Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Bai Sando » Пет 16 окт 2015 19:31


gergeto написа:
Bai Sando написа:Имам един термометър със сонда и като го пъхнах покзваше 50 гр.на въздуха

Kъде го ''пъхна''... :mhihi :mhihi :mhihi

Иначе сериозно-честито за придобивката,да работи без проблеми и да сте живи и здрави да си го ползвате много години. :beer

Знаех си,че така ще прозвучи :mhihi
Иначе 12-ка за спалнята,която е 15-16 квадрта :smile




Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот fox_vt » Пет 16 окт 2015 21:00


milmar написа:Във всяка тема за отопление се стига до тук. Объркваме се за какво говорим, за икономия или за конфорт. Двете неща винаги за жалост са напълно противоречиви.


Миленски понякога икономията е фалшива :biggrin Пример със у дома-през деня няма никой климатика е само малко намален вечер се усилва малко.Вариант едно не съм го пускал цял ден вечер се прибирам пускам го и така цяла нощ до сутринта.Варинат две работи постоянно.Повечето логично ще си помислят че вариант едно е по икономичен,но не е така в повечето случаи.Денем винаги температурата е по висока от през ноща,това означава че вънщното тяло ще работи с висок КОП да речем максимума 3 т.е. харчи 1 квч а дава 3.Понеже вече няма конвекционални климатици а само инвертори то той ако работи ще е на минимум или ще е изключил.Вечерта температурите навън падат КОП също ,2-1,5-1 под едно даже зависимост от Т навън.И какво става когато включим климатика тогава след като цял ден всичко е истинало?Той започва да буха на максимум но КОП е примерно 1 харчи 1 квч дава пак толкова и бръмчи така с часове почти цяла нощ да затопли стаята не само въздуха а всичко.И накрая като ударим чертата излиза че икономия няма.Аналог със печка на дърва,палиш бухаш яко дърва и като се затопли само слагаш по дърво на час да поддържа жара.Всичко това обаче е много условно и главно зависи от изолацията,тъй като отоплението не е отопление а просто добавяне на загубите които се губят.При калпава изолация и много загуби може да се окаже че вариант едно е по икономичен,и това обърква представите на доста хора.Сори за офф топика темата не е за това но може да някой да е полезно.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот theultimate » Пон 19 окт 2015 16:04


Ако ще работи само по два часа на ден, по-добре е да си купиш една духалка за 20-30лв и да не се занимаваш с глупости. Смисъла от отоплението на климатик е точно да работи постоянно и всичко - стени, мебели и т.н да са топли, все едно че имаш парно. Не виждам смисъл в това да дадеш 2-3 хиляди лева за отоплителна техника и след това да я пускаш колкото да не умреш от студ...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Stivi » Пет 23 окт 2015 16:18


Аз пък се задомих с един такъв http://www.fujitsu-general.bg/products/klimatitsi/zhilischni/stenen_tip/bazov_tip_invertor/llc/fujitsu_general_ashg_12_llc___aohg_12_llc_stenen_klimatik/20 като гледам е горе долу с параметрите на дайкина който е взел Bai Sando ,но ми излиза 1120лв с монтажа. Хубавото е че ми го монтира приятел работещ във фирма за климатици и няма да плащам прословутите "профилактики" всяка година което изравнява нещата а и обещава ако до 5г нещо сериозно се повреди направо да го сменят с нов ,но това на го вярвам много :gruebel


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Bai Sando » Пет 23 окт 2015 17:09


В хола съм с подобен на твоя Дженерал.
http://www.fujitsu-general.bg/products/klimatitsi/zhilischni/stenen_tip/kompakten_tip_invertor/lmc/fujitsu_general_ashg_12_lmc___aohg_12_lmc_stenen_klimatik/13
С дайкина топлят за сега еднакво,само дето е малко по-шумен.Зимата ще си покаже кой ще устиска :biggrin


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Stivi » Пет 23 окт 2015 17:30


Ееее,този твоят е по-добър,с по голям СОР-4 срещу 3,43 за моя,но още 200лв отгоре за такъв ми идваха нанагорно :icon_sad Важното е да не се разваля и да топли до -15 безпроблемно както го дават пък че ще се плаща ток то е ясно :beer


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Bai Sando » Пет 23 окт 2015 18:21


Той ми беше подарък от бабата :Mr Green Fun


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот gergeto » Пет 23 окт 2015 20:44


Bai Sando написа:Той ми беше подарък от бабата

Златна баба... :th_up


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Съб 24 окт 2015 7:20


Нали са затова баби :c020 Освен да гледат хлапетата трябва и да подаряват по нещо :mhihi


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот gergeto » Съб 24 окт 2015 16:43


Да са живи и здрави и бабите и дядовците,цял живот са''блъскали'' горките и накрая с тез ''големите'' пенсии пак успяват да помогнат с нещо на деца и внуци.
Е такъв пенсионер да сложим за финансов министър да да се оправи БГ.
Нови ''Мерседеси'' за парламента ли?,Нов ''Фалкон''за правителството ли?,4-цифрени заплати ли? Щом те определят минималната заплата-да работат за такава... Оппа много пак се отклоних от темата.Извинете. :bowdown


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Bai Sando » Съб 24 окт 2015 16:48


Под бабата имах предвид тъщата. :mhihi Подари ни го понеже беше чула,че ще слагаме,че лятото става много жега в хола.
Поръча два.Един за нея и един за нас.Имаха някакъв дял от къща за продан и от там и подаръка.Дайкина си го купих аз,но наистина ако не са баби и дядовци да помагат,положението е тежичко :th_up


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот gergeto » Съб 24 окт 2015 17:57


Bai Sando написа:Под бабата имах предвид тъщата.

Това имам предвид де,и по нашия край наричаме тъщите баби.Само дето на някои колеги ''бабите'' все още работят,а на други като мен бабите(тъщите) вече сa пенсионери.Нормално, вече с жена ми сме на по 40+год.Миналата година погребах баща си...Това е естествения и безпощаден ред на живота,затова трябва да се уважават ''баби,дядовци майки бащи''докато ги има,не само щото сa ни помагали за отглеждане на децата,или са ни купили това или онова,а защото никой друг няма да ти даде такава морална или материална подкрепа освен най-близкия ти.После ние ''даваме'' на децата си и т.н.


Потребителски аватар
slance
Мнения: 501
Регистриран на: Съб 11 юни 2005 7:13
Автомобил: Audi A6 3.0TDI
Двигател:
Местоположение: София Дружба-1

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот slance » Пон 26 окт 2015 5:37


Bai Sando написа:Днес монтираха дайкина.Всичко излезе 999 лв. с монтажа.
Първите впечатления са,че работи супер тихо и грее супер.Ще го видим зимата как ще е.
Имам един термометър със сонда и като го пъхнах покзваше 50 гр.на въздуха.И на дженерала в хола също показва 50 гр.
Дано излезне читав :biggrin



Предполагам са ти монтирали Daikin модел FTX"B",който излезе тази година и тепърва ще се види как се държи зимата.Той си е чист Carrier.Fujitsu-General са се доказали с времето.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот dimovip » Пон 26 окт 2015 13:03


Аз пък миналата година се сдобих с 2 броя ей такива : http://technika.bg/product/12453/invertoren-klimatik-mitsubishi-electric-msz-sf25ve-muz-sf25ve.html

Супер тихи, топлят доволно, само немога да им засека консумацията.Прдполагам, че не е много.Стаите са с по 3 вуншни стени.Едната е 6х3.4 другата е 5х3.4 . Имам изолация и хубава дограма.





Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта