Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот mely » Съб 25 окт 2014 11:10


Просто стандарта им на живот е доста по- висок и не им пука за цената на тока а климатик на - 30 трудно.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот stefan4o » Съб 25 окт 2014 12:21


vanesto написа:Естествено, че можеш да напишеш куп групости. Но ако си добър производител и търговец и не искаш да си загубиш репутацията, няма ли да се замислиш, преди да го направиш. Защото може би ще искаш да го продаваш и утре и в други ден и след много години този продукт. Ти ще си купиш ли пак продукт от тази фирма с рутера? И сигурно Адакс са фирма от вчера, и продават само в Бг и всички дето сме си купили, включително и ти сме заблудени и прости. Да не би в Норвегия или Европа хората да са по-глупави от нас, или климата там да е по-топъл, затова да ги купуват? Ти как мислиш българина ли е най-умният?

Ами рутерите се харчат доста, въпреки, този парадокс, който ти дадох за пример.
Относно Адакс - друго е, като ти кажат конвектор от Норвегия, същото е като със смолянските картофи и колите на 120 000км дето са по автокъщите. :mhihi Българинът не знам дали е най-умният, ама много се впечатлява от луксозни опаковки и гръмка реклама без особено голямо покритие, тази тема е доказателство за това. Да се върнем пак на рутерите - неграмотността на хората дето само четат етикетите създава част от работата, която извършвам професионално (т.е. ми се плаща за нея). Писал съм и в други теми по тоя въпрос, не ми се иска да се повтарям. Често ми се налага да обяснявам, че това, дето го пише на кутията не отговаря много на дейсвителността, съвсем отделно, че и това, дето получаваш като "бонус" не ти е по никакъв начин гарантирано, но хората считат за даденост това, че като иде в клозета рутерът му ТРЯБВА да му осигури качествена безжична връзка, но това невинаги се случва. Както и някой, дето като чете сега тая тема ще вземе да иде да си купи прехваления от теб АДАКС, ще го сложи на панелката без никаква изолация и дограма и първата му сметка за ток ще му подкоси краката :mhihi
За да получиш удовлетворение от даден продукт, то трябва да си запознат с неговите качества и характеристики. Тъй като въпросният АДАКС, е ползуван достатъчно време и съм видял какви сметки за ток прави - аз НЕ ОЧАКВАМ ЧУДЕСА ОТ НЕГО, напълно съм наясно, че на хлапето ми ще му е топло, но това си има своята цена. За мен покупката на подобно нещо е може би оправдана в случаите, когато на човек не му е особено зорно да отдели голяма сума за ток или се е запушил и изолирал дотолкоз, че да се топли от собственото си дихание в стаята :Mr Green Fun
Да не говорим, че вече на пазара има и климатици от тип подобен на конвектор - стои на стената и върти въздуха също като конвектора, само че с мнооого по-малко консумирана енергия. Лошото е, че струват доста пари все още :th_up


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот IRRITATING » Съб 25 окт 2014 12:31


Искаш сега да ни убедиш,че Адакса и Мидеа с еднаква мощност харчат еднакво ли? Никой не спори,че да се грееш с хубав климатик не е по евтино. Качествен климатик за стая 20квадрата 2000лв-2500лв конвектор 300-350лв Сметни за колко време се избива тази разлика


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот Росен2 » Съб 25 окт 2014 13:02


stefan4o написа:
vanesto написа:Относно Адакс - друго е, като ти кажат конвектор от Норвегия, същото е като със смолянските картофи и колите на 120 000км дето са по автокъщите

:bowdown :bowdown :bowdown :mrgreen
Имал съм Адакс,оригинален купен от Осло навремето когато думата менте беше непозната.
Не знам аз ли така случих,но полудях с тая печка.Да оставим настрана факта че гореше ток като ламя,спомням си че все нещо и се чупеше,и по едно време дори вече не си праех труда да я сглабям,а си я държах полуразглобена в очакване на следващата повреда.
От същото време имам и маслен радиатор Смядово,който ползваме още.А печката Адакс - отдавна я дадох за скрап и се е преродила в нещо друго :mhihi


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот fox_vt » Съб 25 окт 2014 14:15


IRRITATING написа:Искаш сега да ни убедиш,че Адакса и Мидеа с еднаква мощност харчат еднакво ли? Никой не спори,че да се грееш с хубав климатик не е по евтино. Качествен климатик за стая 20квадрата 2000лв-2500лв конвектор 300-350лв Сметни за колко време се избива тази разлика

Ъхъ точно това се опитва да ви убеди колегата :mhihi А ти да не мислиш че ако имаш мидеа 2000 вата и адакс 2000 вата ще консумират различна енергия.Хора осъзнайте се малко бе ясно е че сте много далеч от електротехниката ама поне като не разбирате защо пишете и пишете глупост след глупост :screwy


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот IRRITATING » Съб 25 окт 2014 14:24


Вярно е,че съм далеч от електротехниката,но преди да купя Адакс се топлех с конвектори на Делонги и разликата в консумацията е значителна Ако вървим по пътя на тази логика защо си купувате скъпи климатици като има и евтини със същата мощност :rolleyes


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот Stivi » Съб 25 окт 2014 14:59


IRRITATING написа:Вярно е,че съм далеч от електротехниката,но преди да купя Адакс се топлех с конвектори на Делонги и разликата в консумацията е значителна Ако вървим по пътя на тази логика защо си купувате скъпи климатици като има и евтини със същата мощност :rolleyes


Ами ако потърсиш в Гугъл значението на СОР /на латиница/ на климатик ще разбереш каква глупост си написал :a045 Колко гори бензин със 150кс и колко дизел с такава мощност сложени на на някой джип примерно ??


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот stefan4o » Съб 25 окт 2014 15:01


Ами много просто. Ако Мидея отдава 3кВт отоплителна мощност, а харчи 1кВт електроенергия в същото време, то японски хиперинвертор при отдаване на 3кВт харчи наполовина електроенергия или 500-600 Вата. Така стана ли ти горе-долу ясно как стоят нещата? Само че при реотаните, които коментираме нещата не стоят точно така. Поради простата причина, че консумираната и отдаваната(отоплителна) мощност е 1:1, без значение дали пише Делонги, Адакс, Теси, Чунг-Чанг на него.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот IRRITATING » Съб 25 окт 2014 15:15


Сега вече ми се изясни :bowdown Японския хипер,мегаг,гига,шест пъти A+ климатик може да се направи да е по икономичен от по евтините,а за конвекторите това правило не важи :th_up


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот Stivi » Съб 25 окт 2014 15:18


IRRITATING написа:Сега вече ми се изясни :bowdown Японския хипер,мегаг,гига,шест пъти A+ климатик може да се направи да е по икономичен от по евтините,а за конвекторите това правило не важи :th_up


Човече спри да се излагаш :a045


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот stefan4o » Съб 25 окт 2014 15:20


IRRITATING написа:,а за конвекторите това правило не важи :th_up

Ако ми кажеш как при конвектора с 1кВт ще ми извадиш повече ще го направим, патентоваме и ще спечелим пари от това :mhihi
Явно изобщо не си наясно за какво идва реч, по-добре наистина спри да се излагаш... :screwy


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот fox_vt » Съб 25 окт 2014 15:24


Няма как да харчи 1 kW а да отдава 3 kW.Реотана КПД то му е 1.При климатика топлината се получава по коренно различен начин.Това е един вид помпа която изпомпва топлина от вън и я вкарва вътре,като консумираната енергия е само от компресора който върши тази работа.Колкото по ефективен компресор толкова повече топлина ще вкара за единица мощност.Затова евтините климатици са с COP 2-3 а скъпите отиват над 4.Затова не може да се направи по ефективен реотан но може да се направи по ефективен компресор.Няма значение какво пише на кутията реотана има кпд 1 и това може да върви само надолу тосет към влошаване.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот stefan4o » Съб 25 окт 2014 15:27


Така де, ама те явно не са виждали и реотан и не знаят какво представлява. Ако го знаеха, нямаше изобщо да спорим тук и да си пишем глупости.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот muns61 » Съб 25 окт 2014 16:02


Фокси и Стефчо, не сте прави. Невежество плюс реотан, равно на конвектор за 300 лева! С КПД 300%...


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот boyan.chav » Съб 25 окт 2014 16:10


Изчетох почти цялата тема. От спора се ражда истината :cool
На какво мнение сте за ТОЗИ конвектор, 3000W-ия модел? Тази зима ще се ползва в стая с размери около ~15-16кв. с вътрешна изолация и обикновена дограма, а другата зима ще се ползва в стая ~30кв. с алуминиева дограма и външна изолация. За това искам да взема по-мощния. Заслужава ли си да дам 219лв. за този конвектор? Пазара е препълнен с конвектори с едни и същи характеристики и разлики в цените до над 100лв. Икономия чак толкова не търся, искам да смогва със стоплянето :wink



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта