Въпрос за принтери

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот Ljubon » Съб 10 ное 2012 18:41


MamaMy написа:Ако имаш проблеми със сепарацията се обади да ти ги реша. Както всяко нещо и тук си има тънкости.

Притерът от продавалника твой ли е, че толкова го хвалиш тоя модел?
Аз проблеми нямам, просто споделих детските болести на тоя модел. Не виждам да има тънкости или някакво ноу-хау, просто хамалогията е голяма и рутинна.
ddanov написа:Почти всички модели вече са с чип на касетата, за да те прекарат да си купиш нова тонер касета, а не просто да я презаредиш, но ... ние българите сме уникални в това отношение и се намират начини. Много малко чипове са останали неразкодирани, т.е. презареждаме и сменяме чипа.

Колега, чиповете се разработват от братята американци-производители на продукти за рециклиране, а ние, българите сме си едни прости потребители. :да:
ddanov написа:Ето ти и насоки - класиката в жанра на лазерните принтери са HP (Hewlett-Packard). Малко хора обаче знаят, че те са в изключително сериозна конкуренция и с як промишлен шпионаж помежду си с ... Canon.

Канон произвежда механиката за принтерите на НР, за какъв шпионаж говориш? facepalm




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Нед 11 ное 2012 10:57


Днес ще поровя в технополиса, че там са по-евтини от техномаркет. Защото го взимам и от утре започва тормоза.
Съжалявам просто, че няма да мога да се вслушав в съветите ви. Обещавам следващия път като взимам наистина да се завърна към тази тема.
Все пак вашите отговори са полезни за мен, защото ме насочиха за какво да питам.
Благодаря още веднъж.
100-120лв ми е бюджета вече, но май няма да мога да се вместя за лазерен принтер, а и нямам много много време да обикалям.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот quattro^^ » Нед 11 ное 2012 11:58


ако няма да ти трябва 3в1 и цветен печат, а ще печаташ само черно-бяло правиш мега голяма глупост :012:


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Нед 11 ное 2012 19:05


quattro^^ написа:ако няма да ти трябва 3в1 и цветен печат, а ще печаташ само черно-бяло правиш мега голяма глупост :012:

Така взех тая джаджа. Наистина ще се ползва само за черно-бяло. Мисля да посканирам няколко снимки от доброто старо време на хартиен носител.

Какво ми остави неприятно впечатление:
За тези пари получаваш принтер(само и единствено устройство, увито в найлон и поставено в кашон).
1. Кабел за връзка с компютъра - няма. Купува се отделно.
2. Кабел захранващ - няма. Купува се отделно.
3. Зареден бил на 50-60% от капацитета.
4. Гаранцията важи само, ако при всяко привършване на главата се купува нова, оригинални 34лв. и 44лв. съответно. Заместителите(които били по 10лв) прекратяват гаранцията.

Остава да се надявам след малко като го свържа да има глави вътре.

За съжаление времето ме притиска и нямах голям избор.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот Ljubon » Нед 11 ное 2012 19:22


velinsl написа:Така взех тая джаджа.
2. Кабел захранващ - няма. Купува се отделно.

Нищо не казваш за марката.
За интерфейсния кабел е ясно, купуваш отделно, но захранващ кабел трябва да има в кашона.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Нед 11 ное 2012 19:30


Ljubon написа:
velinsl написа:Така взех тая джаджа.
2. Кабел захранващ - няма. Купува се отделно.

Нищо не казваш за марката.
За интерфейсния кабел е ясно, купуваш отделно, но захранващ кабел трябва да има в кашона.

Ето това.

Консултанта също каза така. Пожелах да проверим еи така за всеки случай. Нямаше проблем трябваше да бъде вътре на дъното. Реших да проверя с очите си, защото утре няма да имам време да ходя да се разправям. Извадихме всичко от кутията и оп... ИЗНЕНАДА!!!


Нямало брояч-чип, но това означава, че при презареждане от мен се прекъсва гаранцията.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот Winner25 » Нед 11 ное 2012 19:40


Кабелите заедно с пълнителите са вътре в принтера. Трябва да има и захранващ и usb кабел :wink:


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Нед 11 ное 2012 20:42


Winner25 написа:Кабелите заедно с пълнителите са вътре в принтера. Трябва да има и захранващ и usb кабел :wink:

Прав си на 75%, няма само USB.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот Ljubon » Нед 11 ное 2012 20:54


velinsl написа:Прав си на 75%, няма само USB.

Аз обаче съм прав на 100%! :)


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Нед 11 ное 2012 21:09


Ljubon написа:
velinsl написа:Прав си на 75%, няма само USB.

Аз обаче съм прав на 100%! :)

Съгласен съм.


Потребителски аватар
spirof
Мнения: 420
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 19:34
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот spirof » Нед 11 ное 2012 22:09


"Честито" за новата придобивка.
Имам само една молба,ей така за статистиката.
Ако не ти е проблем,сложи едно ново топче хартия до принтера и засечи колко листа ще разпечаташ с едно зареждане.А също така ми е много интересно,защо при по горе изписаното все пак си купи мастилено устройство.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 904
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот MamaMy » Пон 12 ное 2012 8:56


И от мен честито! Да си го ползваш със здраве! Все пак ще си купиш лазарен принтер, но малко по-късно. Този до тогава ще си го платил още няколко пъти :D Послушай ме поне сега. Забрави за гаранцията. Ползвай си презаредени консумативи. Може и неоригинални. Не съм чул до сега някоя кола да се е повредила защото не си и сменял маслото или бензина с оригинални. И там има подобни изисквания докато си в гаранция, но то е за да ти продадат масло на цена Х5. Тук все пак цената на устройството е колкото 2 смени на консуматива. :beer


Потребителски аватар
LiRiX
Мнения: 523
Регистриран на: Пет 02 май 2008 21:10
Автомобил: SEAT LEON
Двигател: AUS 2001
Местоположение: Търговище

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот LiRiX » Сря 14 ное 2012 21:57


Честито. И аз минах по същия път и в момента съм с hp 1018 (лазерен).
Ако ще е принтер да е лазерен ;) даже сам си напълних тонер последния път. Намерих си оригинален за 10 кинта, един час игра и съм поне 1000 копия напред.

Един съвет, за да не ти се запуши главата, ползвай принтера обезателно поне 1 път в седмицата, в противен случай много скоро ще минеш към лазерен :beer

Аз така не ги отрязвах тия дето ми казваха да го пускам поне по 1 път седмично, след месец застой главата се задръсти, а новата струваше с 10 лева под цената на принтера.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Чет 15 ное 2012 19:33


Благодаря за пожеланията. Просто времето ме притискаше и нямах достатъчно време да обикалям по магазините. За сега се работи почти всеки ден (домашна работа просто).
Да мине и следащата седмица когато ще му се вземе огъня и после намаля темпото, но щее поне повече от веднъж седмичо де.
Съжалявм вече почнах да принтирам и не слагам листи на куп, защото нямам доверие на такива евтини принтери да си взимат лист по лист.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта