Проблем с USB флопи

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Проблем с USB флопи

Мнениеот drago_tr » Пет 27 фев 2015 17:54


Здравейте :bowdown
Ситуацията е следната:
Подменихме техниката във фирмата и купихме 4 новички компютъра които са с дъна Х81М-C http://www.asus.com/Motherboards/H81MC/overview/ с win7
Старите компютри имаха 3.5 флопита с които работехме и затова купихме и чисто нови 4 USB флопита. Не ме питайте защо ни трябваха и за какво ще се ползват :banghead
Та проблема е че едното флопи отказа а след известно време отказа още едно. Въртят до безкрайност и няма прочитане на дискетите. Няма разлика с нови или стари дискети. Сега чакам и другите флопита да дадат фира :bishop
Та искам да си сложа старите флопита, с които нямаше никакъв проблем и да разкарам тия боклуци. Но новите дъна нямат сокет за КАБЕЛ ЗА ФЛОПИ FDD 3,5 ИНЧА и няма как да ги подвключа.
На дъното имам два PCIEX1 , и един pci , на които е сложена lan карта. Дайте идея с някакви преходници дали ще стане и какви.
Флопитата са гаранционни...това е ясно че мога да ги върна и да ми дадат други, но през 3 месеца да ги сменям не е вариант. Освен това за да ги сменя трябва да ги мъкна чак до Пловдив :banghead
Така че ако имате решение ще се радвам на малко помощ.
Ето такова нещо търся: http://www.addonics.com/products/aemk35cb.php
Да сте го виждали да се продава някъде?




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот инжектопляктор » Пет 27 фев 2015 18:40


Практически няма PCI FDD контролери. Има на IDE Интерфейс SuperDisk устройства, които са съвместими с флопи дисковете, не знам дали ще ти свършат работа и вече не се използват и се намират трудно. Другият вариант е Floppy Disk Drive на IDE интерфейс, също се намират трудно. И в двата случая новото дъно няма да има PATA/IDE, та ще ти трябва и IDE/SATA мост/контролер. Няма и преходници от FDD Към IDE/SATA интерфейс. Има и вариант да търсиш PCMCIA Floppy Drive и отново преходник към IDE. Нищо евтино, нищо директно. Доста солено ще ти излезе всичко различно от това да намериш IDE Floppy drive.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот drago_tr » Пет 27 фев 2015 18:55


Значи не е мисия невъзможна, но ще ми пробие джоба :banghead


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот инжектопляктор » Пет 27 фев 2015 19:18


Директно не можеш да подкараш старите флопита с FDD интерфейс. Търсиш или IDE флопи устройства, или SuperDisk устройства и включваш с IDE/PATA bridge/конвертер. Това откъм пари е най-приемливият вариант, но всички тези устройства са много редки. Не е до пари толкова до това дали ще намериш въобще.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот drago_tr » Пет 27 фев 2015 19:38


Благодаря за разясненията.
Ясно е че ще трябва да се учат да работят с флашки, което го повтарям отдавна, но като срещнеш мнения от рода ...на мен така ми е по лесно или така съм свикнал.....и направооооо :banghead :banghead :banghead
Още веднъж благодаря :bowdown


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот инжектопляктор » Пет 27 фев 2015 19:43


А, да - има начин един. ISA Floppy Контролери и след това ISA/PCI конвертер. Дали въобще ще тръгне, как ще се държи и къде ще ги намериш тези антики - нямам си идея. ISA интерфейса от над 15 години го няма в компютърните системи и тия карти с флопи контролер ще са от времето на Intel 386. :eek


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 27 фев 2015 19:57


drago_tr написа:Благодаря за разясненията.
Ясно е че ще трябва да се учат да работят с флашки, което го повтарям отдавна, но като срещнеш мнения от рода ...на мен така ми е по лесно или така съм свикнал.....и направооооо :banghead :banghead :banghead
Още веднъж благодаря :bowdown

Моите съболезнования, сега колко време ще ти отнеме да научиш, че save as като се натисне, вместо на флопи А, ще трябва да се избира Сменяем диск F :screwy


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот drago_tr » Пет 27 фев 2015 20:38


Не става въпрос за мен, а за други които се опитват да работят с тия техники и повярвай ми...трудно им е. Щом два дена съм обяснявал как се прави шорт кът на папка...прави си изводи :mhihi :th_up

Последна промяна от drago_tr на Пет 27 фев 2015 20:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 27 фев 2015 20:41


Ааах, пропуснал съм
К.Одаджийски написа:време ще ти отнеме да ги научиш,


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот anrus » Пет 27 фев 2015 21:09


Дъната имам LPT порт, който със сигурност поддържа ECP. На този порт също можеш да закачиш FDD. Проблемът е, че LPT FDD се намират доста трудно, а на теб ти трябват цели 4 броя.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Проблем с USB флопи

Мнениеот drago_tr » Пет 27 фев 2015 22:17


Това е добра идея...а ток откъде ще му взема на флопито. Трябва да стърчат едни жици от захранването на компа...така ли?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта