Пускане на 3d филм от лаптоп (или PC) на телевизор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Пускане на 3d филм от лаптоп (или PC) на телевизор

Мнениеот GVG » Чет 29 мар 2012 14:19


Здравейте,
Имам един телевизор Philips 40PFL9705 и един лаптоп Acer 5920G с параметри:
- CPU T7500 2.2 Ghz
- RAM 4 GB
- Video GeForse 8600 GS 256 MB
- Windows 7 64 bit
- Инсталиран ArcSoft Total Media Theatre 5.
След като купих 3D трансмитер за телевизора и 3D очила към него, започнах опити да пускам 3D филми от лаптопа на телевизора. Пускам ги аз, тръгват си те, но 3D ефекта го няма. В зависимост от настройките на плейъра на лаптопа и на телевизора, образът или си е 2D, или е двоен, или е размазан. С очила, без очила - все тая. Лаптопът е свързан с телевизора с HDMI 1.4 кабел. Подозренията за неуспеха ми май се насочват към лаптопа и по-точно към видеокартата, но може и да греша.
Горещо моля тези от вас, които са наясно с тази материя или пък практически са се справили с подобна задача, да дадат съвет за решаване на проблема.




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Barboukov » Чет 29 мар 2012 14:40


С каква програма ги пускаш?


GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот GVG » Чет 29 мар 2012 14:45


Нали съм написал - ArcSoft Total Media Theatre 5. Това възпроизвежда Blu-Ray 3D филми.
Свалил съм два филма от замунда. Те са .ISO. Монтирам ги на виртуално устройство с Даймънт тоолс и тръгват.

Последна промяна от GVG на Чет 29 мар 2012 14:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Barboukov » Чет 29 мар 2012 14:50


Sorry, не го видях. Ела на скайп mbarboukov да се опитаме да решим проблема.


GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот GVG » Чет 29 мар 2012 14:52


Не мога сега. На работа съм и нямам достъп. Довечера трябва.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Barboukov » Чет 29 мар 2012 14:56


Окей. След 19.30 съм на линия.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Чет 29 мар 2012 15:41


Има няколко неща. През какъв плейър го пускаш няма никакво значение.

1. Филмът трябва да е в правилен 3D формат. philips TV поддържат или Side by Side или Top and Bottom. Т.е. за да можеш да се насладиш на 3D ефект през ТВ, филмът трябва да е един от двата, като масово са или Side by Side или друг формат, който не се поддържа.

Лесен начин да разбереш - ако виждаш две еднакви картини сложени една до друга с леко застъпване или една под друга с леко застъпване - значи е правилно. Ако виждаш 2D картина, но с цветно размазани контури - няма да стане.

2. След като го пуснеш трябва да превключиш TV на 3D режим и да избереш типа 3D технология (именно дали картините са една до друга или една под друга).

3. Вадиш пуканките от микровълновата, слагаш цайсите и зяпаш.

П.с. т. 2 важи за Philips телевизори, които поддържат 3D технология. Не знам какъв е този 3D Трансмитър, който споменаваш, нито как точно работи.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Adnan » Чет 29 мар 2012 15:54


Haralampi написа:2. След като го пуснеш трябва да превключиш TV на 3D режим и да избереш типа 3D технология (именно дали картините са една до друга или една под друга).

3. Вадиш пуканките от микровълновата, слагаш цайсите и зяпаш.


Не може по добре да се опише евала колега :bowdown.


GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот GVG » Чет 29 мар 2012 21:57


Така, започнах да му хващам цаката. 3D SBS филмите, с разширение .mkv и големина 8-9 GB например се плейват с всякакъв плейър, така, както казва Haralampi. Това го направих, става.
Въпросът е как да се изкара на телевизора blu ray 3D филм, с големина 49GB например, свален като .ISO файл и монтиран на виртуално устройство. Все едно съм вкарал оригинален диск с този филм в оптичното устройство. Този филм тръгва с Total media, но 3D ефект не мога да изкарам.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Чет 29 мар 2012 22:39


Ако филмът не е SBS (SideBySide) няма как да изкараш 3D ефект от него, от където и да го плейваш :idea:


GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот GVG » Пет 30 мар 2012 8:58


Бях написал преди едно мнение, но нещо не си го виждам.
Телевизорът е 3D Ready, без вграден трансмитер. За да се гледа 3D е необходимо да се включи такъв трансмитер допълнително, в комплект с активни очила естествено.
В менюто на телевизора за 3D има три опции:
- автоматично
- едно до друго
- едно под друго.
Като изпробвахме трансмитера с очилата на същия телевизор в Технополис, това меню не беше активно. Явно телевизорът разпознава автоматично 3D сигнала от източника и го възпроизвежда. Тук източникът беше 3D Blu ray player с някакъв демо клип.
В къщи източникът е лаптоп. Инсталираният софтуерен плейър е 3D, филмът е 3D, свързващият кабел е добър - HDMI 1.4, но има проблем с 3D на телевизора. Менюто му за 3D е активно, но каквото и да избера, не става.
Затова си мисля, че в този случай въпросът опира или до настройка на плейъра, или до капацитет на видеокартата. Защото едно е да минат през нея 8 GB, друго е 50 GB информация за едно и също време.
Моля ако някой имо опит с това, да пише.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пет 30 мар 2012 9:13


Не съм съвсем наясно с тези допълнителни трансмитери, но не би трябвало да има разлика, спрямо Philips с вградена 3D технология, поне спрямо това, което описваш.

Менюто което цитираш е точно такова с 3-те опции, които изброи. То е активно само при външен източник на сигнал (HDMI), НЕактивно при гледане на филми от USB стик. T.e. 3D може да се гледа единствено и само ако филмът се стриимва не от самия ТВ, а от външен хардуер (лаптоп, bluray, mediaplayer, etc.)
Предполагам причината за това е, че ТВ няма процесорната мощност да обработва видеосъдържание с подобни размери.

Веднъж щом закачиш външен плейър (някой от изброените горе), нямаш никакъв проблем да активираш еди нот 3-те 3D режима. Каквото и да активираш обаче, ако филмът, който плейваш не е правилния формат, няма как да стане!

Т.е. при всички положения ти трябва SBS (SideBySide / едно до друго) филм или такъв "едно под друго". И така избираш и съответната правилна настройка на ТВ, според самия филм.

Ако филма се визуализира гладко на екрана на лаптопа и съответно на ТВ - няма какво да мислиш за видеокарта или настройки. Това е видеосъдържание като всяко друго, просто за теб е размазано/наслагано и е с огромен размер! Не се отличава по нищо друго от 2D филм с размер на файла 10 или повече GB.

Единствения проблем, който може да имаш е или компютъра ти да няма достатъчно ресурси да възпроизведе такъв огромен файл (тогава картината нацепва/накъсва/размазва повече от очевидно!) или ако виждаш разлика между възпроизвеждането на комп., където изглежда добре, а на ТВ е нацепено - търси причината в калпав HDMI кабел.

Но пак казвам - предпоставка да се получи 3D ефект е правилен формат 3D филм! Търси SBS (по-масовия от 2-та поддържани)!

Последна промяна от Haralampi на Пет 30 мар 2012 9:15, променено общо 1 път.


tish
Мнения: 71
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 13:51
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Айтос

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот tish » Пет 30 мар 2012 9:13


Темата е изключително интересна и ще е добре, ако някой вещ даде съвети... Аз също имам подобен проблем и не мога да го реша... Телевизора е самсунг 32д6000 и има 3д, има две опции за 3д-то: едно до друго и едно под друго . Пробвах с очила на друга марка(понеже моя нямаше в комплекта), но ефект никакъв.

П.П. Извинявам се, че ползвам темата на колега :oops:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пет 30 мар 2012 9:23


Ето така изглежда правилния SBS (именно едно до друго) 3D филм без очила! Ако виждате нещо различно като аранжировка, имате грешен (неподходящ) формат филм!!

Изображение


Ако пък видео съдържанието изглежда така без очила:
Изображение
то няма да можете да го гледате 3D на вашия Philips TV (и вероятно много други).

Последна промяна от Haralampi на Пет 30 мар 2012 9:30, променено общо 2 пъти.


tish
Мнения: 71
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 13:51
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Айтос

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот tish » Пет 30 мар 2012 9:28


Същото се вижда и на моя тв. Какъвто и филм да е, си пускам 3д ефекта и си го изкарва така, но като сложа 3д очилата(марката им е LG и не съм сигурен как се водят, но не са от тези с различните цветове стъкла) и няма промяна никаква. Картината се вижда по същия начин както с очилата, така и без тях. Дали проблема е в това, че очилата не са самсунг или е друго?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: K и 20 госта