Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mely » Чет 06 яну 2011 13:12


ИДЕЯТА Е ако сметне че проблема се е решил от самосебе си /а той 100% не е/или поне докато открие проблема е да си сложи поне дефектотокова че като се появи пак проблема точно по време на къпане ...да не вземе да излезе от банята леко препечен..ако въобще излезе.Поне ще е изкъпан :screwy :screwy

Абе що не четете преди да пишете ами да се обясняваме по 20 пъти




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот bobocamaro » Чет 06 яну 2011 13:34


Добре, да сложи. Кажи ми откъде ще и докараш третия проводник на ДТЗто ? Като много добре знаеш че тя ползва инсталация със защитно заземяване, а не зануляване? И че инсталацията за сградата от трафопоста до чайника трябва да бъде трипрповодна/монофазна, с трето жило земя ? Не го вкарвай във филми, за никъв х*й няма да го спаси тая защита http://schuko.hit.bg/el-prosweta.htm в такава ситуация.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mely » Чет 06 яну 2011 13:49


bobocamaro написа:Добре, да сложи. Кажи ми откъде ще и докараш третия проводник на ДТЗто ? Като много добре знаеш че тя ползва инсталация със защитно заземяване, а не зануляване? И че инсталацията за сградата от трафопоста до чайника трябва да бъде трипрповодна/монофазна, с трето жило земя ? Не го вкарвай във филми, за никъв х*й няма да го спаси тая защита http://schuko.hit.bg/el-prosweta.htm в такава ситуация.

1.Не от трафопоста....
2.Може да са бити колове и са бити поне за гръмозащитната/това той трябва да каже/
3.И съм писал да дръпне един кабел от бойлера до апартаментното табло /прочети хубаво/ а оттам нататък и с двупроводна стама.Изпробвано.Вярно ефектът е наполовина но е някъкав.
Пък ако си мислиш че в повечето нови кооперации бият колове за земя...лъжеш се.Директно на нулата

Още веднъж ще кажа.Хора които не разбират от това да не се занимават.Извикайте си човек да ви го направи като му кажете какво искате.


Потребителски аватар
pepo
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот pepo » Чет 06 яну 2011 14:38


mely написа:
bobocamaro написа:Добре, да сложи. Кажи ми откъде ще и докараш третия проводник на ДТЗто ? Като много добре знаеш че тя ползва инсталация със защитно заземяване, а не зануляване? И че инсталацията за сградата от трафопоста до чайника трябва да бъде трипрповодна/монофазна, с трето жило земя ? Не го вкарвай във филми, за никъв х*й няма да го спаси тая защита http://schuko.hit.bg/el-prosweta.htm в такава ситуация.

1.Не от трафопоста....
2.Може да са бити колове и са бити поне за гръмозащитната/това той трябва да каже/
3.И съм писал да дръпне един кабел от бойлера до апартаментното табло /прочети хубаво/ а оттам нататък и с двупроводна стама.Изпробвано.Вярно ефектът е наполовина но е някъкав.
Пък ако си мислиш че в повечето нови кооперации бият колове за земя...лъжеш се.Директно на нулата

Още веднъж ще кажа.Хора които не разбират от това да не се занимават.Извикайте си човек да ви го направи като му кажете какво искате.

колега може ли да попитам ти като какъв работиш или какво образование имаш и от каде имаш такава информация дали бият земен кол на новите кооперации


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот milmar » Чет 06 яну 2011 14:57


pepo написа:.... имаш такава информация дали бият земен кол на новите кооперации


Бият те , бият , през просото :Mr Green Fun .
Ако се замислите , дефектнотоковата защита няма нищо общо с проблема , т.е. няма да го реши по никакъв начин , след като приехме , че утечката е в нечий чужд бойлер . Дефектнотоковата защита следи тока по заземяващата линия , т.е. ако има утечка - изключва захранването , но не и на съседите :D .


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mely » Чет 06 яну 2011 15:55


pepo написа:колега може ли да попитам ти като какъв работиш или какво образование имаш и от каде имаш такава информация дали бият земен кол на новите кооперации

Образованието ми е такова ,че със сигурност знам какво приказвам в случая.Електротехническа лаборатория говори ли ти нещо.Не работя там но имам мноооооооооого общо.
а по повод на информацията ми ....най - малкото ,много приятели посториха жилища ,че и аз и видяхме как се набиват колове.....70-80 см и давай с ъглошлайфа и преди да привъшат розравят около тях и айдееее 3 пакета едра сол . А как се постига под 1ом ли... преди замерване 2 дена поливат с вода....Как е, или искаш още да ти разказвам по задълбочено.

И не съм казал всички а -в повечето случаи ако от това си се засегнал
А дефектнотоковата само като вариант докато открие първоизточника .Набутвация е малко ама....може да има под ръка.
И пак проблема поне 90% вероятност е лоша нула която не е задължително да е у колегата.Може и в комшията да е.

Осрахме темата на колегата.


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот JaDaWiN » Чет 06 яну 2011 19:04


Колега, говори със съседите, дори сега да няма проблем. Да не се появи пак, защото просто си е опасно за живота :!: :!: :!:


Потребителски аватар
boreto1977
Мнения: 234
Регистриран на: Съб 11 юли 2009 16:35
Автомобил: passat 3BG T4 Caravelle syncro
Двигател: AVF 2003 ACV 2001
Местоположение: ПЛОВДИВ БГ ESSLINGEN DE

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот boreto1977 » Чет 06 яну 2011 20:30


колега пробвай да изключиш главния бушон на апартамента и виж дали проблема ще изчезне.това ще даде отговор на много въпроси :да:


Потребителски аватар
pepo
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот pepo » Чет 06 яну 2011 20:38


mely написа:
pepo написа:колега може ли да попитам ти като какъв работиш или какво образование имаш и от каде имаш такава информация дали бият земен кол на новите кооперации

Образованието ми е такова ,че със сигурност знам какво приказвам в случая.Електротехническа лаборатория говори ли ти нещо.Не работя там но имам мноооооооооого общо.
а по повод на информацията ми ....най - малкото ,много приятели посториха жилища ,че и аз и видяхме как се набиват колове.....70-80 см и давай с ъглошлайфа и преди да привъшат розравят около тях и айдееее 3 пакета едра сол . А как се постига под 1ом ли... преди замерване 2 дена поливат с вода....Как е, или искаш още да ти разказвам по задълбочено.

И не съм казал всички а -в повечето случаи ако от това си се засегнал
А дефектнотоковата само като вариант докато открие първоизточника .Набутвация е малко ама....може да има под ръка.
И пак проблема поне 90% вероятност е лоша нула която не е задължително да е у колегата.Може и в комшията да е.

Осрахме темата на колегата.

е зна4и сме колеги не смао от клуба,а и по професия разбирам те имам и аз ел.техническо образованиедайе работя по специалноста точно в тази област в подиспулнителна фирма за евн,работат ами е свурзана общо зето с захранване от трафа до апартаменто табло сус сичките му щуротии колове заземяване на траф заземяване на още тавла захранване на апартамента или къщата.и н амен идеята ми беше че няма смисул от дефектно токовата заради парите по добре да ходи да с екупе в някои роднина ако има от колкото да даде 100-тина лева и да раскурти половинат аапартамент за да пуска 3 проводник ако не иска да му виси по земята и пари за маистор да се дават заради някои си комшя. а причините може да с амного.има вариянт захранващия каел да с еопира до някоя метална тръба с вериго прожерител немойе да се хване но ако изолацията е стара и вув влайна среда лични на мен по нулата ми е връщало 70 80 волта без да прави кусо нито да пада защитата в таблото.колегата е казал че енергото доста често идват до трафа те рядко го правят попринцип ако някаде е опряла фазата на трубите енергото отчитат загуби и търсят проблема сиг ама тях много не им се работи на хорицата че да тръгнат да ровят по апартаментите.съмнявам се някои да прави малумния опит да краде ток като си пуска нула от трубите електрони са електромерите ще си работят нормално и без тва нулата кум апартамента е на заземена щина дали ще е заземи през трабите или през таблото и в кола в земята няма смисъл

и не съм се обидил просто мистав аинтересно от каде може да е отечката
:неграмотно


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mely » Чет 06 яну 2011 21:16


Първо седни и си оправи поста -напиши го грамотно,че четат и хора извън форума и ще ни помислят за неграмотници.
Относно "колеги не само в клуба..."не сме и........бях почнал/набрал/ ама го изтрих.Със здраве и дано колегата си реши проблема по най - лесния възможен начин.

Форума е едно клубът е друго .

Последна промяна от mely на Чет 06 яну 2011 22:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mupk0 » Съб 15 яну 2011 15:56


Така....нищо нямаше доста време ,но днес отново усетих тази електрическа емоция.Спрях да се къпя и хванах мултицета.Забелязох че напрежение единствено протича между сифона и чешмата....между тръбите и разни такива няма.Но допра ли минуса на мултицета на земята(мокро,а ако е сухо трябва да го опра на сифона) и на чешмата показва между 2.1-3.0 волта напрежение.В другите случей проблеми няма... :screwy Ще викам човека пак,но този път с това което констатирах :)


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mely » Съб 15 яну 2011 16:10


Гарантирам ти че проблема е този който съм ти описал по горе из постовете.Пиши после...


mitakamaniaka
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mitakamaniaka » Съб 15 яну 2011 17:40


mupk0 написа:Имам проблем в банята ,който не мога да реша.Става въпрос за следното: Бие ток по водата :talk: :Mr Green Fun Не се бъзикам.Понякога ме удря ток докато се къпя от самата вода(смесител).Ако пипна самият смесител тока се усеща доста по-силно.Ако оставя душа да тече в мивката и се пробвам да го хвана си е мисията невъзможна.Проблема се появи може би преди 1 седмица,но тогава не ми правеше такова впечатление,понеже го усещах само по пръстите(имам гаден навин да си чопля понякога малко от кожата на пръст и се образува малка раничка).Първо ме удряше като пия вода(1-2 пъти съм пробвал) директно от ръката,в раничката и си мислех,че нещо водата е кофти,защото беше като щипане.Да ама не всичко взе да става по-силно.Току що излезнах пак от банята и беше ад вътре.Постоянно ме бие ток ,щом хвана душа,тръбата или душа от мивката.Никакви нови уреди не са добавяни в апартамента.Никакви жици не минават през банята(бойлера е в сухо помещение).Прави ми впечатление,че това го прави само там.В кухнята нямам този проблем на чешмата,ако пробвам да пия директно от нея...супер ми е чудно какво може да е ! Има ли възможност някой съсед(моята баня и неговата са една до друга),да е направил нещо и да се отразява само там?


Остана само да споделя ,че дори и да съм с чехли,обут на стелка,и се пробвам да си намокря само ръката пак почва да бие ток.

Нещо не е заземено както трябва виж бойлера !!!


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mupk0 » Нед 16 яну 2011 16:25


Проблема е в някой от комшиите на моят шланг.Днес след като спряхме тока на апартаментите ,който ползват нашият шланг за вода работата се оправи.Тези дни ще ходя апартамент по апартамент да действам :)


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот milmar » Нед 16 яну 2011 17:24


Добре е да предупредиш съседите за тази операция , защото с това цъкане на тока ако хлъцне някой хладилник , ТВ или климатик - теб ще обвинят :idea: .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта