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот znainainai » Пет 30 юли 2010 15:49


musura написа:.....Дано да нямаш други ядове с машината.

От твойта клавиатура на всевишний в монитора :bowdown
Квото стане ако пак се е@е ше ходи на екскурзия от която няма да се върне :twisted:
Затова има гаранция. Чакам да дойде и да видим как ше баца :roll:


Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот jims » Нед 01 авг 2010 20:02


Ljubon написа:...


Стотици какви? HP-та? А колко от другите марки са ти минали през ръцете? И колко HP-та с удължени гаранции са ти минали през ръцете и с какви проблеми?
Питам понеже и аз съм в бранша и постоянно идват за ремонти всякакви лаптопи с най-различни проблеми. Първенците по прегряване и проблеми от прегряване са HP и Toshiba. И как няма...
Пример: Какво липсва на снимката? Моделът е ProBook 4510s
Изображение
Комбинирай с AMD и познай :)
Asus и Acer също имат много проблеми, но в сравнение с HP са си направо слънце. За да не стане сега като реклама ще кажа, че и при тях си има проблеми. Идвали са ми чисто нови неотваряни броики с проблемни хардове.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus?

Мнениеот enigma79 » Нед 01 авг 2010 21:52


jims написа:
Ljubon написа:...


Стотици какви? HP-та? А колко от другите марки са ти минали през ръцете? И колко HP-та с удължени гаранции са ти минали през ръцете и с какви проблеми?
Питам понеже и аз съм в бранша и постоянно идват за ремонти всякакви лаптопи с най-различни проблеми. Първенците по прегряване и проблеми от прегряване са HP и Toshiba. И как няма...
Пример: Какво липсва на снимката? Моделът е ProBook 4510s
Изображение
Комбинирай с AMD и познай :)
Asus и Acer също имат много проблеми, но в сравнение с HP са си направо слънце. За да не стане сега като реклама ще кажа, че и при тях си има проблеми. Идвали са ми чисто нови неотваряни броики с проблемни хардове.

И какво :roll: Айде като намесваш АМД се изказвай по ясно,няма значение марката,дали АМД или ИНТЕЛ.Дай факти,писнами от разбирачи,айде защото АМД и загрява,стари митове и легенди :banghead:


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus? развитие

Мнениеот znainainai » Сря 04 авг 2010 13:24


Днес блудният Asus се завърна със нов HDD (за него ми се обадиха) и нова клавиатура :roll:
За сега бачка ама до кога :hmmmm


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus? Отново ;)

Мнениеот znainainai » Сря 04 авг 2010 19:45


Ай стига не е истина отново син екран за трети път ще го давам за ремонт за една и съща повреда това не означава ли нов?


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus? Отново ;)

Мнениеот vwfena » Сря 04 авг 2010 20:05


znainainai написа:Ай стига не е истина отново син екран за трети път ще го давам за ремонт за една и съща повреда това не означава ли нов?

Влез във Биос-а където е настройката на харда виж дали ИДЕ или САТА.Пнеже по подразбиране е сата а ХР-то не го подържа от време на време самия биос се превкл. на САТА.ОПитай да видиш дали ще се оправи. Мисля че ти го писах оня ден ама май го беше пратил вече на ремонт.Опитай нищо не губиш.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus? Отново ;)

Мнениеот Ljubon » Сря 04 авг 2010 20:19


znainainai написа:Ай стига не е истина отново син екран за трети път ще го давам за ремонт за една и съща повреда това не означава ли нов?

Колега, мъките ти нямат край! Най-вероятно в сервиза са сменяли части напосоки (ако са сменяли изобщо, де), без обаче да стигнат до проблема и да го отстранят. Гледай да ти върнат парите, защото проблемът е повтаряем и вече се ориентирай към друга марка, не вярвай на платените статистики, че Асусите били най-надеждни. Има много прецизни средства за диагностика на лаптопи, които са разработени от производителя, за всеки модел поотделно. Явно в БГ оторизирания сервиз не разполагат с такива. А когато даден сервиз не разполага с диагностични средства, практиката е поне при други фирми да се подмени с такъв, ремонтиран в завода, който е като нов, но без аксесоарите към него. В гаранционната карта само се подменя серийния номер.
Пожелавам ти в най-скоро време да има благоприятна развръзка. Успех!


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus? Отново ;)

Мнениеот nikson85 » Сря 04 авг 2010 20:50


При мене този екран се появява и понякога се рестартирва сам , понякога не. Имам не мако проблеми особенно сутрин когато загрява 100 пъти му давам рестарт докато загрее ,и понякога не отваря програмите. И от захранване прави проблеми , но го смених наскоро. Вече си мисля да не е от тези пиратски виндолси дет ги теглим от интернет да дава тези проблеми и да се прецакват хардовете.


Потребителски аватар
KRASUGATA
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 30 ное 2007 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли колега който работи във сервиза на Asus? Отново ;)

Мнениеот KRASUGATA » Сря 04 авг 2010 20:51


Мойто PC показваше същото - е също така имах и "конюшния" на троянците.
Дадох го на момчето, което ни поддържа комютрите в офиса и всичко О.К.,
без да ми е изтрил абсолютно нищо.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта