Как да скъсам договор с BLIZOO?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот stefarata » Пет 20 сеп 2013 7:41


stefan4o написа:Така се получава, когато подписвате и не си четете общите условия... После изпотявате девойките зад бюрата и те се чудят как да пре...т системата само и само да им се махнете от главата :mhihi
Варианти за излизане от тая ситуация има, но българщината надделява и по-добре да се тръшкаме и да се правим на интересни, вместо да попитаме учтиво какви са вариантите.

Много си прав, забравяме, че и служителите са хора и се уповават на едни или други правила, обосновани с договори, клаузи и пр. Както е казал народът: "Блага дума железни порти отваря"




Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот agumba » Пет 20 сеп 2013 18:48


stefan4o написа:Така се получава, когато подписвате и не си четете общите условия... После изпотявате девойките зад бюрата и те се чудят как да пре...т системата само и само да им се махнете от главата :mhihi
Варианти за излизане от тая ситуация има, но българщината надделява и по-добре да се тръшкаме и да се правим на интересни, вместо да попитаме учтиво какви са вариантите.


За какви варианти ми говориш, и изобщо, схващаш ли, за какво иде реч? Че тия девойки, дето ги съжаляваш, искат, и прецакват тебе, а не системата си, мнооого си в грешка!Ами, ако решат да ти сложат не един месец предизвестие, а една година, тогава какво, пак ли да бъдем любезни и учтиви? Изобщо, каква е тая лудост с тия предизвестия, какъв е изобщо смисъла от тях? Освен, разбира се, да те мотат, докато се изпуснеш и не идеш на датата, и договора ти стане безсрочен, както явно се целеше в моя случай! Извинявай, ама когато най-нагло се опитват да ме прекарат, пък било и по техните им измислени правила, отказвам да бъда любезен и учтив! Народът е казал - каквото повикало, това и се е обадило! И още - на зло куче - зъл прът!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Vlad777 » Пет 20 сеп 2013 20:18


Значи подписвате договор за 2 години, в който пише, че адресът може да се мести на друго място, само ако има техническа възможност, а после не искате да си плащате таксите, защото не го ползвате...

То е същото като да отидеш в магазина да купиш 20 хляба и като станат твърди да отидеш да ги върнеш, защото не си бил гладен и не ти се е ял хляб.


Не защитавам Близу, дори напротив. Аз лично съм се е отказал от услугите на им, които ползвах абсолютно безплатно като служебен абонат и отидох при друг оператор да си плащам. Т.е. и като ми подаряват услугите им, пак не бих ги ползвал.

Четете какво подписвате!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Iezekil » Пет 20 сеп 2013 23:30


Много години бях абонат на една от градските кабеларки.Безупречен абонат.Тогава се започнаха промоциите за нови абонати,нали се сещате.Последно плащах такса 40лв.,същата услуга я предложиха 27лв. за нови абонати.Предстоеше ми напускане на града но какво да правя,чувствах се прецакан с тази такса и преподписах нов договор на 27лв.
На втория месец отидох в офиса и върнах оборудването-модем и подарен телефон.Казах им да спрат и кабелната,понеже никой няма в апартамента.Кабелната е вървяла още 3 месеца...разбирам ги.
Започнаха да ми звънят за неустойка.От някъде си.Всеки месец.И аз си обяснявам едно и също-свалихте цените за нови абонати вместо за лоялни клиенти,смених адреса и т.н.,да избират за какво да се хващат.На 6-тия път ми омръзна и следващите месечни разговори с тях им предлагах направо да ме съдят.
След година затишие се почна пак.Този път от Близу,били купили кабеларката и съм фигурирал като клиент с задължения.Любезно ми предложиха да си продължа отношенията по договора за сметка на отпадане на задълженията ми,които вече с лихвите ми споменаха са 400лв :eek .Любезно се съгласих и им казах селото в което се намирам :rolleyes [code][/code].Ами не предлагали услуги там....Принципно в договора ми пишеше за промяна на адрес и прочие.То вярно,принципно като се върна в града пак тях ще търся,не е хубаво да се разделяме с лошо но какво да направя?В края на краищата излезе,че ако някой ден съм в града и мина да им покажа протокола за върнатия модем, ще ми свалят задълженията.Не знам кога ще стане това но ми е чудно къде е техния екземпляр от протокола.

Та основната ми идея беше за това-то хубаво договори ама после да предлагат същата услуга на половина е направо вбесяващо.За това преди да се махна преподписах-парите са си пари.А те си мислят,че вече си натакован и ще седиш и мълчиш.


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот yordannnnnn » Съб 21 сеп 2013 6:38


Преди няколко месеца ходих в Близу-то да си прекратявам договора и се оказа че дори и да се прекрати писмено,се заплащат таксите за останалите месеци от договора,и се наложи да изчакам да изтече,добре че оставаха2-3 месеца,като изтече подписах протокол за прекратяване,като трябваше да дойдат да си оберат апаратурата от вкъщи,което стана след 2-3 месеца,и скоро получавам честитка от Кредит експрес-дължите 266лв...и то от не знам си колко време,и лихви,със съдия изпълнители заплашват,и обаждам се аз,оказа се че не съм си върнал апаратурата и си я плащам един вид,добре че си пазех документа за предаването,и в крайна сметка ми взеха само 12лв някаква лихва :screwy при положение че не дължа нищо не знам откъде се е натрупала ама...те техниците не са отчели че са си прибрали историите,и така може да те извъртят да си платиш колкото кажат,ако по случайност не ти дадат документ при предаването на техниката или си го затрил някъде(една година почти мина оттогава)-всичко го пише в договора с малки,ама много малки букви,ама никой не те предупреждава и се обаждат чак като се събере по голяма сума и вече си закъснял...така че четете си договорите,ама не го правим в повечето случаи :banghead


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Stivi » Съб 21 сеп 2013 9:00


А като се сетя колко народ се набълбукаха с двугодишни договори с тия измекяри по времето когато спряха за малко BTV по Булсата.... :mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 21 сеп 2013 9:34


Vlad777 написа:Значи подписвате договор за 2 години, в който пише, че адресът може да се мести на друго място, само ако има техническа възможност, а после не искате да си плащате таксите, защото не го ползвате...

То е същото като да отидеш в магазина да купиш 20 хляба и като станат твърди да отидеш да ги върнеш, защото не си бил гладен и не ти се е ял хляб.


Не защитавам Близу, дори напротив. Аз лично съм се е отказал от услугите на им, които ползвах абсолютно безплатно като служебен абонат и отидох при друг оператор да си плащам. Т.е. и като ми подаряват услугите им, пак не бих ги ползвал.

Четете какво подписвате!

Влади, човека му е изтекъл договора и отива да го прекратява, те искат да му го местят на новия адрес, той е изчакал да му изтече договора и си е плащал за последните месеци абонамента, за да не го плаща на един път като предсрочно погаси договора


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот agumba » Съб 21 сеп 2013 10:46


Хайде да не се правим на по-католици и от папата - четете договорите... :bishop ! Тук въпросът не опира до някакви клаузи от договорите им, а от начина, по който се вкопчват в тебе, готови на всякакви мръснишки номера! Ето например, никой не коментира тая клауза с предизвестието, каква е мотивацията тук? Че дори и на срочен договор, което е пълен абсурд отвсякъде! Разбирам за предизвестие при напускане на работно място, разбираемо е, дава се, с цел да се намери заместник, да не се разстройва работния процес! Но дори и там няма предизвестие, ако си на срочен договор, ти просто имаш ОПРЕДЕЛЕН СРОК, в перманентно предизвестие си! А на близу защо им е предизвестие? Да ми търсят заместник ли, или пък да се съвземат от шока, че един абонат ги е напуснал? Или по-скоро, да те замотаят, да изпуснеш точния ден, и да минеш на безсрочен договор, където отново влизаш в същата спирала! Спомнете си случая с Мтел, който нашумя преди време, точно същата схема! И точно това ме и вбесява, че се правят на цигани, да ти вземат месец-два, сякаш от това им зависи живота! Щото, това щеше да се получи при мен, ако им бях тръгнал по гайдата - един месец повече. Все пак, бил съм лоялен три години към тях, правиха ми номера със спиране и местене на канали, нищо не предприех, и затова и реагирах така остро накрая - срещу моята лоялност срещам наглост и безочие! Тука вече никакъв договор и клаузи не могат да ги оправдаят, та ако ще и Светият престол да им ги е спуснал! А и нека не се лъжем - по чисто нашенски манталитет, да си учтив и любезен се възприема като слабост, особено в такива случаи! Тогава е необходимо да им се покаже, че глупаците са измрели, и далаверата им няма да мине! Пък ако щат, и да ме съдят за това предизвестие, готов съм! Е да, ама не, тогава може да се получи ефекта на снежната топка, и те го знаят, и затова и не съм чул и за един осъден от тях!

Затова, изводът е един - оставете фалшивата любезност, и си отстоявайте своето, особено, като сте сигурни в правотата си! Само това ще ги научи на честност и лоялност към нас, които им се явяваме и като работодатели!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Vlad777 » Съб 21 сеп 2013 19:44


Нямах предвид човека с изтеклия договор, който го разхождат като маймуна не в този ден, а в оня да подава молби :screwy :screwy Аз ако съм ще им стане тесно на тия :o010

Става въпрос за госпожата, която подписала договор, но не мислила, че внучката няма да живее вечно при нея и не ползва. Ами като няма да ползва дългосрочно да потърси фирма, която предлага месец за месец.

И като цяло ще кажа пак - изобщо не ставайте абонати на Близу и Виваком и няма да имате проблемите, описани в тази тема. Ползвайте локални по-малки оператори или компании, за които има добри отзиви.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот velinsl » Пон 30 сеп 2013 22:24


Vlad777 написа:И като цяло ще кажа пак - изобщо не ставайте абонати на Близу и Виваком и няма да имате проблемите, описани в тази тема. Ползвайте локални по-малки оператори или компании, за които има добри отзиви.

За Близу не съм има никакви контакти за мое щастие.
За Вивакома не съм съгласен, аз лично съм доволен от услугите им. Може би е поради факта, че към тях съм имал договор
само и единствено за една флашка за мобилен нет за 10лв месечно. Останалото си е... без договори.

За Булсата обаче съм с две ръце, както се вижда и от някой мнения в темата де.

ПС: Не работя в Булсат.


Потребителски аватар
izcrazy
Мнения: 334
Регистриран на: Пон 20 дек 2010 0:35
Автомобил: Vw Golf 3 Variant 1995
Двигател: AAZ
Местоположение: Добрич

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот izcrazy » Пет 04 окт 2013 23:59


Преди 1 год. "УЖ" си прекратих договора с тях или поне така си мисля защото 3 месеца след това получих писмо в което пишеше : Имате дълг 400лв :h020


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот agumba » Пон 07 окт 2013 23:10


izcrazy написа:Преди 1 год. "УЖ" си прекратих договора с тях или поне така си мисля защото 3 месеца след това получих писмо в което пишеше : Имате дълг 400лв :h020


Отиди, и им го тресни в главите, май от друго не разбират!


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот stypkata » Пон 14 окт 2013 10:38


И аз имах премеждия с тези мошенници Cabletel/Blizoo .Съветвам ви да стоите далеч от тях за да не си патите като мен . Примамват с изгодни офертички за 3в1 и после си показват рогата.Бях им лоялен абонат 5-6 години.Плащах 27лв за 3в1 ,но ползвах само интернета,защото телевизия у нас последните години не се гледа а телефона им казах изобщо да не го прекарват,защото не ми трябва.Всичко добре,но един ден ми обявиха цена от 35лв ,което ми се стори прекалено много за един интернет и той беше супер бавен 1 филм се сваляше за 1ч,докато на други интернет доставчици има тарифи за по 10-15лв на месец скорости 2-3МБ/с.За щастие точно в този месец ми изтичаше последния едногодишен договор и им казах изобщо да не ми го удължават и че ще се откажа от услугите им.Едно 16 годишно момиче ми заобяснява,че не съм можел да се откажа веднага ,а трябвало да подам молба 1 месец по-рано.т.е да остана техен абонат още 1 месец ,като забележете за целта трябвало да подпиша нов едногодишен договор :eek :scare3 И съответно да остана техен абонат още минимум 1 година ...Почувствах се супер глупаво,тъй като се опитват да ми пробутат толкова евтин номер и очакват ме притиснат за да не мога да се откажа от тях и им обясних,че не искам нито ден повече да съм абонат да си взимат апартурата и да слагаме край на взаимоотношенията ни,при което детето пак ми разказа старата приказка (още 1 месец-1година договор).Тръгнах си ядосан и като се прибрах сигнала ми беше спрян- нито телевизия нито интернет.Подадох молба към RN и станах техен абонат.За 24лв идеален интернет и цифрова телевизия с над 200 канала.След 2 месеца ми зъннаха от Близо да ми съобщят ,че съм дължал 70лв такса за миналите 2 месеца и аз ги питах как е възможно да съм задлъжнял при положение,че са ми спрели сигнала (не съм ползвал услугите им) и договора ни е изтекъл и те ми казаха,че не съм бил подал молба!!! Представете си за какви долни мошенници става въпрос !!! Казах им,че нищо няма да им платя от тези 70лв а те ми казаха,че трябвало да им върна рутера .Аз им казах,че няма да им го върна докато не ми изчистят задълженията ,при което отговора беше че нямало как да ми се изчистят задълженията и съм бил длъжен да си платя 70-те лв.Ядосах се и им казах че ще го счупя рутера и затворих.После последваха едни ежедневни обаждания (на 2ч по веднъж ) за този рутер и аз винаги им отговарях,че няма да им го върна.След 2 часа пак звънят и пак рутера рутера трябва да ни го върнете и аз пак ми отказвах.Така след около 1 месец телефонен тормоз за този рутер се съглсих да им го върна и да се отърва от тях ,че вече бях на стъпка да отива в офиса им с бухалката си и да ги намеля наред касиери,касиерки началници и т.н. ! Имам си една бухалка в колата за всеки случай .Сега като попрочетох тази тема се чудя как още не се е намерил някой ,чиито нерви да не издържат и да им запали офиса.Явно тея са мошенници от класа и прецакват хората наред.Това си е направо за 1 бомба в офиса им и да се научат как се мамят клиенти.Явно парите не им се отразяват никак добре и са си повярвали...


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот agumba » Пон 14 окт 2013 12:57


Колега, сагата ти е почти идентична с моята, само дето, на теб са "пропуснали" да кажат, че можеш да занесеш апаратурата им на деня на изтичане на договора ти, и са длъжни да я приемат, и направят протокол! А най-лошото е, че отгоре им е спуснато, че вземат бонуси за всеки нов клиент, но също така ги и санкционират, ако някой се откаже, пък било и по съвсем лични причини! Даже, в протокола искаха да пиша, защо се отказвам, сякаш това ги засяга изобщо :eek ! E, почти бях на път, да напиша - ...щото сте мошеници...!


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот dlug » Сря 16 окт 2013 10:55


Хахаха...сякаш чета историята по моят случай :mhihi (то не е смешно де). При мен все пак ставаше въпрос само за кабеларка. В случая обаче и ти и аз имаме по един пропуск-в условията изрично си е казано че трябва да се подаде молба с едномесечно предизвестие. Това, че после се опитват да те цакат разбира се е причина да ги овършееш с бухалката, но този месец си е пропуск. На нас ни искат таксата за 3 месеца, и след въпроса защо не са ни спряли сигнала след като не сме си плащали те отговориха, че било толеранс към клиента защото можело да има финансови затруднения :11 (е, и ние устно бяхме заявили пред служителката, че повече няма да бъдем техни абонати, ама без молба с входящ номер....все едно нищо ) След дълги разправии по телефоните им казах, че искам да ми извадят договора, който съм подписал и ще отида да го обсъдим. Договорът в случая обаче е с местна кабеларка преди Близу да ги купят. От тогава всякакви искания рязко престанаха :biggrin



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта