Малко информация за интернет в Австрия!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Embolado
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 20:22
Автомобил:
Двигател:

Малко информация за интернет в Австрия!

Мнениеот Embolado » Вто 14 юли 2015 13:59


Здравейте!

Знам, че темата няма нищо общо с тематиката на форума, но все пак ще опитам :)
Искам да попитам, дали някой е наясно как стои въпросът с интернета в Австрия? Трябва ли да имаш адресна регистрация, за да може да си пуснеш интернет?
В Холандия например без адресна регистрация и международен паспорт е невъзможно да си пуснеш интернет.

Поздрави и благодаря предварително!




Потребителски аватар
Ото Кац
Мнения: 910
Регистриран на: Пет 09 юли 2004 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Малко информация за интернет в Австрия!

Мнениеот Ото Кац » Пет 17 юли 2015 19:37


имам пакетен договор с А1 за телевизия, телефон, интернет (исках UPC, но се оказа, че в нашия квартал ще имат оптичен кабел след 3 години, а сърце юнашко не трае - тъкмо беше почнала втората част от 4.ти сезон на The Walking Dead :death и трябваше да се гледа...).
Не са ми искали конкретно адресна регистрация, но се сключва договор - задължително ти искат документ за самоличност, не знам дали те проверяват допълнително дали имаш регистрация на този адрес. Когато сключвах договора, регистрацията ми беше на друг адрес, не съм имал проблем...

най-добре прочети, в мрежата на страницата на доставчиците със сигурност би имало информация.


Embolado
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 20:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Малко информация за интернет в Австрия!

Мнениеот Embolado » Пон 20 юли 2015 9:30


Благодаря за инфото :)


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Малко информация за интернет в Австрия!

Мнениеот Ivo_ » Пет 31 юли 2015 20:24


Аз съм с пакетен договор телевизия + интернет към UPC, и не са ми искали документи за адресна регистрация при подписването на договора. Самия договор се попълва на ръка от техника в момента в който инсталира интернета. Ако избереш подобен пакет ТВ + нет, трябва да знаеш че отказват инсталация ако не е наличен телевизор в апартамента. И да искат документ за самоличност към момента на подписване на договора, човека доста се чуди на БГ личната карта :mhihi

А колко време ги чаках да дойдат да инсталират е друга тема. При това инсталацията се плаща, затова ако преди това в апартамента е имало интернет и доставчика е свързан към сградата, можеш да си спестиш тези пари и да инсталираш сам, като в този случай не се налага да чакаш визита на техника.


Потребителски аватар
Ото Кац
Мнения: 910
Регистриран на: Пет 09 юли 2004 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Малко информация за интернет в Австрия!

Мнениеот Ото Кац » Чет 06 авг 2015 17:37


и, имай предвид, че понякога топят на GIS
данъка на телевизор на месец е 25 евро


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Малко информация за интернет в Австрия!

Мнениеот drago_tr » Чет 06 авг 2015 21:07


Ivo_ написа:........А колко време ги чаках да дойдат да инсталират е друга тема.

Ако не е тайна, ще кажеш ли колега колко време чака да дойдат да инсталират, че аз работя към един кабелен оператор и ми е интересно да знам по другите държави за колко време става тая услуга. Питам, защото тука май в бг всички искат да стане веднага, даже ако може още вчера :dummy
Интересно ми е както за привързването ,така и при настъпване на авария за колко време реагират техиците


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Малко информация за интернет в Австрия!

Мнениеот Ivo_ » Чет 20 авг 2015 20:27


Разбира се че не е тайна :mhihi :mhihi Отне им точно една седмица за да ми се обадят и да си уговорим ден за монтаж. Казвам да ми се обадят, защото аз използвах он-лайн заявлението. Това беше миналата година точно преди Световното по футбол и не знам дали бяха по-натоварени или какво, но ми дадоха ден за инсталация след 3 седмици. Тъй като мрънках че ще пропусна половината първенство, ми предложиха да ме компенсират като не платя такса за инсталация, която е 60 евро :screwy А да спомена, че инсталацията се извършва сутрин между 7 и 12 часа или следобед между 12 и 5 часа. Т.е. имаш само тези две опции, сядаш вкъщи и чакаш. При мен поради голямото забавяне ми предложиха инсталация между 18 и 20 часа. Така стоят нещата с повечето услуги тук, това не е само с въпросния интернет / ТВ доставчик, почти всички работят така.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта