Проблем с HP Probook 4520s

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот 777 » Сря 01 юли 2015 9:50


zografski написа:То не е само до HP и леново, нали всички слагат един и същи хардуер :mhihi , единствено скелета е по-различен и начина по които се редят вътре компонентите, понеже скелетите са различни, но реално хардуера си е хардуер! Спец за HP, мен лично много ме дразни, че батериите им са много сакати, карат по 1 год, независимо как ги експлатираш и са дотам, а 1 нова бат. китайка е 80лв, а оригинална 120-30лв, реално последната ми е китайка на(hp4510) и за момента държи повече от предишната оригинална, дето бях купувал!

Що бе - имам HP4330 от 2011г и батерията си кара. Вярно, че не е толкова часове колкото в началото, но не е да свърши за половин час. HP имат лоша слава най-вече защото куцо и сакато взема Павилион, за по-евтино. Аз лично търсех Леново навремето, но бяха само с лъскави екрани и накрая взех HP-то - повече ми хареса като дизайн и тъкмо излезе моделът, защото предния 4320 бяха доста по-вдървени.




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот zografski » Сря 01 юли 2015 9:57


То си е и до късмет, като при жените :mhihi На моя 4510 два пъти съм му купувал батерия, сега съм с китайка и вече 1 год си бачка, предните 2 бяха оригинални, за по 120лв парчето и да не кажа лоша дума ама май и издържаха по-малко :mhihi Като цяло това им е слабост на по старите HP-та или поне такъв ми е бил на мен късмета :mhihi виж колегата на други проблеми е попадал с HP-та, за това казвам, че е доста индивидуално и зависи и от самата експлатация, а не е само до марка и модел и за това не би трябвало от 2-3 случая да им създава име на боклуци, от другите марки също има доста изпищели :th_up


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот ping23 » Сря 01 юли 2015 10:25


От години си купувам лаптопи само втора употреба бях с T60 сега съм с elitebook проблеми никакви!
Пробвай с паметта ако не е от нея лошо.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот 777 » Сря 01 юли 2015 10:30


Моята батерия я експлоатирам като включвам адаптер когато падне много. Четох че така трябвало, макар че като си мисля така се изразходват по-бързо всичките й цикли. HP Battery Check дава 0V на една от четирите клетки - явно 25% е заминала, но за 4г бива. Един познат имаше големи грижи с лаптоп Packard Bell - мисля, че като оцелиш крива бройка марката не помага. Един чисто нов DELL се оказа с неясен дефект - сякаш RAM-а не беше наред, но memtest86+ си вървеше без оплаквания. Смениха го с нов и скоро след това пак му дефектирала плочка от рама. Когато диска му взе да агонизира и го отварях да сложа SSD се отвратих от "инженерната мисъл" в DELL. Едно Леново имам ThinkPad X100e - копчето за включване едвам работи и не мога да му хвана логиката, звуковата му "карта" често пъти не се разпознава и др. Така че и тая индустрия е опорочена от работата "в екип" (разбирай 20 човека мислят поотделно и кой какво разбрал от идеите на другите не е важно - по-важно е да са "заменяеми" да не вземе някой инженер да се мисли за важен и да проектира всичко от начало до край).


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот инжектопляктор » Сря 01 юли 2015 12:18


zografski написа:На дали, но това че ти си е случило тва с 1-2 HP-та не трябва да им прави чак такова име.

1-2 HP-та? По-скоро десетки. Просто съм дал последните случаи. А хубавите лаптопи не се изключват, като ги натовариш. И имай предвид, че обикновено процесорите имат такива датчици, каквито гасят. Видеото може и на повече да пече, но да не изключи. Именно за това му се скъсява живота в евтините лаптопи рязко. И дори не мога да кажа "добре, че са HP, че ще остана гладен". Защото като дефектират, повечето пъти ремонтите са на такава цена, че хората предпочитат да ги хвърлят или продадат на части. Само си губя времето с такива.
777 написа:Едно Леново имам ThinkPad X100e - копчето за включване едвам работи и не мога да му хвана логиката, звуковата му "карта" често пъти не се разпознава и др.

То X100e практически не е ThinkPad. Набарал си най-калпавият и първият с AMD.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот 777 » Сря 01 юли 2015 13:32


Защо да не е ThinkPad? Пише ThinkPad, а дали е с AMD няма значение - разликата в марките и моделите е в дизайна, материалите и конструкцията. Или ще кажеш, че Леново са много добри, но точно тоя модел все едно не е тяхна творба. Както казах проблемите са в копчето и периферията. И с i3 да беше пак можеше да прави същите номера.


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот orlin4ooo » Сря 01 юли 2015 13:42


Жена, кола и.... лаптоп - на късмет :D Хора осъзнайте се и спрете да се карате за глупости - тъпо е да слагате всичко под общ знаменател. Имам HP ProBook 4520s - супер яка машина - бърсал съм го с кърпичка всеки ден, изключвал съм го когато няма да го ползвам следващите 30 минути и какво ли още не и си беше супер. Почнах да го занемарявам и съответно и проблемите почнаха да изскачат - харда му се прецака, сега и батерията ми умря. Всичко си иска поддръжка и правилна употреба.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот инжектопляктор » Сря 01 юли 2015 14:23


777 написа:Защо да не е ThinkPad? Пише ThinkPad, а дали е с AMD няма значение

И ThinkPad Edge го водят ThinkPad, ама не е. X100e де факто е от Edge серията.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот 777 » Сря 01 юли 2015 14:50


"де факто" Леново е китайска фирма, наследник на IBM лаптопите. Така че и ThinkPad не е ThinkPad. По твоята логика като ти кажат "купи си Леново" трябва да започнат разсъждения от кои Леново точно - по-истинските или другите. Фактът е, че въпросният X100e е лаптоп lenovo и ако марката е хубава значи не трябва да има забележки. Казвам го, защото по-горе се обобщават генерално нещата как Lenovo > HP.


Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот Mapoka » Сря 01 юли 2015 18:50


Много зависи от начина на употреба на лаптопа.
Моето 4520 никога не е стояло на твърдо, съответно от много огъване се прецака видеото (тъй де накъсали са се някой пътечки под видеото).
За да мина по тънко си взех втора ръка дъно, което изкара 2 дни и му се капа видеото.
Накрая купих ново дъно за 4720, с доста базово видео с което дъно вече година и 3-4 месеца карам, за късмет обаче стария вентилатор и новото дъно не се разбраха и регулацията на оборотите не работи, съответно реших да пробвам колко държи вентилатора и от тогава е оставен на 100%.
При това положение процесор над 65-70 градуса не съм видял при каквито и да е натоварвания, за сметка на това сега лятото видеото си дъни до 70 градуса само от един YouTube. Дори в момента ми е отворен единствено форума а видеото е на 52 градуса (това на 100% вентилатор).
За батерията нямам какво да кажа доста я използвах преди да се скапе, вярно изкара някъде 2 години но и направих много цикли.
Освен недомислицата на AMD и нацепилата се пластмаса около дисплея, съответно слабото шаси не се сещам за друг кусур на HP-то.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот инжектопляктор » Сря 01 юли 2015 21:15


777 написа:"де факто" Леново е китайска фирма, наследник на IBM лаптопите. Така че и ThinkPad не е ThinkPad.

Де факто лаптопите се произвеждат под шапката на IBM, но преди да прехвърли бизнеса си с хардуер на Lenovo, хардуерът на IBM се произвеждаше предимно в Kитай. Lenovo имат същинска бизнес серия лаптопи - Lenovo T/X/W. Останалите Thinkpad Edge всъщност са ниска класа нещо между потребителска и за беден бизнес. :Mr Green Fun Всичко за парите си, човек. T/X сериите като нови струват по над 1000 долара.
Mapoka написа:Освен недомислицата на AMD и нацепилата се пластмаса около дисплея, съответно слабото шаси не се сещам за друг кусур на HP-то.

Ми то това е достатъчно, за да се нарече един лаптоп боклук. Няма здраво шаси, пластмасите заминават, дъното изгоря. Е?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот radi_nrj » Сря 01 юли 2015 22:19


Ама не може да коментирате конкретен модел или серия на една фирма и да заключвате, че всичките били боклуци.

Между другото HP ProBook 4xxx моделите са толкова ProBook колкото и на Lenovo ThinkPad Edge са ThinkPad.

Моя ProBook 6460b сравнен с тия 4-ките е направо като танк направен.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с HP Probook 4520s

Мнениеот 777 » Чет 02 юли 2015 9:36


инжектопляктор написа:
777 написа:"де факто" Леново е китайска фирма, наследник на IBM лаптопите. Така че и ThinkPad не е ThinkPad.

Де факто лаптопите се произвеждат под шапката на IBM, но преди да прехвърли бизнеса си с хардуер на Lenovo, хардуерът на IBM се произвеждаше предимно в Kитай. Lenovo имат същинска бизнес серия лаптопи - Lenovo T/X/W. Останалите Thinkpad Edge всъщност са ниска класа нещо между потребителска и за беден бизнес. :Mr Green Fun Всичко за парите си, човек. T/X сериите като нови струват по над 1000 долара.

Няма шапки - не знам откъде се измислят такива теории. Lenovo е китайска фирма, която купи цялото производство на лаптопи на IBM. Също както Hitachi купи подразделението им за твърди дискове. Първите 1-2 години може да смяташ, че лаптопите Lenovo всъщност са IBM с друго название, но минаха доста години и в момента от IBM я е останал някой продаден инженер, я не. Не казвам, че са лоши, но колкото Дачия е Рено, толкова и Lenovo е IBM. Едно е да произвеждаш (тиражираш) хардуер в Китай, друго е проектирането и планирането да е там.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта