избор на климатик

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: избор на климатик

Мнениеот kossel » Чет 13 окт 2011 6:48


stefan4o написа:.....
На прима виста харесах тоя Шарп:
http://www.technomarket.bg/products/090 ... ae-xpc09jr maikomila


да този е супер:

ОТДАВАНА МОЩНОСТ ОХЛАЖДАНЕ: 2.5(0.90-3.00) ОТОПЛЕНИЕ: 3.20(0.9-5.00)
КОНСУМИРАНА МОЖНОСТ: ОХЛАЖДАНЕ: 0.62(0.2-0.9) ОТОПЛЕНИЕ: 0.76(0.18-1.45)

Ето това удебеления шрифт показва че този климатик наистина може да работи и икономично

Иначе аз на твое място бих си взел 12-ка инвертор ... (в момента съм с 12-ка инвертор панасоник - 5 години гаранция)




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: избор на климатик

Мнениеот stefan4o » Чет 13 окт 2011 6:51


Мисля, че 12ка инвертор ще дойде много за стая 15 квадрата, вътрешна, в тухлена кооперация, отоплена отгоре и отдолу, с паркет и с хубава пвц-дограма. В момента я топля с Хаер инвертор 2004 модел 10ка, перфектно се справя, още държи кучето, но ако сега не пробвам по тая програма, после няма да ми се занимава да се ръся сума ти пари за климатик и да се лишавам от други неща :wink:
Не ми е за 100-те лева разлика в цената ами знам, че ако е преоразмерен също не е хубаво - компресорът ще включва и изключва по-често и ще му скъся живота, също така няма да работи ефективно. Най-добре е да работи по-често на минимална мощност с поддържане на зададената температура и да изключва по-рядко компресора.
Направиха ми предложение за Шарп с 5-годишна гаранция, чакам да ми кажат и цената и да решаваме семейния съвет какво да правим (то какво да решаваме, жената е "за" още в момента, в който й казах, че можем да вземем хубав инвертор с тая програма за ен.ефективност). Панасоник за мен не са на нивото на Шарп, Дайкин, Митсубиши и никой не е в състояние, да ме убеди в обратното mhihi Сега гледам и Панасониците, моделът за 1360 лева на хартия бие тоя Шарп, който харесах първоначално... Интересното е обаче, че 5-годишната гаранция е само за компресора, т.е. ако дефектира електрониката там гаранцията не важи :roll:


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на климатик

Мнениеот mely » Чет 13 окт 2011 8:02


Когато аз го ползвах този кредит пари реално не видях.Търговеца и банката се оправиха.Аз просто видях впоследствие главницата .Има търговци които са одобрени по програмата .За Стара Загора за едните които съм сигурен са Климакомплект ама цените им са надути.Още едни предполагам Стефане ама ще ти ги пиша на лични че ще ми се карат.

Тва на макс мощност много гълта бе 1.45кВ

Последна промяна от mely на Чет 13 окт 2011 9:40, променено общо 1 път.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: избор на климатик

Мнениеот black` » Чет 13 окт 2011 8:25


Абе празно при банките нема според мен ама айде. Със сигурност ще ти излезне пак повече отколкото в брой. То да не е само лихвата. Ми другите такси и разправии? Дето са още поне 2-5 броя "допълнителни" дето никой не ти ги казва? :roll: Такси за превод. Най-малко допълнително поне една бележка трябва накрая, че си си погасил всички вноски. Щото и с това лъжат много тия нещасници, особено вече при последните вноски. Не си бил вкарал последните 2-3 вноски и айде после ходи обяснявай след време ако не си си платил допълнително за тая бележка и не пазниш вносните бележки. Та те всички за една супер проста бележка искат по 5-10 лева. :lol: Това че си се оправят сами с търговеца едва ли е точно така. Може и да е било ама едно време. Сега ще си цакаш за всичко като поп и ще ти се правят на важни колкото си искат. Така взехме преди нещо и искахме климатик щото нямаше в брой. Е отказаха заради някаква си живяла на нашия адрес преди 10 години и не си е платила сигурно. Мене кво ме брига тази? :roll: И сега пак ме гонят по магазините и с разни писъмца да им ползваме яловите кредити ама няма да ги огрее втори път тия бо...ци. :lol: По добре да ги заобикаляте освен ако не е наложително и нямате пари в брой на момента. То само чакането и разправиите не си заслужават за такива смешни суми. :lol:


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на климатик

Мнениеот mely » Чет 13 окт 2011 8:48


[quote="black`"][/quote]
Те че си вземат -вземат си тяхното но и за теб остава .И 100лв да са защо да не си ги вземеш.
Сега нали май отпаднаха таксите предсрочно погасяване.Та ако им врътнеш един...на първия месец и тръснеш парите.П мое време имаше такса погасяване и предпочетох да плащам 6 месеца лихва отколкото такса.Едно и също излизаше.
Пак казвам -кофти е че не можеш да вземеш всички пари но поне едни 10 -14 % си остават за теб в зависимост от срока на връщане.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: избор на климатик

Мнениеот black` » Чет 13 окт 2011 8:57


Колега аз съм го смятал. Сега точно затваряме всички кредити и повече никогаш! Лихвата ако ти е реално 10 процента по документи, като сложиш вносни такси, други разни допълнителни неща тук там и накрая излиза, че лихвата от 10 процента става над 20-22. Смятах го преди година като взехме уж "най-изгодния". Пак не ми се смята. Сега не вярвам да е по-различно предвид, че таксите са се увиличили навсякъде. Та пак ще си имат гарантирани 1-2 процента кяр за тях макар и ти да не го усетиш пряко веднага. Тия 100 лева дето само си мислиш, че уж си спечелил, така ще ти заминат по банките без да разбереш даже къде са отишли. От евреи пари ще спечелиш ама друг път някога. :D


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на климатик

Мнениеот mely » Чет 13 окт 2011 9:38


Нека колегите сами си решат.Това което сме правили преди.. нейсе години не е актуално.
На пръв поглед...
Такси и комисиони
за 2000лв
* Такса за разглеждане и обработка на искането за кредит - 10 евро
* Комисиона за управление - 2.45% еднократно върху размера на кредита 49лв
или общо около 68лв
10% лихва/не я знам колко е -предполагам/ на 6 месеца - 100 лв
и сега 20% на 2000 лв са 400лв

400 -168 =232 лв - кяр /некви други такси и неправилно смятане 32 лв/ чист остатък 200 лв.
Който не ги смята за пари да ми ги даде.

Аз само констатирах че са я пуснали програмата.Всеки решава за себе си.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: избор на климатик

Мнениеот stefan4o » Чет 13 окт 2011 10:16


black` написа:Колега аз съм го смятал. Сега точно затваряме всички кредити и повече никогаш! Лихвата ако ти е реално 10 процента по документи, като сложиш вносни такси, други разни допълнителни неща тук там и накрая излиза, че лихвата от 10 процента става над 20-22. Смятах го преди година като взехме уж "най-изгодния". Пак не ми се смята. Сега не вярвам да е по-различно предвид, че таксите са се увиличили навсякъде. Та пак ще си имат гарантирани 1-2 процента кяр за тях макар и ти да не го усетиш пряко веднага. Тия 100 лева дето само си мислиш, че уж си спечелил, така ще ти заминат по банките без да разбереш даже къде са отишли. От евреи пари ще спечелиш ама друг път някога. :D

Обясних на два пъти как е схемата с банката. Ако не си прочел добре, не вярваш, че е така или имаш пари КЕШ - вземи си климатик за 1500 лева, бръкни си в джоба и ги извади. Нашият среден месечен семеен доход е от порядъка на 1700 лева +- 100 лева. Ако дам 1600 лева нали се сещаш, че после трябва да караме на фотосинтеза? mhihi
Темата за ЕЕ е полезна за хора, които нямат желание да дават наведнъж сумата или пък я имат, но искат да се възползват от това, да остане някой лев и за тях. 200 лева не са малко пари, както каза мели - ако ги имаш излишни дай ги :roll:


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4309
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: избор на климатик

Мнениеот tdi fen » Чет 13 окт 2011 10:16


аз ползвам Sharp AY/АЕ-XPC9JR и съм много доволен зимата няма грешка и при най-големия студ гре перфектно


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: избор на климатик

Мнениеот black` » Чет 13 окт 2011 12:21


Нека го погледнем така. Аз взимам машина по-добра от твоята кеш от една избрана от мен фирма, а тебе банката те праща да си вземеш машина по-лоша от моята обаче и с 200-300 лева по-съкпа от друга фирма. Щото иначе не става в която фирма ти си избереш, за да вземеш кредита разбира се. Та кой е на кяр? Ти или банката дето уж ти връща 20% процента, или фирмата дето ти продава по-съкпо, по-лошата машина? :lol: Като нямаш ще заделиш 2-3 месеца по еди колко си и пак е по-добре отколкото да минеш през банка. А и ще вземеш нещо по-добро и по-евтино. Тия кредити ги взимаме щото няма работа и няма как. А с такива доходи няма и да си помислим даже за такава глупост. Ама вие си знаете де не сте малки оправайте се... :lol: eusa


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на климатик

Мнениеот mely » Чет 13 окт 2011 12:44


black` написа:Нека го погледнем така. Аз взимам машина по-добра от твоята кеш от една избрана от мен фирма, а тебе банката те праща да си вземеш машина по-лоша от моята обаче и с 200-300 лева по-съкпа от друга фирма. Щото иначе не става в която фирма ти си избереш, за да вземеш кредита разбира се. Та кой е на кяр? Ти или банката дето уж ти връща 20% процента, или фирмата дето ти продава по-съкпо, по-лошата машина? :lol: Като нямаш ще заделиш 2-3 месеца по еди колко си и пак е по-добре отколкото да минеш през банка. А и ще вземеш нещо по-добро и по-евтино. Тия кредити ги взимаме щото няма работа и няма как. А с такива доходи няма и да си помислим даже за такава глупост. Ама вие си знаете де не сте малки оправайте се... :lol: eusa

Не е баш така обаче.Банката не те праща никъде.Само трябва сертификат на климатика че е AA клас - пък ако искаш и сам си го сглобявай.

За банките изборът ти е между две....райфайзен и прокредит.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: избор на климатик

Мнениеот stefan4o » Чет 13 окт 2011 12:52


black` написа:Нека го погледнем така. Аз взимам машина по-добра от твоята кеш от една избрана от мен фирма, а тебе банката те праща да си вземеш машина по-лоша от моята обаче и с 200-300 лева по-съкпа от друга фирма. Щото иначе не става в която фирма ти си избереш, за да вземеш кредита разбира се. Та кой е на кяр? Ти или банката дето уж ти връща 20% процента, или фирмата дето ти продава по-съкпо, по-лошата машина? :lol: Като нямаш ще заделиш 2-3 месеца по еди колко си и пак е по-добре отколкото да минеш през банка. А и ще вземеш нещо по-добро и по-евтино. Тия кредити ги взимаме щото няма работа и няма как. А с такива доходи няма и да си помислим даже за такава глупост. Ама вие си знаете де не сте малки оправайте се... :lol: eusa

Ама наистина се убеждавам, че четеш между редовете. Климатикът можеш да го купиш от Куртово Конаре от бай Иван стига да ти издаде фактура за него. Банката НЕ я интересува откъде ще го купиш, разбираш ли? Има списък с одобрените модели, просто твоя климатик трябва да е от тях. Общо взето спориш за неща, с които не си наясно.
Искам и друго да ти кажа - дори и КЕШ да ги имам няма да ги дам, пак ще го взема през ЕЕ, щото ще ми останат едни 100-200 лева за почерпка mhihi Инак ако се напъна мога да събера и кешовица само трябва да мина през банкомат :Mr Green Fun , но не мисля, че си заслужава, щото ДДС-то го плащам на тоя дето духа.


Потребителски аватар
kotse_botse
Спортист - антипияница
Мнения: 2123
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: избор на климатик

Мнениеот kotse_botse » Чет 13 окт 2011 15:18


Hello people,

Обмислям за тая зима да си взема и да се отоплявам с климатици и тъй като нищо не разбирам, търся съвети, мнения и кой каквото може да помогне :)
Прочетох темата от началото и някои неща ми станаха ясни, но все още гледам тъпо повечето написано mhihi

Та.. обмислям да си взема 2 климатика за 2 от стаите - хола и спалнята. Спалнята е малка, може би 10-на квадрата. Холът обаче е доста голям, аз си мислех, че е 30-на квадрата, макс 40, ама вчера гледахме с брата, чесахме репите, крачихме и май май си е над 40, че може и да гони 50 :?
Четох тук за някакви 9-ки, 12-ки 15-ки.. тези неща къде се гледат за климатика и какви ми трябват на мен?
Иначе ако може да ми препоръчате марки, модели, както и места, от където могат да се купят, че аз отначало като бройлер тръгнах да гледам в сайтовете на техно-тата, а там май не са много добре нещата? :?
Видях в тая тема няколко линка и тръгнах да поразровя там и намерих това - http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0%B8 ... n-60k.html (разбрах, че Дайкин са добра марка за климатици)
Как ви се струва като за хола и евентуално някакви алтернативи? Откъм бюджет, нямам определен, естествено нямам намерение да дам примерно 10к за климатици, като гледам цените, ми се струва, че до 3к ще ме оправят за нещо добро (естествено не най- доброто възможно, но не и някакви боклуци).

Благодарско предварително на отзовалите се :beer


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: избор на климатик

Мнениеот mely » Чет 13 окт 2011 17:04


Колега и в края на краищата колко квадрата е хола ти и колко е висок - демек кубатурата му.
Ако е 50 квадрата.....с 2000 хиляди ще оправиш само хола - ако искаш да те топли и и за още 1200 - 1300лв другата стая

този дето си го дал аз го виждам по 2000 лв без монтаж.Вземай го ако го намериш на тази цена

http://mmc.bg/admin/pics/34_3_PLFTX%28N%29J_nova.pdf

Последна промяна от mely на Чет 13 окт 2011 17:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: избор на климатик

Мнениеот stefan4o » Чет 13 окт 2011 17:12


Аз се спрях на марката General. Избрах модела ASH09LD
http://balders-bg.com/pdf/general/plazma.pdf
Утре тичкам до банката да оправям бомащината и ако всичко е ОК другата седмица ще му се радвам eusa
Цената му с монтаж е 1540лв. За тия пари с помощта на колегата Mely (благодаря ти, Милене) взех това решение. Интересното е, че на тази 9ка външното тяло е доста по-голямо от инверторна 12-ка по-нисък клас, към която се бях насочил.

Последна промяна от stefan4o на Чет 13 окт 2011 17:21, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта