RGB/YPbPr към VGA

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

RGB/YPbPr към VGA

Мнениеот doaiena » Пет 04 яну 2013 17:22


Става въпрос за сателитен приемник на булсатком, налични видео изходи са RGB и класически чинч, искам да пусна приемника на VGA LCD монитор, посредством преходник rgb към vga не става, явно трябва да имам конвектор RGB към VGA, въпреки всичко реших да попитам и вас някой може да е открил топлата вода!!!!!

Последна промяна от doaiena на Съб 05 яну 2013 11:01, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: RGB към VGA

Мнениеот bobocamaro » Пет 04 яну 2013 18:31




Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: RGB към VGA

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Пет 04 яну 2013 18:51


doaiena написа:Става въпрос за сателитен приемник на булсатком, налични видео изходи са RGB и класически чинч, искам да пусна приемника на VGA LCD монитор, посредством преходник rgb към vga не става, явно трябва да имам конвектор RGB към VGA, въпреки всичко реших да попитам и вас!



Здравей Колега,

Преди време пуснах подобна тема: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=67&t=335464 във форума, както и в този форум http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/45527-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-pc-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80.html#post569005.

И разбрах, че толкова лесно няма да стане и за сега се отказах.

Ще се радвам ако споделиш някакъв опит.

Поздрави!


Потребителски аватар
spirof
Мнения: 420
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 19:34
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: RGB към VGA

Мнениеот spirof » Пет 04 яну 2013 22:48


Топлата вода е открита,но за съжаление евтин вариант на задачата от първия пост НЯМА.
Виж ако приемника има HDMI-изход,а монитора DVI-вход,нещата се свеждат до прост кабел.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: RGB към VGA

Мнениеот vasstop » Пет 04 яну 2013 23:07


При мен също има такава дилема, въпросът е, че приемникът няма DVI или HDMI изход, а само Скарт и чинч.
Мониторът за сметка на това има почти всички възможни входове, включително два DVI, един HDMI, DP port, S-video и чинч, но пък няма Скарт :(
Моето решение е чинч-чинч, но отгоре на самия монитор се появяват едни ленти, които дразнят :(


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: RGB/YPbPr към VGA

Мнениеот doaiena » Съб 05 яну 2013 11:02


Изхода с който разполага приемника е YPbPr а не RGB, аз си мислих, че е едно и също нещо, но уви имало разлика между двата стандарта!!!!!


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: RGB към VGA

Мнениеот radi_nrj » Съб 05 яну 2013 12:47


vasstop написа:При мен също има такава дилема, въпросът е, че приемникът няма DVI или HDMI изход, а само Скарт и чинч.
Мониторът за сметка на това има почти всички възможни входове, включително два DVI, един HDMI, DP port, S-video и чинч, но пък няма Скарт :(
Моето решение е чинч-чинч, но отгоре на самия монитор се появяват едни ленти, които дразнят :(


Мисля, че можеше да се изкара S-Video от скарта и картината ще е една идея по-добра от композинтния(чинча). Само, че трябва да се провери, че съм ги позабравил тия ретро стандарти.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: RGB към VGA

Мнениеот Stivi » Съб 05 яну 2013 13:20


radi_nrj написа:
vasstop написа:При мен също има такава дилема, въпросът е, че приемникът няма DVI или HDMI изход, а само Скарт и чинч.
Мониторът за сметка на това има почти всички възможни входове, включително два DVI, един HDMI, DP port, S-video и чинч, но пък няма Скарт :(
Моето решение е чинч-чинч, но отгоре на самия монитор се появяват едни ленти, които дразнят :(


Мисля, че можеше да се изкара S-Video от скарта и картината ще е една идея по-добра от композинтния(чинча). Само, че трябва да се провери, че съм ги позабравил тия ретро стандарти.


Не само че може ами даже в магазина още ми се търкалят няколко комбинирани такива от скарт към S видео и стерео жак за звука. Бяха много популярни по времето когато да имаш S видео на телевизора си беше лукс ,но мисля че сега единственото за което мога да ги ползвам е да връзвам домати с тях mhihi


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: RGB/YPbPr към VGA

Мнениеот DundyTheCroc » Съб 05 яну 2013 14:38


Монитора има ли DVI, те принципно са два типа и има вариант да има RGB входове там, тогава става с подобен преходник
Изображение
Ето и самата принципна схема на конектора
Изображение


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: RGB към VGA

Мнениеот vasstop » Нед 06 яну 2013 10:42


Stivi написа:
radi_nrj написа:
vasstop написа:При мен също има такава дилема, въпросът е, че приемникът няма DVI или HDMI изход, а само Скарт и чинч.
Мониторът за сметка на това има почти всички възможни входове, включително два DVI, един HDMI, DP port, S-video и чинч, но пък няма Скарт :(
Моето решение е чинч-чинч, но отгоре на самия монитор се появяват едни ленти, които дразнят :(
Мисля, че можеше да се изкара S-Video от скарта и картината ще е една идея по-добра от композинтния(чинча). Само, че трябва да се провери, че съм ги позабравил тия ретро стандарти.
Не само че може ами даже в магазина още ми се търкалят няколко комбинирани такива от скарт към S видео и стерео жак за звука. Бяха много популярни по времето когато да имаш S видео на телевизора си беше лукс ,но мисля че сега единственото за което мога да ги ползвам е да връзвам домати с тях mhihi
Ми дайте едно Scart->S-video де :)
Ще почерпя!
Звукът не ме интересува, приемникът си има отделен аудио изход, който е вързан към усилвателя и тонколоните :)

Извинявам се на колегата, че му пиша в темата.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11927
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: RGB/YPbPr към VGA

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 06 яну 2013 11:07


Вас, е тука има такива кабели http://www.cable.bg/index.php?cPath=101_10102 и мисля не са много скъпи


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: RGB към VGA

Мнениеот Stivi » Нед 06 яну 2013 13:47


vasstop написа:Ми дайте едно Scart->S-video де :)
Ще почерпя!
Звукът не ме интересува, приемникът си има отделен аудио изход, който е вързан към усилвателя и тонколоните :)

Извинявам се на колегата, че му пиша в темата.


Стига да си бях в Правец /там е магазина/ го получаваше веднага само срещу 2лв /за пощенска пратка на Еконт/,но за съжаление съм в Поморие и няма скоро да пътувам !



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта