Ремонт на компютърна мишка

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
calidad
Мнения: 497
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 21:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: София-Шумен
Контакти:

Re: Ремонт на компютърна мишка

Мнениеот calidad » Вто 01 сеп 2015 19:19


Пичове изчистих я и за сега работи, взех някаква хама за да скролирам в интернет а G9 ще я ползвам за CS.GO много голямо значение има каква е мишката и за какво ще я ползваш и аз така мисля, а щом нещо работи то не се сменя :)




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Ремонт на компютърна мишка

Мнениеот ktamen » Вто 01 сеп 2015 20:07


Аз пък много си харесвам клавиатурата. Всичко и бачка, ама повечето букви на кирилица се изтриха. Пробвах да ги подновя с маркер, ама изтраяха твърде кратко. Имам и друга клавиатура, ама изтритата някакси ми е по-удобна. Дали има начин да я възстановя?
А някой виждал ли е клавиатура, на която и кирилицата е вдлъбната, а не само латиницата?
Иначе е вярно, че събират много боклуци, но разглобяването е лесно и после се мие на чешмата.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ремонт на компютърна мишка

Мнениеот muns61 » Вто 01 сеп 2015 20:12


Някои още кърпят Лади...


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Ремонт на компютърна мишка

Мнениеот georgebonev » Вто 01 сеп 2015 20:18


За клавиатурата с вдълбани букви - евентуално с дремел (мини дрелка) и жестоко спокойствие (като помощен материал може да се ползва шаблон с букви с подходящ размер). :mhihi
(Аз пък много си харесвам клавиатурата без кирилица - има само латиница... От '94-та някъде е, само един-два клавиша не й работят :mrgreen )


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ремонт на компютърна мишка

Мнениеот milmar » Сря 02 сеп 2015 7:48


Аз клавиатурите ги мия на чешмата без въобще да ги разглобявам. Трябва да знаеш къде е платчицата, а тя след времето на Ладите е съвсем малка, не е по цялата клавиатура. Размерът и зависи основно от това, колко са раздалечени светодиодите за "Caps Lock" и другите, понеже те са на нея, т.е. платката е под светодиодите. Гледаш да не влиза много вода там и миеш :smile .
За буквите- аз съм се учил да пиша само на фонетична, никога не съм писал на BDS и не завися от други надписи по бутоните. Не съм виждал релефен надпис на български.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт на компютърна мишка

Мнениеот fox_vt » Сря 02 сеп 2015 11:46


Гледал съм американски клавиатури как се правят-клавишите са бели и се покриват със слой черна пластмаса.След това лазер изпарява черната пластмаса във вида на исканата буква и се показва бялата отдолу.Практически тази буква е вечна откъм изтъркване но това е само на латиница.Аз пък понеже имам един много харен навик да пия ракия със салата на компа та колкото и да я пазя се поомазва,разглобявам я смъквам всички клавиши и хубаво ги измивам в легена със препарат.ПОсле по предварително написан шаблон кое къде ги нареждам по подредбата QWERTY .Ако няма шаблон може и по някоя друга подредба да ги наредя :Mr Green Fun .За 10 години не е мръднала.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт на компютърна мишка

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 03 сеп 2015 23:36


ktamen написа:Аз пък много си харесвам клавиатурата. Всичко и бачка, ама повечето букви на кирилица се изтриха. Пробвах да ги подновя с маркер, ама изтраяха твърде кратко. Имам и друга клавиатура, ама изтритата някакси ми е по-удобна. Дали има начин да я възстановя?
А някой виждал ли е клавиатура, на която и кирилицата е вдлъбната, а не само латиницата?
Иначе е вярно, че събират много боклуци, но разглобяването е лесно и после се мие на чешмата.

Взимаш едни е такива http://isoftbg.com/index.php?route=product/product&product_id=705
и лепиш, включително и това второто което ги предпазва от изтриване, само се съобрази да си вземеш букви за тъмна или за светла клавиатура, че има значение въпреки че на външен вид изглеждат еднакво.
Ако налепиш на тъмна клавиатура такива за светла, почти не се виждат



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта