Windows Phone 8 или...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот relaxxx » Сря 20 ное 2013 14:28


всеки има право на мнение съгласен съм.




restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот restless » Чет 21 ное 2013 16:06


JaDaWiN написа:Коя навигация не работи офлайн - ами андроидската, например. Не казвам, че не е добра, даже картите са много по-подробни от тази на WP7, има си и трафик информация както и StreetView. Просто не е офлайн. Което е голям минус за мен.

Пич нещо са те заблудили :screwy


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот JaDaWiN » Пон 25 ное 2013 10:26


И как са ме заблудили? Искаш да ми кажеш, че използваш оригиналната андроидска навигация и карти без интернет?


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот vinixxx » Пон 25 ное 2013 11:12


оригиналната не,ама тя и без тва не става,а кракнати иго и сайджик-бол.


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот Zerga3GT » Чет 23 яну 2014 12:14


И двете ос стават но wp8 си е ограничена. Спорите за навигация, ами wp8 на lumia 520 има оффлайн наигация обаче не е по добра от тая която мога да си изтегля(открадна) от торрентите и да си я сложа на xperia-та. Подарих WP8 на жена си защото знаех че бързо ще му схване. За себесе предпочитам андроида както и ubuntu-то пред windows-а.

Който ползва гугъл да не се оплаква че го следяли и тем подобни такава им е политиката и затова са там където са. ИМА и други търсачки има и други браузъри.


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот Zerga3GT » Чет 23 яну 2014 16:58


До колкото знам може и двете да ги няма.

По същата логика да не си купувам днес хляб щото след 2 години щял да е по вкусен или да нямам телефон сега защото още няма безплатни игрички на него.
То е ясно че Гейц ще дръпне напред и е само въпрос на време защото при него консуматорите почти винаги кълвът също като при епъл.

И двете системи са добри но с една идея клоня към андроид.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот vinixxx » Пет 24 яну 2014 22:39


тия дни на един приятел от виваком са му пробутали мумиа 625,той не разбира и приел.
на тва нещо за да му сложиш мп3 за тон на звънене,задължително трябва да имаш интернет връзка,за да можеш да получиш информация как става.тябва ти компютър да си промениш една мелодия,ок ама ново двайсе-хп не работи с мумиата,трябва седмица и така в един омагьосан кръг със още една дузина недоразумения,цъкам на Игри,излизат някви символчета за евро :icon_lol влизам в нокиа драйв мисли две секунди и ма изхвърля/не се вижда кой ти звъни ако говориш в момента,абе жалка история,да не се излъже някой да си вземе такова чудо че после няма продаване сиг


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот DaDiablo » Пет 24 яну 2014 23:50


vinixxx написа:хп не работи с мумиата,трябва седмица и така в един омагьосан кръг със още една дузина недоразумения

ХР-то е недоразумение, не телефона. :c020


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот ogogin » Съб 19 апр 2014 14:41


Как ще отключи лумията? За тон на звънене трябва комп, да, копира се от папка в компа на телефона в папка рингтон. Щом е XP качвате му SP3 и трябва да тръгне.

П.П
Някой мина ли на WP 8.1
140409_windows_phone_8_1_01.jpg


Има излязла версия за разработчици.


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот Mario951 » Съб 19 апр 2014 16:40


Да открехна някой хора че попринцип си има winphone форум в който си пише абсолютно всичко. 8.1 все още не е напълно изпипан и затова аз ще си изчакам официалното пускане. Най-важното нещо което трябва да направи човек ако си купува телефон на уиндоус е всичко да се настрой все едно е от щатите, защото ако се регистрира като локален се губи доста голяма част от функционалността и приложенията който могат да се инсталират стават значително по-малко! Аз на моя почти никакви приложения не съм слагал, защото като цяло си има всичко необходимо. Аз съм инсталирал само Facebook, Youtube, Nokia Mix Radio (много добро приложение за меломани подобно на Spotify което работи само когато е зададен US регион!) и 3 игри имам а пък аз особено през седмицата доста го ползвам.


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот JaDaWiN » Пон 21 апр 2014 11:29


Аз си инсталирах 8.1 developer preview. Най-хубавото е, че има Action center т.е. екрана с настройките и съобщенията, който се дърпа отгоре като при Андроид. Също така има персонализиране на рингтоните за отделните приложения. И двете неща трябваше отдавна да присъстват... Друго интересно е Cortana - нещо като асистентка - аналог на Iphone-ската Siri . Работи само за US, като си смени региона да е американски тръгва, но нищо повече. Просто е персонализирана за Америка, и нищо не "знае" за нашия регион. Интересното около нея е, че се "учи" - събира знания за теб, за начина ти на живот и така започва да ти "помага", да ти дава по-добри предложения и т.н.. Всичко това става посредством събиране на данни за теб, къде влизаш, какво правиш и т.н. което на мен лично не ми е особено приятно. Друга промяна е, че вече на всички устройства на екрана могат да се наредят 3 колони икони. За моя модел - 520 това не е много практично, защото дисплея е твърде малък. Също така можеш да си зададеш картинка и прозрачното в иконите вместо да се замени в цвета на темата, се заменя с нея.
Самата операционна система се държи стабилно, единствено когато отварях Games се рестартира.

Друго засега не се сещам...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта