Проблем с компютър

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Проблем с компютър

Мнениеот vwfena » Чет 29 юли 2010 15:45


Здравейте, написах така темата понеже не знам точно, с кое е проблема с компютъра.Та проблема е следния: един компютър изгуби образ и картина-беше с вградено видео, сложих му външна видео карта.Но пак не ще да захапе, не знам аз ли не мога да я разпозная или проблема е другаде.Дайте някакви идеи какво да направя. Мерси предварително!




Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Чет 29 юли 2010 15:47


vwfena написа:Здравейте, написах така темата понеже не знам точно, с кое е проблема с компютъра.Та проблема е следния: един компютър изгуби образ и картина-беше с вградено видео, сложих му външна видео карта.Но пак не ще да захапе, не знам аз ли не мога да я разпозная или проблема е другаде.Дайте някакви идеи какво да направя. Мерси предварително!


пиука ли като тръгне? в зависимост от BIOS производителя при невъзможност да извади видео картина или друг проблем (памет/процесор) има диагностични сигнали чрез пиукане на говорителя.
ако пиука нормално, може от монитора да е


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот vwfena » Чет 29 юли 2010 15:49


vw_golf_4_tdi написа:
vwfena написа:Здравейте, написах така темата понеже не знам точно, с кое е проблема с компютъра.Та проблема е следния: един компютър изгуби образ и картина-беше с вградено видео, сложих му външна видео карта.Но пак не ще да захапе, не знам аз ли не мога да я разпозная или проблема е другаде.Дайте някакви идеи какво да направя. Мерси предварително!


пиука ли като тръгне? в зависимост от BIOS производителя при невъзможност да извади видео картина или друг проблем (памет/процесор) има диагностични сигнали чрез пиукане на говорителя.
ако пиука нормално, може от монитора да е

Не е монитора със сигурност понеже това беше първото което пробвах.Пробвах го на 2-3 монитора. Смених рам, хард и пак не иска.Само процесор и дъно още къде не съм сменял. :(


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот musura » Чет 29 юли 2010 15:57


Започни със смяна на захранването, като извадиш всичко от дъното без процесора. Изключи и всички кабели към бутоните на кутията. Така приготвен го пускаш (като окъсиш пинчетата на дъното, където са били закачени кабелите за фронт панела) и слушаш за звуков сигнал (трябва да има закачено и говорителче към дъното). Ако не издава звук, пробвай с друг процесор. Ако и с него е така - сменяш дъното.


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот vwfena » Чет 29 юли 2010 19:09


musura написа:Започни със смяна на захранването, като извадиш всичко от дъното без процесора. Изключи и всички кабели към бутоните на кутията. Така приготвен го пускаш (като окъсиш пинчетата на дъното, където са били закачени кабелите за фронт панела) и слушаш за звуков сигнал (трябва да има закачено и говорителче към дъното). Ако не издава звук, пробвай с друг процесор. Ако и с него е така - сменяш дъното.

С друго захранване опитах веднага след като не запали и с новото видео. Ще го пробвам това с откачането на кабелите дано стане, че това с дъното е доста гадно при положение че ще трябва да се сменя и кутията, защото компа е LENOVO а те са със специалани кутии и дъна.А дъно за подобно леново ми обявиха цена близо 400 лв.А дъно със същите параметри и даже по-добри бе около 100 лв, че и под 100 лв.
П.С. Забравих да кажа че не зарежда нищо.Монитора вкл за секунди и изкарва съобщение да се вкл кабела.


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот vwfena » Пет 30 юли 2010 12:32


Опитах това, което е написал мусура, започна да писка.Сложих рама и пак го вкл., понеже четох че трябва да почне да писка по друг начин, но не почна, сложих рама на друг комп, познава го без проблем.Дайте някакви други идеи или в понеделник да ходя да взимам друго дъно и друга кутия. :(


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с компютър

Мнениеот i.e.i » Пет 30 юли 2010 12:59


Маха ли батерията на дъното(веднъж така съживих моя).


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот musura » Пет 30 юли 2010 15:32


ако с РАМ и без РАМ пищи по един и същ начин означава, че дъното не познава РАМ-а. Намери работещ РАМ и го сложи на това дъно, но пробвай на различни слотове. Възможно е дъното да е прецакано, ако не познава никаква памет ;)


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот vwfena » Пет 30 юли 2010 20:31


musura написа:ако с РАМ и без РАМ пищи по един и същ начин означава, че дъното не познава РАМ-а. Намери работещ РАМ и го сложи на това дъно, но пробвай на различни слотове. Възможно е дъното да е прецакано, ако не познава никаква памет ;)

А ако не пищи? защото при мен точно това се получава.


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот theraven » Съб 31 юли 2010 0:08


Значи е възможно и процесора да протестира. Ако той сдаде багажа е много вероятно изобщо да не захапе компа каквото и да било.


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот vwfena » Съб 31 юли 2010 16:29


Еми и аз това се чудя, дали не е процесора или дъното, а нямам друг подобен да опитам.


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот vwfena » Пон 02 авг 2010 8:12


Проблема се оказа дъно след няколко теста. От леново ми обявиха 300 лв за дъно :screwy темата е за :lock: или :delete (както преценят модераторите)

Последна промяна от IvanMan на Вто 03 авг 2010 18:48, променено общо 1 път.
Причина: отключена по молба н автора!


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Проблем с компютър

Мнениеот vwfena » Вто 03 авг 2010 18:53


Мерси на IvanMan че отключи темата!
Сега по въпроса:днес купих ново дъно за въпросния компютър, но след като си сглобих и направих всичко пак не се появява никаква картина.Направо откачих с този комп.Загуби ми сума време и нищо.Всичко/CPU, RAM, HDD/ е тествано на друг комп и работи. Дайте някакви идеи, че вече работата клони към уроци по летене на компа :horror:

Оправих се! :banana



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта