Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот Bai Sando » Чет 27 ное 2014 22:47


Преди 2 месеца си взехме ей тоя.Голям е колкото по-голяма прахусмокачка.Не е много шумен,но не е и тих.Абе става да се спи докато работи.Беше от най-тихите които имаха,38 децибела.Има и дисплей и за нагласяне на влажността.
Изображение
Ама нещо не им работи сайта на технополис...




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 28 ное 2014 0:09


Същия проблем и при мене като колегата пуснал темата...откакто санирах отвън и смених дограмите- водопад от прозореца, особено зимата, като пусна отоплител... :scare3 и от чудене на какво да взема още нищо не съм купил, а отварям прозореца като ме няма и тогава не е толкова зле докато не се затопли стаята....


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот келеш » Пет 28 ное 2014 7:05


Здравейте колеги!
Влагоуловителя за битови нужди,трябва да е с компресор.Вземете под внимание,и за каква кубатура на помещенията е предназначен :wink


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот vasstop » Пет 28 ное 2014 9:06


fox_vt написа:Я да повдигна малко темата-търся влагоуловител възможно най тих,не ми трябва показание за текуща влажност и т н макар че е +.Сегашния който имам и за който съм писал работи перфектно-но шума е :scare3 .Замислил съм да го продам в олх и да добавя лев за някакъв по кадърен в шумово отношение.То не бяха изолирбани и подложки,и на фибран го слагам да стъпи и не та не като влезе в резонанс сякаш къртач работи аман вече.Та затова си търся тих ама наистина тих и възможно по компактен такъв уред,ако някой има нещо такова от което е доволен да се обади.
Имам един за продажба:
Midea MDF3-20DEN3
Състояние - като нов, ползван е 3-4 пъти.
Купуван е за 350лв, цената на която се продава ще е надолу.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот 777 » Пет 28 ное 2014 10:56


polovera_9n3 написа:...откакто санирах отвън и смених дограмите- водопад от прозореца...

То санирането и дограмите не трябва ли да правят обратния ефект? Станало е антисаниране.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот milmar » Пет 28 ное 2014 11:28


Ако има малки деца и се сушат дрехи в стаята, санирането не ва'жи :biggrin . Има време, всеки ще мине и този етап :icon_lol .


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот 777 » Пет 28 ное 2014 12:18


milmar написа:Ако има малки деца и се сушат дрехи в стаята, санирането не ва'жи :biggrin . Има време, всеки ще мине и този етап :icon_lol .

За сушене номера става със сушилня на цена на 3 влагоуловителя.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот batmilko » Пет 28 ное 2014 15:38


Е такъв ползвам, но купуван от технополис преди няколко години...
Цената беше нещо подобно на това в сайта.
Върши чудесна работа, може да се спи на него, дурако и ударо устойчиво :mhihi тествано :Mr Green Fun


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот fox_vt » Пет 28 ное 2014 20:07


vasstop този ли е твоя Влагоуловител

цената е най малкия проблем но ми се струва че е прекалено голям за мен.Помещението е десетина квадрата,като габарити не пише колко е голям и коко Дб му дават.
Bai Sando такъв подобен гледах вчера в каталога на техното като шума май беше 42 Дб,за справка сегашния ми е 53 Дб и самия той не е шумен но резонанса на пластмасите е адски.

Учудващо но в емаг не предлагат такива уреди :rolleyes


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот luboveliki » Пет 28 ное 2014 20:10


и аз си направих изолация и сложих хубава дограма и се получи влага и мухал на някой места(само по гърба на мебелите),прочетох из нета и се оказа ,че трябва да взимам с компресор от по 300лв,е взех и проблема се реши много добре,държа го на 60% влажност,обаче се оказа, че най голямата ми влага е в коридора пред банята и се наложи още един за 300лв и сега всичко е супер,в коридора портмантото отзад беше винаги мокро и с мухал(колко Саво използвах),сега е сухо на барут и няма никаква влага и мухъл никаде в нас,даже влажноста е 60% и те се изключват......най важното-отоплявам се на климатик....


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот IRRITATING » Пет 28 ное 2014 20:17


При много добро уплътняване избива мухъл защото въздуха не циркулира Аз съм с budget и за 12-13 часа събира по 1 литър вода от помещение 19-20квадрата


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот Mario951 » Пет 28 ное 2014 20:18


Аз като пусна духалката за 20 лв знаете ли колко хубаво суши въздуха, че и топли като бонус :mhihi


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот vasstop » Пет 28 ное 2014 20:42


fox_vt написа:vasstop този ли е твоя Влагоуловител

цената е най малкия проблем но ми се струва че е прекалено голям за мен.Помещението е десетина квадрата,като габарити не пише колко е голям и коко Дб му дават.
Bai Sando такъв подобен гледах вчера в каталога на техното като шума май беше 42 Дб,за справка сегашния ми е 53 Дб и самия той не е шумен но резонанса на пластмасите е адски.

Учудващо но в емаг не предлагат такива уреди :rolleyes
Да, този е, но не мога да ти кажа колко точно е шумен, понеже нямам база за сравнение :neutral


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот Bai Sando » Пет 28 ное 2014 21:17


Моя го пускам в кухнята,като бачка цяла нощ.200 вата е и за една нощ събира към 1.3 литра вода.По някога и по-малко.
Това се наложи от както сменихме дограмата с ПВЦ и за една зима всичко зверски мухляса.Правихме и външна изолация,но ефект почти нулев.Ъглите на стените бяха влажни все едно съм ги поливал.А по стъклата имаше толкова вода,че се стичаше по стените чак.Миналото лято правих и вътрешна изолация с фибран и влагата по стените изчезна и стана много-по топло,но влагата по стъклата си остана,хем съм с парно което уж суши въздуха.От тази есен пускам влагоуловителя и определено няма грам влага.
Но и пробих по една 8мм.дупка във всяка стая в ъгъла на дограмата,че няма от къде да влиза свеж въздух.
Иначе 38 дб.по спомен бяха толкова.Не им работи сайта на тия от Технополис,да проверя със сигурност,но определено не е много шумен.Горе-долу колкото един хладилник,иначе бая тежи и не му дрънчат пластмасите.И има в задния край накрайник за маркуч,ако не ви се източва резервоарчето всяка сутрин


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изсушител на въздуха (влагоуловител)

Мнениеот alexx » Пет 28 ное 2014 21:27


Mario951 написа:Аз като пусна духалката за 20 лв знаете ли колко хубаво суши въздуха, че и топли като бонус :mhihi

то и влагоуловителя топли, но не харчи 2000W а събира водичката



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта