Пускане на 3d филм от лаптоп (или PC) на телевизор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пет 30 мар 2012 9:32


tish написа:Същото се вижда и на моя тв. Какъвто и филм да е, си пускам 3д ефекта и си го изкарва така, но като сложа 3д очилата(марката им е LG и не съм сигурен как се водят, но не са от тези с различните цветове стъкла) и няма промяна никаква. Картината се вижда по същия начин както с очилата, така и без тях. Дали проблема е в това, че очилата не са самсунг или е друго?


В такъв случай - неподходящи/несъвместими очила!

Активни или пасивни са и сигурен ли си че такива са нужни за ТВ-то ти.
Ако са нужни пасивни - няма никакво значение какви пасивни очила ще ползваш, можеш и хартиени от киното да ползваш!

При активните обаче не е така.

Пасивната технология е много по-добра, не само по тази причина ;) Няма мигане, качеството е по-добро и т.н.




tish
Мнения: 71
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 13:51
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Айтос

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот tish » Пет 30 мар 2012 9:34


Идея си нямам, даде ми ги един приятел да пробвам. А как да разбера какви са ми нужни?


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пет 30 мар 2012 9:40


tish написа:Идея си нямам, даде ми ги един приятел да пробвам. А как да разбера какви са ми нужни?


Е добре де с батерии ли са (едни такива по-масивни и тежки и с копче за включване и изключване)? Ако да - това са активни.

Ако са леки и без батерии и копчета - пасивни.

А какви ти трябват - спецификацията на ТВ или този допълнителен трансмитер...


tish
Мнения: 71
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 13:51
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Айтос

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот tish » Пет 30 мар 2012 9:47


Тези явно са пасивни, защото нямат нито батерийки нито нищо... А явно при мен проблема да остава да е в това, че ми трябват активни... Просто ми се искаше да не се изръся стотина лева за такива, но явно ще трябва


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пет 30 мар 2012 9:54


tish написа:Тези явно са пасивни, защото нямат нито батерийки нито нищо... А явно при мен проблема да остава да е в това, че ми трябват активни... Просто ми се искаше да не се изръся стотина лева за такива, но явно ще трябва


Провери в специф. на ТВ/Трансмитера какво ти трябва.
Ако технологията е за активни - няма как да минеш с пасивни :) И вече не съм наясно за съвместимостта на активни очила от други производители.
Ако технологията е за пасивни - ще стане с абсолютно всякакви пасивни, дори и хартиени от киното както споменах вече. А и те струват нищо :) Но тогава трябва да търсиш проблема при теб другаде, щом вече имаш пасивни... или все пак да пробваш с други пасивни, макар че вероятността да е там проблема е 1 процент.


tish
Мнения: 71
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 13:51
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Айтос

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот tish » Пет 30 мар 2012 10:05


:bowdown Мерси колега за помощта, която ми оказа... Проблема наистина е в очилата. Трябва да са активни. Явно ще трябва да олекна с доста повече за въпросните очила :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пет 30 мар 2012 10:15


За нищо :) Надявам се да съм помогнал действително :)

Няма друг начин за съжаление - ако ти трябват активни... значи ти трябват активни :|
И най-добре гледай да са си предвидените от производителя, за да не стане хем набутвация... хем 4D вместо 3 :roll:


GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот GVG » Пет 30 мар 2012 10:32


Така, да се включа и аз пак.
Значи, както казах, варианта с 3D SBS филма го проиграх и всичко е ОК. Образът е двоен, един до друг, както го е показал Haralampi с драконите. Това е по-лекия вариант и се възпроизвежда с всякакъв плейър. Тук всичко е ясно, избира се в телевизора опцията "един до друг" и викаш малката да донесе пуканките.
Във втория случай, при тежкия вариант с монтираното на виртуално устройство .ISO, в режим 3D образът пак е двоен, но допълнително нарязан на хоризонтални ивици и е събран в горната половина на екрана. При избор на опцията "един до друг" има някакъв 3D ефект, но е невъобразимо мазало. Ще продължа да експериментирам с настройките на плейъра.
Ще ми се да пробвам и с по-силна машина, но нямам познат с як лаптоп.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пет 30 мар 2012 10:34


Това говори за проблем във възпроизвеждането! Било то хардуерен или софтуерен! Докато не получиш образ като с драконите - няма да се получи.
Какъв е лаптопа (процесор и видео)?


GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот GVG » Пет 30 мар 2012 11:53


Параметрите съм ги посочил в първия си пост:
- CPU T7500 2.2 Ghz
- RAM 4 GB
- Video GeForse 8600 GS 256 MB
- Windows 7 64 bit
- Инсталиран 3D плейър ArcSoft Total Media Theatre 5.
С този плейър в 2D режим ISO-то върви прекрасно. В 3D режим май леко се озорва.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пет 30 мар 2012 12:06


Не съм наясно какъв 3D режим пускаш... според мен това е нещо, което би трябвало да "симулира" 3D, a ти пускайки 3D филм нямаш нужда от симулация...

Хардуерно според мен би трябвало да си ок за по-големи филми...


chezzar
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 22 апр 2012 17:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: белене

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот chezzar » Нед 22 апр 2012 17:50


Здравейте!
Купих си 3Д телевизор LG 42LW4500-ZB. Лаптопа ми е Dell със следните параметри - intel i5 2.6 ghz , 6 gb ram i video ati radeon hd 5660 1 gb. Проблема е в това че немога да подкарам 3д-то от лаптопа. Връзката е с HDMI кабел (гледах някаде че трябва HDMI 1.4, но не сам сигурен моя дали е тоцхно 1.4). Имам инсталиран TotalMedia Theatre 5 за плеър на филмите. Като кача филм на флашка филма тръгва и избирам режима на 3д и всичко е ок, но от лаптопа не се получава така. Тръгва 3д но е малко неясен образа и си мисля че е от настроиките на плеъра. Някои с идея за проблема ми???


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Пон 23 апр 2012 19:18


chezzar написа:Здравейте!
Купих си 3Д телевизор LG 42LW4500-ZB. Лаптопа ми е Dell със следните параметри - intel i5 2.6 ghz , 6 gb ram i video ati radeon hd 5660 1 gb. Проблема е в това че немога да подкарам 3д-то от лаптопа. Връзката е с HDMI кабел (гледах някаде че трябва HDMI 1.4, но не сам сигурен моя дали е тоцхно 1.4). Имам инсталиран TotalMedia Theatre 5 за плеър на филмите. Като кача филм на флашка филма тръгва и избирам режима на 3д и всичко е ок, но от лаптопа не се получава така. Тръгва 3д но е малко неясен образа и си мисля че е от настроиките на плеъра. Някои с идея за проблема ми???


Здравей и добре дошъл във форума!

За съжаление обаче от написаното от теб ни най-малко не става ясно къде точно е проблемът ти - във възпроизвеждането на компютъра, във връзката компютър-ТВ или в самия ТВ?

Прочети си най-добре сам написаното и се опитай да разбереш нещо... аз лично освен конфигурацията на компютъра друго не успях да разбера.

Няколко подсещащи въпроса:

1. Изкарваш ли видеопоток на телевизора?
2. Еднакъв ли е (като качество и скорост) като този на екрана на компютъра?
3. Нормален ли е като скорост или насича?
4. Какво значи "размазан" - 3D филмите винаги са "размазани" когато не се гледат с очила. Без конкретна дефиниция няма как да ти се помогне... двоен ли е, контурите ли са размазани, ако е двоен един до друг ли, един под друг ли....

Твърде много неотговорени въпроса...


chezzar
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 22 апр 2012 17:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: белене

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот chezzar » Пон 23 апр 2012 23:27


1.Изкарвам видео поток на телевизора.
2.Еднакав е с този на компа като качество и скорост.
3.Не насича.
4.Тегля SBS файлове и ги пускам.Избирам съответният режим(като този в които е сниман филма) на ТВ-то (било един до друг или един под друг).Гледам с очила (пасивни) които са от комплекта на ТВ-то. Просто самият образ не е ясен. Има го 3Д ефекта но все едно неможе да наслага двете картини (от режима side by side) една върху друга и едната стои бледа (като мъгла) сас минимално разминаване от другата.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пускане на 3d филм от лаптоп на телевизор

Мнениеот Haralampi » Вто 24 апр 2012 8:32


Ето с тази информация трябваше да почнеш, а не с "пускам, тръгва, хлъц - не става". :да:

Пробвал ли си през друг плейър? От какъв носител/формат е 3D филма?

Вероятността проблемът да е в кабела не е никак малка. Ако имаш от къде да вземеш 1.4 за проба го направи.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта