Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот nurv » Вто 29 юли 2014 21:45


Какво ще кажете за този китаец: http://www.emag.bg/mobilen-telefon-allview-dual-sim-cheren-p5-quad/pd/EJBVNBBBM/ ?




krumbgf
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 22:34
Автомобил: VW Passat B4 2.0
Двигател: 2E 1993
Местоположение: София

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот krumbgf » Вто 29 юли 2014 22:04


Относно андроид китайците бъдете много внимателни ! Умират без предупреждение, просто се изключват и повече не се включват :c020 Общо взето дори евтините Самсунги имат доста бъгове, но там поне я няма "внезапната смърт". Така че не се залъгвай по добрите параметри на китайските буклуци, а си вземи телефон на някоя доказала се марка.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот nurv » Вто 29 юли 2014 22:14


Доста ревюта има на популярни китайци и никъде не се споменава за такава смърт. Главният минус на китайците е, че липсва поддръжка на ОС-а, което не ме бърка щото и без това веднага го рутвам. Другият голям минус е липсата на гаранция ако не си го взел от тук.


krumbgf
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 22:34
Автомобил: VW Passat B4 2.0
Двигател: 2E 1993
Местоположение: София

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот krumbgf » Вто 29 юли 2014 23:17


Единия телефон беше марка Umi, работеше перфектно, тъч, екран, беше перфектен, имаше лек проблем със високоговоритела, но за парите си беше перфектен. Направо се чудех как съм се излъгал да си взема самсунг S3, докато един ден се изключи и повече не потегли :icon_lol . Друг китец с който съм се срещал е марка ZTE, той работи 2 седмици, след това по време на разговор започна да се рестартира, все още работи, но повече от 3 минути разговор трудно се провежда. Първенеца на китайците за мен е HTL, рестартира се чат-пат, но работи вече 3 месеца.
Така че просто няма смисъл да си дарявате парите за някакви буклуци. Галакси С3 в продавалника върви 300 лева втора ръка, със сигурност много по-добра инвсетиция от китаец :th_up


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот nurv » Сря 30 юли 2014 8:47


Безсмислено е да коментираме по темата. Има китайци и китайци :) Също така има значение от къде се купуват, за да не попаднеш на реплика, защото има реплика и на добрите китайци. По темата Samsung не ми е в приоритетните марки.

П.П. Преди HTC Desire X, което в момента ми седи в сервиза имах ZTE Blade. Аз го ползвах две години, после жена ми го ползва една, сега е даден на родителските тела и все още си е пушка. Рутнат е със Cyanogen 9.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот Matematiks » Чет 31 юли 2014 3:19


Ако една карта е Ок, продавам галакси нексус в ПЕРФЕКТНО състояние
Просто минавам на Нокия :eek


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот silent » Чет 31 юли 2014 21:13


Stivi написа:Не е зле да гледаш кои са с два модула че с един си е кофти откъдето и да го погледнеш ,това при положение че говориш и те търсят често ,ако е колкото да имаш две карти за да ти излиза по-тънко всички вършат работа !

Няма съвременни телефони с два модула, освен евентулано някой много жълт китаец. Защотототото трябва да се покриват ниски нива на САР.
Относно китайците . Моят е евтин 120лв но има абсолютно всичко . Вече е на повече от година. Работи си добре като изключим това че от време на време тъча му е не работи съвсем добре , но е изпускан и му е счупено стъклото в единия край. Въпреки това засега не мисля да го сменям. Като се има впредвид цената и бързото развитие на хардуера на телефоните то мен ме устойва да купувам евтин телефон на всеки 2 години.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот nurv » Чет 31 юли 2014 21:22


Решението е взето: Xiaomi RedMi 1S Ще го взема от представителите в България, за да имам гаранция все пак.


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот Mario951 » Чет 31 юли 2014 22:55


Какви представители в българия :gruebel


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот nurv » Чет 31 юли 2014 23:16


Тези: MiCenter


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот myrshavija » Пет 01 авг 2014 6:13


Какво означава представители и къде пише, че са такива? Не заблуждавай останалите!
Смешката с 12 месеца гаранция прочете ли я?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот Stivi » Пет 01 авг 2014 12:11


myrshavija написа:Какво означава представители и къде пише, че са такива? Не заблуждавай останалите!
Смешката с 12 месеца гаранция прочете ли я?


В полето "за нас" няма никакви данни, а в това "контакт с нас" няма адрес а само телефон,тези са представители колкото аз съм представител на Ауди :mhihi Най-обикновен електронен магазин с неясен произход :a045


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот nurv » Пет 01 авг 2014 14:49


Dear all customer of IBUYGOU, in order to bring a
better customer experience, we have set up local physical stores
with our partner MiCENTER in Bulgaria.
Any issue with your device (bought from IBUYGOU only)
you can contact IBUYGOU Customer Service.
http://www.ibuygou.com/need-help/


Има хора от андроид форум, които са връщали телефони към micenter и са получавали директно нови в замяна.

Съжалявам, ако съм ви заблудил, че са представител на производителя. Отделно това дали е смешка или не 1г писмена гаранция само ще спомена, че дори iPhone се продава с една година гаранция и вече магазинтие си носят риск за втората. Както колега от форума нагледно показа втората година е по тяхно усмотрение.


А и още нещо само информативно за хората, които не са чували тия китайци:

Атака на Xiaomi
В отделно проучване Strategy Analytics разглежда състоянието на различните марки смартфони през втората четвърт на настоящата година.

За първи път китайският производител Xiaomi е достигнал до пето място в глобален мащаб. Компанията е завладяла 5 процента от световния пазар, доставяйки 15.1 милиона смартфонa.

Анализаторите отбелязват, че моделите на Xiaomi са особено популярни на китайския пазар и тя продава милиони устройства всяко тримесечие чрез мощните си онлайн канали и договори с оператори.

“Следващата стъпка на Xiaomi е да се прицели в международния пазар в Азия и Европа, където ще трябва да инвестира много пари, за да запознае западните потребители с непознатата марка”, се посочва в доклада.

В същото време Samsung е доставила 74.5 милиона смартфонa, осигурявайки си 25% от световния пазар, но отбелязвайки намаление спрямо своите 33% година по-рано.


Android с рекордните 85% от пазара на смартфони


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот myrshavija » Пет 01 авг 2014 15:06


nurv написа:... втората година е по тяхно усмотрение.
Моля те, спри със свободните съчинения! В закона пише 2г гаранция. Ако търговец нарушава закона, потребителят може да си търси правата, както прави и ... Иван Шопов, ако не греша - толкова е просто. Ако ти смяташ, че гаранцията може да бъде по-кратка от две години по преценка на търговеца, това е твое право, но не заблуждавай другите, моля!


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте Андроид телефон с две сим карти

Мнениеот nurv » Пет 01 авг 2014 15:57


Много лесно се заблужавали хората колега и аз съм един авторитет, че веднага заблудих половината общество. Никого не заблуждавам и много добре знам, че гаранцията за физически лица в Република България е 2г. Тук пишем за нещо конкретно - китайски телефон, който е от все пак проспериращ производител, но към днешна дата тотално неизвестен в Европа и САЩ. Темата, за гаранцията тръгна от там, че все пак е по-добре да имам една година гаранция, отколкото никаква, защото цялата работа с този китаец е една голяма неизветна, но пък като цена и параметри е много добро решение.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта